Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U jednom trenutku smo bili previše otišli iz ravnotežnog položaja u jednu stranu, sad nas čeka put u drugu i sumnjam da ćemo se zaustaviti u ravnotežnom položaju.

Taj put o kojem ti pričaš i zoveš ga put u drugu stranu DAVNO je započeo, pa to je bar svima jasno; jasno je i da je taj put završio ili je pri kraju!

Daj opr digni progrozu na prihvatljivih 2800 [lol]

sutra idemo dolje… probijena brana na 3780… znaci dno se jos uvijek ne nazire


opr: Imho moguc je daljnji pad, no treba gledat Amere, tu se puno toga rjesava. Mnoge dionice su vec na nivou 3200, index drze HT, INA, ERNT, PODR, ADRS

Slažem se sa HT i ADRS.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


sava: ” Je li to tvoja istina? ” Ne. Drugačije razmišljamo. Ja mislim da je tržište, ukupno gledano još uvijek malo precijenjeno. Ne više kao na 5400, ali za mene je.

Upravo radi toga treba spustit cijenu nebulozama tipa građevinci, luke, todorijada… svi oni imaju visoke P/B i P/E parametre, što totalno unakazuje prosjek. Da te dionice dođu na svoje fundamentalno opravdane nivoe, drugim riječima da padnu 2-3 puta, prosjek indeksa bi postao više nego povoljan – ispod 15, što se uzima kao realna vrijednost.

S druge strane, dionice tipa ADRS, HT, ATPL, JDPL itd. imaju P/E i P/B u normalnom rangeu, i na njima defitintivno ne bi trebalo rušiti cijene. U tom i je smisao korekcije, da sve otprilike dođe na svoje fundamentalno opravdane nivoe.

Apeliram na sve prisutne na forumu koji su ovoga svjesni da na sva zvona počnemo trubiti o ovome kako bi tržište postalo svjesno nužnosti zdrave korekcije, a ne da sve dionice ravnomjerno padaju što nema veze sa mozgom.

What Recession? Investors Go Shopping for Bargains[/b

http://www.cnbc.com/id/23955682/site/14081545?__source=yahoo%7Cheadline%7Cquote%7Ctext%7C&par=yahoo


Lako tebi febo kad imas AUHR [lol] [lol]

febo, febo, tko je tebe grebo?!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Nešto mi govori da ovu latargiju na tržistu može promjeniti jedna žešća privatizacija kao što je to bio slučaj sa Plivom, Inom iHTeom.Kako smo mi mala bara pravi krokodili to već odavno znaju i čekaju. Sad je jedino pitanje kad će Šukeru ponestati para u kasici. vjerojatno prije rebalansa a on je uvjek na jesen.
Jako bi volio znati koliki je od prilike zbroj svih margin kredita u Hrvata. To bi nam štošta reklo.
Imam sigurne informacije da je puno ljudi u Bosni dizalo kredite za kupnju dionica, početkom godine su išli u banku prolongirati rate i dr. Ako je to tamo tako gde je tržište banana zamislite šta se kod nas dešava. govorim o sumama od 100 000€ pa na dalje!
Možda neko zna koliki je prihod od privatizacije planiran da se slije ove godine u budžet? Iaki se kod nas od toga mirno može odstupiti a da se ništa ne desi.

who dares, wins

Šta je ovo ovdje ljudi pa tu sad svi drukaju prema dolje .Svi rasprodali dionice pa su sad u cash-u.Iddemo dolje na 3000 bodova ,ma i to je precijenjeno .2500 realnost ,zato idemo dolje[bye][bye][bye]


ivek, cijenim tvoje mišljenje, jel bi mogao argumentirati zašto vidiš crobex ispod 3000?

Sada smo na 3700. Nadalje:

– GFI su prosli i nema reakcije trzista,
– BF ce sigurno nesto gurnuti trziste dolje kao i pad HT-a nakon datuma dodjele dividende (T-3)
– likvidnost je niska sto nece pogodovati rastu
– isplate u fondovima ce se pojacati kako se priblizavamo ljetu (idu ljudi na more, treba para),
– svijet je u globalnoj krizi (recesija) koja moze trajati dugo a i ne mora, to cemo tek vidjeti,
– Ameri stampaju pare sakom i kapom zar stvarno mislite da se to nece reflektirati u buducnosti,
– ima toga jos dosta, treba samo slusati sto se prica po novinama, dnevnicima itd te povezati u logican niz…

skype - ivek1234


Pa očito je da netko radi za strance koji imaju puno više love od domaćih ulagača… stoga je bitno srušiti cijene tako da ovi kada dođu uživaju u rasprodaji….[undecid]

I ja tako prosuđujem, mada nisam ksenofob, neka stranaca pogotovo na ZSE…
Pa to je preočito, pogotovo kad pažljivije čitate ‘moćne procjene’ o crobexu ispod 3000. [huh]
Naki kao da svakodnevno piju kahvu iz fildžana pa nakon zadnjeg šljuka pritisnu prstom, nakon čega hanuma gleda u dno i veli: Sine, sad će crobex na 2500?[lol] [lol] [lol] [lol] [thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Šta je bikonje , ja koji sam odavno u cashu vas moram branit od medvjeda. [lol] [lol]
Ja cu krenut, ali lagano i strpljivo u shopping, makar se sutra pisalo na idemo na 1500 [lol] [lol]

New Report

Close