Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na DDJH- u zadnjih 50min od kada smo dobili pristupnicu za NATO Mprotrgovano cijela 3 kom.[thumbsup]


Ali vidim da skupljaju INU i HT na ovim razinama unatoč danu D 14.
Znači li to da neće dati da vrisnu ispod ovoga, samo oni znaju…

Brani se par dionica, ostale se pušta da padaju… Problem je što kod nas nema dna, odnosno nema razine do koje će se dozvoliti pad i gdje će se dati podrška nekoj dionici.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


dule5: ” coyote.sk: ” DiAbLeRo: ” Ma nema šanse. Prodaja će se nastaviti, lupanje po bidu svako malo do daljnjega. Samo da mi je znati tko ima više municije. Ovi što prodaju ili ovi što kupuju. [sad] ” …uvijek ima više onih koji prodaju…jer onog trena kada netko kupi postaje potencijalni prodavač… ” Slažem se. Još uvijek ima onih koji trebaju novce (prodavači), nego onih kojima novci trenutno, ili dugoročno ne trebaju. Još uvijek mislim, da sviježe love ima premalo, pa i ipo THT,i ostale dionice večinom je blio sa kreditima, marginima…. kupljeno. Sad se prodaje, jer je ponestalo Cash-a.Novac je potrebno ZARADITI drugdje, i eventualno uložiti na burzu dugoročno.[huh] ” Ja ipak mislim da gotovine ima dosta, samo je situacija nesigurna, niko ne zna da li će ovo još dole ili možda gore, kad čemo konačno dobiti pravi znak da će se trend okrenuti, vidjet će se da love ima i da samo čeka, da se trend jednom okrene…

Zašto čekati da krene gore .
Sad je vrijeme za kupnju .
Bolje sad kupovati nego kad poskupi .
Slažem se sa svima da razloga za daljnji pad više nema , a i mali više nemaju puno za prodaju što se vidi po prometu.[thumbsup]

Mislim da je Čaruga u pravu. Razmislite malo koliko je ekipa novaca dobila za prodane dionice u 12 mjesecu. Za isti broj dionica danas im treba 30-50% manje novca, dakle ima ga više nego dosta. Sada mali u frci prodaju svoje sitne zalihe a ako oni stanu krenu fondovi prodavati “naše” dionice jer mora se ekipa ponovo jeftino ukrcati, a oni fala Bogu imaju vremena i para čekati. Sve mi smrdi i ukazuje na ovakav sustav koji trenutno djeluje.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam


xv7: ” Moguće, isto kao što je [b]moguće da je glupost da će primitak u NATO utjecati na kretanja na burzi[/b] i strane investicije, a ne recimo korupcija…svatko može sam razmisliti…… ” iz tvog posta: “U Češkoj – Slovačkoj je nakon primanja u NATO došlo do pada vrijednosnica” – jel sada hoce ili nece utjecati?

Poanta je bila da nemora utjecati, ako ćeš se već obazirati na svaku vijest onda se obaziri najviše na informacije koje plasiraju bitni igrači, a tržište će reagirati kako reagira…..


Zašto čekati da krene gore . Sad je vrijeme za kupnju . Bolje sad kupovati nego kad poskupi . Slažem se sa svima da razloga za daljnji pad više nema , a i mali više nemaju puno za prodaju što se vidi po prometu.[thumbsup]

Slažem se sa time, ali kod mene je situacija takva, da sam sva u dionicama a gotovine koliko sam je imala, sam več potrošila, tako da samo čekam, ali kod velikih je malo drugačija stvar…love imaju sigurno, samo čekaju okidač a tad če bit nama u dionicama milina gledati…trend se svake toliko okrene i bez brige i tu će se samo je pitanje koliko nas je dovoljno strpljivih kako kaže Čaruga, ja znam da jesam[thumbsup]

[emo_cool]

viro -6,66 [tongue] bas sam bio u shoppingu

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

jaca kupnja na dalekovodu [thumbsup]

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

Poanta je bila da nemora utjecati, ako ćeš se već obazirati na svaku vijest onda se obaziri najviše na informacije koje plasiraju bitni igrači, a tržište će reagirati kako reagira…..

moja poanta je bila da je ono napisano u postovima glupost…

a trziste vec odavno ne reagira pozitivno na bilo koju dobru vijest (neovisno odakle dosla), a reagira katastrofalno na informaciju da se poljski mis posrao na klas zita u Mozambiku koje je potom uvenulo jer je mis prije toga pojeo komadic tikve a poznato je da se tikva i zito ne podnose

Šta je meni ovo trebalo...


-Hrvatska ce, nakon ulaska u NATO, morati imati 700 vojnika izvan Hrvatske (u Afganistanu za pocetak), a 700 vojnika u pripremi u Hrvatskoj cijelo vrijeme. Nažalost naši dečki u vojsci se ionako “tuku” tko će ići u Afanistan (znam iz provjerenih izvora), jer im je plaća od 3-5000 eura mjesečno ovdje nedostižna. Ili kako je rekao jedan moj prijatelj – Ja sam vojnik i idem gdje me šalju, to je moj posao., a još ako je uz to dobro plaćen…. -Godisnja clanarina: Hrvatska ce u NATOvu blagajnu uplacivati 3 milijuna eura godisnje. Ne trkeljaj bezveze, prijatelj mi je u vojsci i kaže da bi u suprotnom Hrvatska izdvajala min. 6 milijuna eura godišnje za svoje vojne obveze – u konačnici će nas ispasti puno jeftinije nego da imamo svoju vojsku.

Mislim da se te tri milje odnosi samo na članarinu, samo zračna zaštita je Slovence došla 20 milja….osim toga to je proslijeđeni mail koji prikazuje stvari iz drugog kuta gledanja……mislim da sam previše pisao o NATO-u i da sam previše ušao u polemiku oko njega…vratimo se na burzu…..

Znate šta mrzim? Mrzim onih zadnjih pola sata kada krene rokanje po bidu, i onaj osjećaj kada vidiš kako ti vrijednost dionice pada i pada i pada… Pattern se ponavlja već duže vrijeme, dobit ću tikove od iščekivanja. [shocked]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


jaca kupnja na dalekovodu [thumbsup]

Gdje ti vidiš da jaca kupnja, kad ne jaca[sealed]

New Report

Close