Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

He he, sad bi svi htjeli kupiti točno na dnu, i to dan prije nego sve počne rasti , e pa sretno [lol]


Tu prevaru pomazu pojedini forumasi sa svojim drukanjem pa me zanima dali su placeni po postu i rade li to po necije nalogu ili iz osobne koristi?

– mene plaćaju po postotku,
– znaći, za koliki postotak uspijem podići ili spustiti cijenu određene dionice.
– jer ju najprije dižemo, a potom spuštamo,
– dosadan posao, ali se da pristojno zaraditi.
Pozdrav !


“…
– jer ju najprije dižemo, a potom spuštamo, dosadan posao, ali se da pristojno zaraditi.Pozdrav !

Krivo. Treba ih prvo spuštati pa onda kupiti, a tek tada s guštom dizati …
i ne zaboravi uživati u tom poslu [smiley][smiley]
LP i tebi [thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


sava: ” avax10: ” ….. Što se tiče moguće raprodaje HT-a nakon dividende, dio ljudi će sigurno prodavati, samo je pitanje koliko je to pametno jer realno – koliko je danas jakih i stabilnih firmi poput HT-a na burzi koje uz to daju čak 10% dividende? Koje druge likvidne dionice nude sigurnije ulaganje i bolju dividendu od HT-a? Mislim da bi HT trebao biti okosnica svakog portfelja na duži rok jer sve dok budu imali ovako dobre rezultate i ovako dobru dividendu prodati HT i kupiti drugu dionicu je isto što i prodati rasnog konja, pa kupiti magarca, a razliku u cijeni negdje zapiti i uvjeravati pri tome sebe kako si odličan trgovac, pravi businessman. “ Više daje Pliva.Da, ali uvjet je i da je dionica LIKVIDNA , a Pliva to više nije. Osim toga, i pespektive Plivine dionice na ZSE više su nego upitne.

Upravo zbog toga što se preko 90% Plive preselilo u Barrove ruke je jedan od razloga ovakvog rasta – pada na burzi! Velike količine novca su se slivale u fondove i na burzu te se kupovalo sve,a ne samo ono što ima nekakvu realnu podlogu! Nedostatak pravih papira i velike količine kapitala dovode do ovakvih situacija. Da postoji 5-10 firmi kakva je Pliva nikada se ovo ne bi događalo!


sveps: ” ivek, cijenim tvoje mišljenje, jel bi mogao argumentirati zašto vidiš crobex ispod 3000? ” Sada smo na 3700. Nadalje: – GFI su prosli i nema reakcije trzista, – BF ce sigurno nesto gurnuti trziste dolje kao i pad HT-a nakon datuma dodjele dividende (T-3) – likvidnost je niska sto nece pogodovati rastu – isplate u fondovima ce se pojacati kako se priblizavamo ljetu (idu ljudi na more, treba para), – svijet je u globalnoj krizi (recesija) koja moze trajati dugo a i ne mora, to cemo tek vidjeti, – Ameri stampaju pare sakom i kapom zar stvarno mislite da se to nece reflektirati u buducnosti, – ima toga jos dosta, treba samo slusati sto se prica po novinama, dnevnicima itd te povezati u logican niz…

hm, po meni BF će djelovati više psihološki, iako vidjeli smo što je krdo na HT-u napravilo
ex dividend za HT će značiti pad HT-a, što se ne mora nužno biti loše za druge dionice
recesija, opet, ne mora značiti pad na burzi, iako logika kaže drukčije,
mala likvidnost u posljednje vrijeme meni govori da ponestaje prodaje, vidjeti koliko je još Hypu preostalo …

no, da ćemo padati još … to sigurno …

I love the Smell of Profits in the Morning


ivek123: ” sveps: ” ivek, cijenim tvoje mišljenje, jel bi mogao argumentirati zašto vidiš crobex ispod 3000? ” Sada smo na 3700. Nadalje: – GFI su prosli i nema reakcije trzista, – BF ce sigurno nesto gurnuti trziste dolje kao i pad HT-a nakon datuma dodjele dividende (T-3) – likvidnost je niska sto nece pogodovati rastu – isplate u fondovima ce se pojacati kako se priblizavamo ljetu (idu ljudi na more, treba para), – svijet je u globalnoj krizi (recesija) koja moze trajati dugo a i ne mora, to cemo tek vidjeti, – Ameri stampaju pare sakom i kapom zar stvarno mislite da se to nece reflektirati u buducnosti, – ima toga jos dosta, treba samo slusati sto se prica po novinama, dnevnicima itd te povezati u logican niz…” hm, po meni BF će djelovati više psihološki, iako vidjeli smo što je krdo na HT-u napravilo ex dividend za HT će značiti pad HT-a, što se ne mora nužno biti loše za druge dionice recesija, opet, ne mora značiti pad na burzi, iako logika kaže drukčije, mala likvidnost u posljednje vrijeme meni govori da ponestaje prodaje, vidjeti koliko je još Hypu preostalo … no, da ćemo padati još … to sigurno …

hm….iako ne mora značit”!

eh da,

stavite si DJI i RSI … pa ćete vidjeti krasnu divergenciju, zatim pratite volumene na DJI, pa graf zlata i nafte, i samo izvucite zaključke …

porast nezaposlenosti u USA, a tržište gotovo da nije reagiralo …

I love the Smell of Profits in the Morning


eh da,

stavite si DJI i RSI … pa ćete vidjeti krasnu divergenciju, zatim pratite volumene na DJI, pa graf zlata i nafte, i samo izvucite zaključke …

porast nezaposlenosti u USA, a tržište gotovo da nije reagiralo …


Naravno, pa sad je vrijeme za shopping [lol]
strelice su odozdo je ulazak, strelice odozgo je izlazak. Naravno, ovo je vrlo grubo, ali predstavljaju osnove ulaganja…

za one koji razmisljaju o ulaganju u currencies- pogledajte povijesni odnos Australskog dolara i commodities jer to je ono sto ce biti zanimljivo pratiti kroz slijedece 2 godine

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

gdje si ozije našao, sunac mu poljubim ?

inače, što kažeš na KOEI? ja ga čekam na 500,00 ali me zanima tvoj stav … onako kako si dkvs izanalizirao …

I love the Smell of Profits in the Morning

koei je Ok,
al’ mislim da ti bolje od mene znas kakva je situacija na koei?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

otkud ti to?

ma gledao sam je kroz one tablice: povijesna usporedba … i čini mi se čisto OK … PS mi je jako simpatičan, iako im S nije baš nešto rastao u 2007.

I love the Smell of Profits in the Morning

bravo vipy, nauči ove katastrofičare osnovama!

ovo je više postalo smiješno čitat!

sad su svi gurui za pad, koei 200, dlkv 145,66 i slične gluposti sam čito i kad je raslo pa se tako dalo nać ingre na 120 000 atpl na 6000 ledo na 50 000…

analogno tome zaključak donesite sami za što je vrijeme! [wink]

New Report

Close