Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma tržište je precijenjeno jel tako Ivek ,realno je da index bude na oko 2500

ma realno da index vrijedi oko 2200-2300

Razočaranja

Ipak, dodao je da su veliki prinosi investicijskih fondova bili nerealni. Kada se događaju veliki prinosi, i padovi su isto takvi.
– Ne valja sada stvarati politiku razočaranja, pravi investitori i sada vide priliku za kupnju, ali treba puno učiniti da se vrati povjerenje [/b]– istaknuo je Prka. Pozvao je da se što prije počne primjenjivati direktiva MIFID, jer posrednici moraju paziti na profil klijenta. Posrednik ne smije prodati dionicu ili udjel ulagaču koji nema dovoljno novca za egzistenciju.

Vidim da se nismo razumijeli. Nisu drukeri srušili burzu,oni su samo pomogli rušenju burze.
Njihov je zadatak da narod što više uplaše pa da prodaju dionice koje imaju. Fondovi su ti koji su doveli burzu u ovo stanje u kojem se danas nalazi, sa dopuštenjem HANFE odnosno g. Samodola.
Tko može od vas reći ili dokazati da sve dionice loše posluju i da je to razlog padanja?
Zar nema ni jedne koja dobro posluje,čemu služi GFI?
Ako sam kupio neku dionicu,npr. od 10000kn a ta firma loše posluje,normalno je da će pasti dionica 20,30 ili 50%,ali ako dobro posluje,to nije normalno i ako tu dionicu moram prodati za 6000kn radi toga što je izmanipulirano tržište odnosno narod,zar to nije prevara da bi se domoglo što jeftinije?
Zna li netko za koju burzu gdje su izašla GFI sa jako dobrim rezultatima i da to nije podiglo vrijednost tih istih dionica?


avax10: ” ….. Što se tiče moguće raprodaje HT-a nakon dividende, dio ljudi će sigurno prodavati, samo je pitanje koliko je to pametno jer realno – koliko je danas jakih i stabilnih firmi poput HT-a na burzi koje uz to daju čak 10% dividende? Koje druge likvidne dionice nude sigurnije ulaganje i bolju dividendu od HT-a? Mislim da bi HT trebao biti okosnica svakog portfelja na duži rok jer sve dok budu imali ovako dobre rezultate i ovako dobru dividendu prodati HT i kupiti drugu dionicu je isto što i prodati rasnog konja, pa kupiti magarca, a razliku u cijeni negdje zapiti i uvjeravati pri tome sebe kako si odličan trgovac, pravi businessman.
Više daje Pliva.

Da, ali uvjet je i da je dionica LIKVIDNA , a Pliva to više nije. Osim toga, i pespektive Plivine dionice na ZSE više su nego upitne.

Ignore: KressoM, delux


….ako tu dionicu moram prodati za 6000kn radi toga što je izmanipulirano tržište odnosno narod,zar to nije prevara da bi se domoglo što jeftinije? Zna li netko za koju burzu gdje su izašla GFI sa jako dobrim rezultatima i da to nije podiglo vrijednost tih istih dionica?

Kao prvo, nisi izgubio dok ne prodaš. Prema tome, to ti je samo potencijalni gubitak. Ako si dobro procijenio i odvagao zašto neku dionicu kupuješ, onda te oscilacije njene cijene mogu mučiti samo kratkoročno/srednjeročno jer ako ti je odabir bio ispravan, dionica će se kroz neko vrijeme vratiti na svoju fer vrijednost. Sad dolazimo i do “jako dobrih GFI” koje spominješ- to što je tržište sad u letargiji znači da će tek kroz neko vrijeme na njih reagirati rastom. Ta GFI su odličan indikator da li si ili nisi odabrao dobre dionice jer ako su izvješća dobra, dobro si izabrao i isplati se dokupiti sad kad su cijene niske, a ako su loša, znači da ti je odabir bio uvjetno rečeno loš, pa ili čekaj da se i te firme poprave u poslovanju ili prodaj “loše” dionice i kupi neke druge. Nema ulagača koji nije fulao i koji nije prodao bar jednom dionice s minusom, a ova zadnja 3 mjeseca samo su dokaz za to.
U svemu tome jako je bitan vremenski horizont na koji si spreman ulagati i koliko vjere imaš u vlastite odluke.

Ignore: KressoM, delux


Vidim da se nismo razumijeli. Nisu drukeri srušili burzu,oni su samo pomogli rušenju burze. Njihov je zadatak da narod što više uplaše pa da prodaju dionice koje imaju. Fondovi su ti koji su doveli burzu u ovo stanje u kojem se danas nalazi, sa dopuštenjem HANFE odnosno g. Samodola. Tko može od vas reći ili dokazati da sve dionice loše posluju i da je to razlog padanja? Zar nema ni jedne koja dobro posluje,čemu služi GFI? Ako sam kupio neku dionicu,npr. od 10000kn a ta firma loše posluje,normalno je da će pasti dionica 20,30 ili 50%,ali ako dobro posluje,to nije normalno i ako tu dionicu moram prodati za 6000kn radi toga što je izmanipulirano tržište odnosno narod,zar to nije prevara da bi se domoglo što jeftinije? Zna li netko za koju burzu gdje su izašla GFI sa jako dobrim rezultatima i da to nije podiglo vrijednost tih istih dionica?

