Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolege novi sam na forumu.Malo sam listao unazad pa sam se odlucio ukljucit.Kesa nemam 100% sam u dionicama,ali kada sam ostao bez kesa tj.kad sam kupio dionicu shvatio sam da nisam morao gledati sta da kupim jer stogod da sam kupio isto bi mi bilo.Cuo sam ”prazna” objasnjenja zasto nam je burza uzdrmana.Najprije: nasi izvori,zatim ovaj ce sastavit vladu, onaj ce sastavit vladu,izbori u Srbiji odcjepljenje Kosova,pa ZERP pa kriza u Americi,Aziji,pa ukljucenje u NATO.Na kraju su govorili da firme zavise od GFI.Stigose nam i jako dobra GI ali sve je to bilo uzalud CROBEX i dalje pada.Sada sam siguran da cijelo ovo vrijeme je bilo samo jedna prevara.Tu prevaru pomazu pojedini forumasi sa svojim drukanjem pa me zanima dali su placeni po postu i rade li to po necije nalogu ili iz osobne koristi?Sutra i iducih dana me jako zanima tok kretanja ako nastavimo po dosadasnjem trendu to je potvrda te velike prevare koju upravo ovih dana analiziraju jedan krug pravnika i mislim da bi moglo doci do tuzbe zbog manipulacije trzistem i ulagacima.Cekamo reakciju g.Samodola da se ocita na upuceni dopis koji cu prosljediti na forum.

1. Forumaši i P.D. nisu srušili burzu, jer je njihov (naš) utjecaj beznačajan za stanje na tržištu
2. Očitovanje od g. Samodola ćeš dobiti nikad, a možda ni tada ( iz vlastitog iskustva)

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Dylan ..

što je prevara po tvome ?
mislim da nije prevara ; svi koji kupuju dionice imaju neke podatke na raspolaganju .. FI-jeve , obavijesti društava , druge informacije .. dakle kupuju neku dionicu nakon promišljanja i odluke ..

jel prevara ako ja ponudim auto na prodaju npr golf jedinica stara 20 godina za 5.000 eura i neko ga kupi ..
kupac ima oči i mozak da procijeni jel taj auto (njemu) vrijedi toliko ili ne ..
kad ga jednom kupi , gotovo , kupio je ..

svi oni koji su kupovali atpl na 3700 i dlkv na 1800 ingr na 55.000 viro na 1700 itd. .. su bili spremni tolio platiti za te dionice , znači njima to toliko vrijedi .. i nema prevare ..
a ovi sad koji prodaju atpl na 2000-2300 dlkv po 900 ingr 33.000 misle da su prodali po dobroj cijeni .. nakon 2-3 mjeseca nakon ATH

i tko je u pravu ? .. pa onaj tko je zaradio .. [cool]

Sada smo na 3700. Nadalje:

– GFI su prosli i nema reakcije trzista,
– BF ce sigurno nesto gurnuti trziste dolje kao i pad HT-a nakon datuma dodjele dividende (T-3)
– likvidnost je niska sto nece pogodovati rastu
– isplate u fondovima ce se pojacati kako se priblizavamo ljetu (idu ljudi na more, treba para),
– svijet je u globalnoj krizi (recesija) koja moze trajati dugo a i ne mora, to cemo tek vidjeti,
– Ameri stampaju pare sakom i kapom zar stvarno mislite da se to nece reflektirati u buducnosti,
– ima toga jos dosta, treba samo slusati sto se prica po novinama, dnevnicima itd te povezati u logican niz…

Jasno. No vidjet ćemo. IMHO ovo je dirigiran pad i mislim da nećemo više bitnije padati. Biti ću hrabar i reći da mislim da nećemo ispod 3700. Glavni argument mi je stav politike od 18.3 http://www.vecernji.hr/home/manager/3037112/index.do [wink]

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

E, Dylane nisu tebi krivi oni koji su te upozoravali da bi tržište moglo dolje, nego oni koji su te nagovorili na kupnju.
Zapravo sam si si kriv.
Mrzljak ti je lijepo objasnio. Vidio si što kupuješ. Trebao si provjeriti auto koji kupuješ.
Kupovao si precijenjene dionice u nadi da će ih netko drugi od tebe kupiti po višoj cijeni, a jesi li uopće pogledao FI-je ili si samo nasjeo na priče?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Kolege, gosp. Dylan rekao da pojedini sudionici foruma sudjeluju sa svojim postovima u formiraju negativnog rasploženja i predviđaju daljnji pad CROBEXA u interesu i za račun trećih osoba, uz naravno i svoju, te da tim radnjama stvaraju preduvjeta za daljnji pad Crobexa.

