Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HNB ograničava rast plasmana banaka na 12%
Nakon što su u 2006. plasmani banaka porasli gotovo 24 % središnja banka donosi mjeru kojom bi se njihov rast u sljedećoj godini trebao prepoloviti

Hrvatska narodna banka donijela je odluku kojom rast plasmana banaka ograničava na 12 posto. Odluka stupa na snagu 1. siječnja 2007. godine, a propisuje upis obveznih blagajničkih zapisa mjesečno po stopi od 50 posto na rast plasmana banaka koji je veći od 12 posto. Na upisane blagajničke zapise stopa je 0,75 posto, a ta mjera bila bi na snazi barem dvije godine.
Cilj je destimulirati zaduživanje nebankarskog sektora u inozemstvu i stvaranje depozitne osnove u domaćim bankama iz koje je onda omogućeno kreditiranje drugih sektora u Hrvatskoj, objasnio je u četvrtak na susretu s novinarima guverner HNB-a Željko Rohatinski.

Naime, nastojanja središnje banke da se ograničio rast inozemnog zaduživanja banaka dala su rezultate (stopa rasta tog duga u ovoj je godini gotovo prepolovljena u odnosu na 2005.), no u praksi je njihovo zaduživanje supstituirano jeftinijim zaduživanjem poduzeća u inozemstvu. Dug poduzeća ove je godine porastao 33% za razliku od 2005. kad je rast iznosio 23 posto, tako da se uopće ne može govoriti o usporavnju rasta ukupnog ino-duga Hrvatske.
Plasmani banaka u ovoj su godini porasli 23,5%, inozemni dug do kraja godine iznosit će oko 28,7 mlrd eura ili 85% BDP-a, a deficit tekućeg računa premašit će 8% BDP-a.

Nastave li se trendovi iz ove godine krajem 2007 imali bismo deficit na tekućem računu platne bilance od barem 9% BDP-a, a inozemni bi dug narastao na 90%.
To nije neizdrživo, ali je kao tendencija neodrživo, kaže Rohatinski naglašavajući kako su svi svjesni da nova mjera predstavlja veliki udar na likvidnost i profitabilnost banaka. Rast kamata je moguć pod utjecajem poskupljenja izvora sredstava u EU, ali i pod utjecajem nove mjere središnje banke.
Guverner je međutim siguran kako je u postojećim uvjetima (uključujući i gospodarski rast od 4,5 do 5%, te inflaciju ispod 3%) dovoljno da plasmani banaka rastu po stopama od 12 posto. (Bankamagazin)

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Na TNSA-i se opet H nalog pojavio. Ajmo, prodavači [smiley2]

Da da da…nego ima li kakvih komentara što je ovo sa KOEI?

Kupnja:

635 – netko kupuje 716 komada
dalje veći nalog na 630 – 755 komada
dalje veći nalog na 625 – 500 komada

Sveukupno na kupnji od 605 ima 5 062 komada!

Prodaja:

do 650 – 682 komada?

Idem ja na temu KOEI pisati neke pretpostavke.[smiley2][smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Da da da…nego ima li kakvih komentara što je ovo sa KOEI? Kupnja: 635 – netko kupuje 716 komada dalje veći nalog na 630 – 755 komada dalje veći nalog na 625 – 500 komada Sveukupno na kupnji od 605 ima 5 062 komada! Prodaja: do 650 – 682 komada? Idem ja na temu KOEI pisati neke pretpostavke.[smiley2][smiley1]

Onome tko za KOEI do danas nije bilo jasno da će to jako brzo gore, taj je bio slijep…. A oni koji su to znali davno su se naoružali.

slažem se kolega flyer , izgleda da nam i pastir Ivo ( Sanader ) , pumpa ovu dionicu, hehe.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Gledam Tnsa, na kupnji netko drži 1H, misleći da će uplašiti prodaju. To mi se čini stvarno preprozirno.

[b]Ima li tko ovaki Kawasaki?[/b]

ZABA povlaštena opet porasla preko 3 %.
Sada je već na 84 % redovne što je neuobičajno blizak spread za odnos redovne i povlaštene.

Mislim da će krenuti i redovna ..[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ZABA povlaštena opet porasla preko 3 %.
Sada je već na 84 % redovne što je neuobičajno blizak spread za odnos redovne i povlaštene.

Mislim da će krenuti i redovna ..[smiley2]


Ma daj, na prodaji samo 5 komada. [smiley1]

A na redovnima 352 dionice na prodaji po 7,250. Teško će preći tu granicu. Srašilo?

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


plavi: ” ZABA povlaštena opet porasla preko 3 %. Sada je već na 84 % redovne što je neuobičajno blizak spread za odnos redovne i povlaštene. Mislim da će krenuti i redovna ..[smiley2] ” Ma daj, na prodaji samo 5 komada. [smiley1]

Mislim da to govori sve o ZABI, i očekivanjima koja gaje investitori.
I
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Valja nam ipak malo podići letvicu na KOEI, evo novo stanje K/P:

Kupnja:

od 605 – 4737 komada

Prodaja :

do 700 – 3384 komada

Gric gric , kako bi rekao uvaženi kolega Znanac.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Pa da, prvo dole (hvala ko mi uvali) pa sad gore.
Sad mi se sviđa ona pjesmica “….pa po lojtrici gor , pa po lojtrici dol, pa po lojtrici gor i dol…..”

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

PTKM veoma dobro izgleda:[smiley2][smiley2]

New Report

Close