Dakle ti predlažeš da se sav ovaj cirkus na burzi promatra kao kupovina dionica prije jako lošeg 3Q izvješća!
Nakon toga dolazi do pada od 20-60%! Slijedi uglavnom dobro FY izvješće i nastavi se pad od 5-10%. Nakon toga …..????


onda idemo li na 3200 ove godine ili ne….primaju se oklade…
[smiley]

– koji je koeficijent ??????[lol] [lol] [lol]
Pozdrav !


Kojih crnih promasaja sa zlatom? Na kojoj si ti drogi? Pa pogledaj cijenu zlata kada sam pisao da ulazim a pogledaj je danas!!!! Od ljeta je to solidno naraslo. A kaj ti ja mogu, nisam ja kriv sto ti se nagomilao minus. Kako stvari stoje jos ce ti malo i narasti. Sorry, NHF ali cini mi se da tako stvari stoje. [wink]

– pogledaj i razliku u tečaju dolara.
[lol] [lol] [lol]


ivek, cijenim tvoje mišljenje, jel bi mogao argumentirati zašto vidiš crobex ispod 3000?

– zbog gubitaka na burzi,
– do sada u 5 mini korekcija je svaki put prodavao pa kupovao.
– i u ovoj pravoj korekciji također, plus gubitak na zlatu,
– čak mislim kako su moji gubitci puno manji iako sam u dionicama,
– ali svatko burzu doživljava na svoj način,
– Ivek na svoj specifičan,
– spasio me je s svojim predviđanjima što nisam u kreditima, i zato mu jedno veliko hvala.
Pozdrav !


Vidim da se nismo razumijeli. Nisu drukeri srušili burzu,oni su samo pomogli rušenju burze.
Njihov je zadatak da narod što više uplaše pa da prodaju dionice koje imaju. Fondovi su ti koji su doveli burzu u ovo stanje u kojem se danas nalazi, sa dopuštenjem HANFE odnosno g. Samodola.
Tko može od vas reći ili dokazati da sve dionice loše posluju i da je to razlog padanja?
Zar nema ni jedne koja dobro posluje,čemu služi GFI?
Ako sam kupio neku dionicu,npr. od 10000kn a ta firma loše posluje,normalno je da će pasti dionica 20,30 ili 50%,ali ako dobro posluje,to nije normalno i ako tu dionicu moram prodati za 6000kn radi toga što je izmanipulirano tržište odnosno narod,zar to nije prevara da bi se domoglo što jeftinije?
Zna li netko za koju burzu gdje su izašla GFI sa jako dobrim rezultatima i da to nije podiglo vrijednost tih istih dionica?

Slažem se s Vašim navodima u vezi manipulacije tržištem i drukanjem, kolega. Međutim, ne mogu uz najbolju volju, a da se ne osvrnem na riječ “narod” i kontekst u kojem se već par puta javila na ovom topicu.
Koji narod? Znam da je teško stoički otrpjeti kad Vas netko dobrano nasamari, ali stvari ipak treba sagledati objektivnije. Većina naroda i dalje jedva krpa kraj s krajem, oni malo savjesniji (situiraniji) u želji za stvaranjem kakve-takve sigurnosti teškom mukom i na rate otplaćuju nekakvo nekakvo životno osiguranje, međutim većina naroda NEMA viška novaca kojega bi namjenili investiranju u vrijednosnice i fondove. Da li vam je jasno da se mi ovdje ne ubrajamo u tu većinu? A taj narod, kojeg spominjete će na nečiji upit nažalost i Vas i mene strpati u koš s “pljačkašima” iz redova fondova, jer “otkud nama za dijonice”, a ovaj nema ni za mjesečne režije. Od tog jada prije će većina likovati što Ste izgubili novac na burzi, nego Vas poduprijeti (kako se znalo prizivati od nekih kolega forumaša) u nekakvom križarskom pohodu na “fond menadžerčiće”.
Da pridodam, “nacionalnu dijonicu” je kupila velika masa ljudi, ali nikako većina naroda. Uostalom, i dalje su svi 63-ojkaši u zadovoljavajućem plusu…
P.S. S 10000 na 6000? Mislite li na THNK? [rolleyes]

Čini mi se kad mali prestanu trgovati da će se fondovi početi fajtati.
Biti će zanimljivo narednih mjeseci.[thumbsup]
I ne zaboravimo margin callove od petka.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close