Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pricajte vi sto hocete al danas je promasen dan i ja bedak koji uopce danas pratim.22 milje prometa do 14h .
svima je sve jasno

promasena su zadnja 3 mjeseca (barem) [embarass]

Šta je meni ovo trebalo...

Twixer:

Dok netko ili nešto ne uvijeri dioničare da BF neće imati negativan utjecaj na burzu, mi nećemo ići gore. Racionalno i razumno je pretpostaviti da će se više od 50% udjela prodati u mjesec dana. Ja osobno mislim da BF neće oboriti burzu jer bi pad vrijednosti BF-a bi izazvao manji ili veći financijski gubitak kod barem 1/3 populacije ove zemlje. HDZ to nemože priousštiti, te će učiniti sve da to spriječi. Drugim riječima, dvije najsigurnije dionice u ovom trenutku su HT i INA.

Moram te razočarati. Ina i HT su 2 najnesigurnije dionice a ostatak tržišta nema razloga da pada već naprotiv ovi špekulanti koji sada prodaju ove dvije dionice će kupovati i dizati ostatak tržišta.

Budemo vidjeli. INA i HT su jedine dvije dionice koje će država braniti. To kaže vrlo jednostavna matematika. Ako cijena INA-e i HT-a bude manja na dan 12.06. nego na dan 12.04., onda je država koja je odgodila isplatu udijela direktno oštetila sve one koji su prodali udio na dan 12.04. Isto vrijedi i za 13.04. i 13.06 itd, itd.
Da pojednostavimo. Ako BF padne 10% u periodu između prodaje i isplate, Polančec, Kosor, Sanader i ekipa će to morati objasniti jer su svojim potezima izbili ljudima iz džepa 10% udjela. Ako padne Brestovac, IHG, JDPL ili bilo koja druga dionice neće morati nikome ništa objasniti. Politički je puno pragmatičnije braniti dionicu koju posredno ili neposredno posjeduje 20% populacije, nego dionicu koju posjeduje 0,00002% populacije.

Na kraju krajeva evo ti INA SDA TOP-10 u zadnjih sedam dana, mislim da je više nego indikativno

1 RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMO
2 MOL ZRT
3 FOND HRVATSKIH BRANITELJA 700.000 700.000 0,00
4 ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A. 200.553 203.263 +2710,00
5 AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 147.334 151.619 +4285,00
6 CO OBVEZNI MIROVINSKI FOND 45.154 46.145 +991,00
7 ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 38.222 38.759 +537,00
8 PBZ D.D. 37.055 36.551 -504,00
9 ZAGREBAČKA BANKA D.D. 25.052 24.995 -57,00
10 ZAGREBAČKA BANKA D.D. 22.325 22.667 +342,00

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer

Nadam se da griješim ali izlaskom roka dividende ht bi mogo
automatski tih 30 kn izgubit.
Još jednom nadam se da griješim.

Ja mislim da je svemu kriv MILANOVIĆ i SDP eto on danas potpisao za peticiju o referendumu a svi znaju da je SAMODOL i njegovi mirovnjaci bliski SDP-u i to je to

Na LKPC skida se sa bida što je dosta lijepo viditi.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Na LKPC skida se sa bida što je dosta lijepo viditi.

daj me nemoj plašit, skida se s aska, Pitt

&


Twixer: “Budemo vidjeli. INA i HT su jedine dvije dionice koje će država braniti. To kaže vrlo jednostavna matematika. Ako cijena INA-e i HT-a bude manja na dan 12.06. nego na dan 12.04., onda je država koja je
odgodila isplatu udijela direktno oštetila sve one koji su prodali udio na dan 12.04. Isto vrijedi i za 13.04. i 13.06 itd, itd. Da pojednostavimo. Ako BF padne 10% u periodu između prodaje i isplate, Polančec, Kosor, Sanader i ekipa će to morati objasniti jer su svojim potezima izbili ljudima iz džepa 10% udjela. Ako padne Brestovac, IHG, JDPL ili bilo koja druga dionice neće morati nikome ništa objasniti.
Politički je puno pragmatičnije braniti dionicu koju posredno ili neposredno posjeduje 20% populacije, nego dionicu koju posjeduje 0,00002% populacije…

Ovo nije logično?! Jer može značiti samo jedno: INA i HT-e neće smjeti padati jer će netko u Vladi nekome morati nešto objašnjavati??[huh] Bez veze. Samo će im reći: Zašto ste odmah prodavali, zašto niste čekali oporavak tržišta … upozoravali smo Vas i sl.
Ali, ako to tvoje razmišljanje vrijedi, zanima me kako misliš će država ‘braniti’ te dvije dionice?[shocked]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

sampras:

Na LKPC skida se sa bida što je dosta lijepo viditi.

daj me nemoj plašit, skida se s aska, Pitt


Greška, izvinjavam se

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Da pojednostavimo. Ako BF padne 10% u periodu između prodaje i isplate, Polančec, Kosor, Sanader i ekipa će to morati objasniti jer su svojim potezima izbili ljudima iz džepa 10% udjela.

Ma da. Sami su krivi! Lijepo smo im govorili da ne prodaju! Zašto nas nisu poslušali? Argumenata kolko voliš. Toliko, da ova tvrdnja ne drži vodu.

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

I danas Europa u velikom zelenom uzletu nakon jučerašnjeg torpediranja, jedino mi danas u kilavom plusu, bez ikakvog optimizma da će se nastaviti, al zato ako sutra u Europi bude blaga korekcija, mi ćemo vjerovatno testirati liniju Crobexa 3.700, jer ako jučer nisu pomogla onakva financijska izvješća i danas reakcija na svjetske burze, ne znam što nas može spasiti. Možda ako Šprajc napiše HANFI još jedno očitovanje umjesto Novoselca, vjerovatno je već HANFA zaboravila da mu je poslala upit.

I to je Hrvatska kakvu smo mi tražili, gdje su prema Orwelu “Svi jednaki, samo su neki jednakiji od drugih”.

sampras:

Na LKPC skida se sa bida što je dosta lijepo viditi.

daj me nemoj plašit, skida se s aska, Pitt

a teško je ta 2 pojma ne brkat očito! [lol]


Ovo na belišću se zove, PBZ doda njemu, njemu doda PBZ-u. I tako opsa,sa, lalalalala.

Prvi na kupnji sa skrivenim nalogom od 5 kom budno prati da stalno bude prvi. Koji je taj?

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close