Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ha ha , medvjedi vas testiraju, kad prestanete nervozno i panično reagirati na postove o daljnjem padu, tada će i oni krenuti u shopping [lol] [lol]

Hmm , vrijeme je da se ponovi prvo i osnovvno pravilo burze: Ulaže se samo višak novaca koji nam ne treba na dulji rok.

ivek123:

febo:

onda idemo li na 3200 ove godine ili ne….primaju se oklade…
[smiley]

Ispod 3000 – ja se kladim. Nego, gdje cemo uplate i koji su koeficijenti? Ja sam za i spreman sam staviti lovu na ovo sto sam napisao….

ivek, cijenim tvoje mišljenje, jel bi mogao argumentirati zašto vidiš crobex ispod 3000?


Evo ja sam gore naveo umjesto njega on ionako nikada ne piše argumentirano, njegova priča je rekla kazala, čuo negdje, netko mu rekao i.t.d.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Nije mi jasno na osnovu čega predviđa crobex na 2500 da nije možda na osnovu rezultata poslovanja naših firmi ili možda zato što smo ušli u NATO ili zato što smo svaki dan bliži EU ili zato što smo izgradili autupout pa ćemo za godinu dana sa juga stizati na sijever za 4 sata šta je to što bi trebalo spustiti crobex na 2500 bodova objasni a ne ko baba gatara koja gleda u šalicu od kave i mlati gluposti.

Nema ti to veze sa rezultatima poslovanja i pravdom. Tržište je takvo. Nekad je za dionicu spremno dati astronomsku cifru, drugi puta je nitko neće. A mi smo na tom silaznom putu kad se trebaju isplaćivati udjelničari, kad pucaju margini i opcije. Iako su sad mnoge cijene dionica fundamentalno OK to ne znači da neće kroz neko vrijeme biti značajno potcijenjene jer zasad se ne vidi nikoga da će ući sa svježim kapitalom. I oni koji mogu čekaju daljnja pojeftinjenja.
Negdje sam spomenuo primjer klatna. U jednom trenutku smo bili previše otišli iz ravnotežnog položaja u jednu stranu, sad nas čeka put u drugu i sumnjam da ćemo se zaustaviti u ravnotežnom položaju.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

sampras:

Nije mi jasno na osnovu čega predviđa crobex na 2500 da nije možda na osnovu rezultata poslovanja naših firmi ili možda zato što smo ušli u NATO ili zato što smo svaki dan bliži EU ili zato što smo izgradili autupout pa ćemo za godinu dana sa juga stizati na sijever za 4 sata šta je to što bi trebalo spustiti crobex na 2500 bodova objasni a ne ko baba gatara koja gleda u šalicu od kave i mlati gluposti.

Nema ti to veze sa rezultatima poslovanja i pravdom. Tržište je takvo. Nekad je za dionicu spremno dati astronomsku cifru, drugi puta je nitko neće. A mi smo na tom silaznom putu kad se trebaju isplaćivati udjelničari, kad pucaju margini i opcije. Iako su sad mnoge cijene dionica fundamentalno OK to ne znači da neće kroz neko vrijeme biti značajno potcijenjene jer zasad se ne vidi nikoga da će ući sa svježim kapitalom. I oni koji mogu čekaju daljnja pojeftinjenja.
Negdje sam spomenuo primjer klatna. U jednom trenutku smo bili previše otišli iz ravnotežnog položaja u jednu stranu, sad nas čeka put u drugu i sumnjam da ćemo se zaustaviti u prolazu kroz ravnotežni položaj.


U potpunosti se slažem sa tobom oko ovoga posta ali ipak 2500 je malo previše.
Većina analitičara se slaže da je dobar dio dionica potcjenjen ima i onih koje će još padati i to dobro ali ima i onih koje sigurno više neće dole.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

ja sam za da se otvori kladionica na index i to na dnevnoj,tjednoj i mjesečnoj bazi no mislim da nam to klađenje HANFA nikad ne bi odobrila s obzirom da bi time došli opet pod njihovu jurisdikciju…eventualno da se probam raspitati kod Hrvatske lutrije možda bi mogli to progurat pod igre ne sreću…
[smiley][lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

sveps:

ivek123:

febo:

onda idemo li na 3200 ove godine ili ne….primaju se oklade…
[smiley]

Ispod 3000 – ja se kladim. Nego, gdje cemo uplate i koji su koeficijenti? Ja sam za i spreman sam staviti lovu na ovo sto sam napisao….

ivek, cijenim tvoje mišljenje, jel bi mogao argumentirati zašto vidiš crobex ispod 3000?

Evo ja sam gore naveo umjesto njega on ionako nikada ne piše argumentirano, njegova priča je rekla kazala, čuo negdje, netko mu rekao i.t.d.

a i to su argumenti. Zamisli da ti je došao netko prije 6 mjeseci rekao … čuj stari, vadi lovu van, poslije 1.1.2008 slijedi dirigiran pad tržišta od 30%, oporavak tek na jesen …. i ti povjeruješ i poželiš to saznanje podijelit s ekipom na forumu. Što misliš tko bi ti povjerovao? Svi bi rekli da lupaš bezveze, te koji su ti argumenti, te to je sve rekla kazala, bla, bla, truć, trać

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

opr: Imho moguc je daljnji pad, no treba gledat Amere, tu se puno toga rjesava.
Mnoge dionice su vec na nivou 3200, index drze HT, INA, ERNT, PODR, ADRS


U jednom trenutku smo bili previše otišli iz ravnotežnog položaja u jednu stranu, sad nas čeka put u drugu i sumnjam da ćemo se zaustaviti u ravnotežnom položaju.

!!!!!!!!
Vidiš kako je to dvosmisleno!
Otišli smo previše natrag i sad nas čeka povratak; a nećemo se ni zaustaviti u ravnotežnom položaju nego ćemo opet preko 5000. Je li to tvoja istina?

Lako tebi febo kad imas AUHR [lol] [lol]

a sto mislite o ovome?

http://www.seebiz.eu/hr/burze/trziste-voli-dividende,12370.html


febo: ” onda idemo li na 3200 ove godine ili ne….primaju se oklade… [smiley] ” Ispod 3000 – ja se kladim. Nego, gdje cemo uplate i koji su koeficijenti? Ja sam za i spreman sam staviti lovu na ovo sto sam napisao….

Pa kolega, di tako visoko?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Je li to tvoja istina?

Ne. Drugačije razmišljamo. Ja mislim da je tržište, ukupno gledano još uvijek malo precijenjeno. Ne više kao na 5400, ali za mene je.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

New Report

Close