Podržavam apsolutno Vaš stav kolega Dylan.

a ako ameri tutnu neku lovu, mirovinci su svoj dio kolača uzeli i još će … ne vidim baš potrebe za paniku

Cookie Monster

Svi ste se zakačili na ovo prevara! Malo se zaletio jer je opečen iz prve ruke, ali sve što je nabrojao o pisanju na forumu stoji, od drukanja za hdz-zbog poreza na kapitalnu dobit!!!!????? gdje su se davale najcrnje misli(otprilike ovo što imamo danas ali malo bolje) ako plavi ne pobijede vražje sluge, pa kosovo kao bomba ili nato kao raketa i slične metafore, a nije drugačije bilo ni u business-novinama ili portalima, izjave velikih fond-managera-o malim dioničarima drhtavih ruku, hanfe, vanjskih konzultanata, ekipe koja drži simpozije po hrvatskoj i zemljama u tranziciji i prodaje svoje šugave neprimjenjive knjige i sl. Pa to je bilo još i gore od foruma jer je kuhalo situaciju širem krugu ljudi, ako su ti ljudi sve ono što su pisali i mislili onda se radi o maloumnicima, ako su znali o čemu je riječ radi se o perfidnim manipulatorima, koji su instrumentalizirali burzu u oruđe svojevrsne prevare(tako bi to dylan rekao), jer oni imaju povlaštene informacije a trube potpuno druge.Samo za razliku od dječaka koji je vikao vuk pa sam nastradao oni viču vuk pa nastradaju svi osim njih.

fundamentalist


E, Dylane nisu tebi krivi oni koji su te upozoravali da bi tržište moglo dolje, nego oni koji su te nagovorili na kupnju.
Zapravo sam si si kriv.
Mrzljak ti je lijepo objasnio. Vidio si što kupuješ. Trebao si provjeriti auto koji kupuješ.
Kupovao si precijenjene dionice u nadi da će ih netko drugi od tebe kupiti po višoj cijeni, a jesi li uopće pogledao FI-je ili si samo nasjeo na priče?

e hebiga opr, nisu sve bile precijenje, kao sto ni sada nisu sve potcijenjene

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


e hebiga opr, nisu sve bile precijenje, kao sto ni sada nisu sve potcijenjene

Slažem se.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


opr: ” E, Dylane nisu tebi krivi oni koji su te upozoravali da bi tržište moglo dolje, nego oni koji su te nagovorili na kupnju. Zapravo sam si si kriv. Mrzljak ti je lijepo objasnio. Vidio si što kupuješ. Trebao si provjeriti auto koji kupuješ. Kupovao si precijenjene dionice u nadi da će ih netko drugi od tebe kupiti po višoj cijeni, a jesi li uopće pogledao FI-je ili si samo nasjeo na priče? ” e hebiga opr, nisu sve bile precijenje, kao sto ni sada nisu sve potcijenjene

Čudnih “mangupa” i čudnih priča da te bog sačuva!
Isti su određene dionice prije nekoliko mjeseci dizali u nebesa i pretgali se tumačeći kako su podcjenjene, a danas kad su iste 50% u minusi ti isti igrači se pretrgoše tumačeći kako su precjenjene!


Sumnjam da će doći do daljnjeg pada CROBEXA, mišljenja sam da je ovo bio zadnji negativni trend, no vidjet ćemo, ušli smo u zonu stabilnosti, te BF neće ili barem ne bi trebao izazvati nikakve oscilacije na ZSE, jer to nikome nije u interesu.

BF – prve isplate ići će tek za 2 mjeseca (sredina lipnja 2008.), a već sada BF ima love za isplatu oko 120.000 branitelja! Još će im uletiti i lova od dividende HT-a + nešto od INE pa ako ni sve to ne bude dosta MOŽDA će (ako to ne riješe kreditom ili na neki sličan način) prodati i nešto dionica i to MOŽDA na burzi – a možda će biti i blok paketi s DT-om ili mirovincima.
Prema tome, računati na BF kao na nekakav jači rušilački faktor na burzi nema uporišta.
Što se tiče moguće raprodaje HT-a nakon dividende, dio ljudi će sigurno prodavati, samo je pitanje koliko je to pametno jer realno – koliko je danas jakih i stabilnih firmi poput HT-a na burzi koje uz to daju čak 10% dividende? Koje druge likvidne dionice nude sigurnije ulaganje i bolju dividendu od HT-a?
Mislim da bi HT trebao biti okosnica svakog portfelja na duži rok jer sve dok budu imali ovako dobre rezultate i ovako dobru dividendu prodati HT i kupiti drugu dionicu je isto što i prodati rasnog konja, pa kupiti magarca, a razliku u cijeni negdje zapiti i uvjeravati pri tome sebe kako si odličan trgovac, pravi businessman.

Ignore: KressoM, delux


….. Što se tiče moguće raprodaje HT-a nakon dividende, dio ljudi će sigurno prodavati, samo je pitanje koliko je to pametno jer realno – koliko je danas jakih i stabilnih firmi poput HT-a na burzi koje uz to daju čak 10% dividende? Koje druge likvidne dionice nude sigurnije ulaganje i bolju dividendu od HT-a? Mislim da bi HT trebao biti okosnica svakog portfelja na duži rok jer sve dok budu imali ovako dobre rezultate i ovako dobru dividendu prodati HT i kupiti drugu dionicu je isto što i prodati rasnog konja, pa kupiti magarca, a razliku u cijeni negdje zapiti i uvjeravati pri tome sebe kako si odličan trgovac, pravi businessman.

Više daje Pliva.

New Report

Close