Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ili zamislite jednu državu u Evropi (Srbija,Bugarska,Slovačka…) kako bi reagirale kad bi danas dobijale pozivnicu za NATO? Svaka država( gdje vladaju pošteni ) bi napravila stampedo na svojoj burzi ali kod nas se pokazalo još jedan put da vladaju podobni i rade sto žele.

CROBEX pada jer su fondovi (mirovinci) protiv NATO . To je poruka .

IMHO

Nakon onog jučerašnjeg juriša, evropa opet debelo zelena, a i US futuresi se fino zazelenili, a mi… što više reći za Crobex? Izgleda da mi ispaštamo zato jer smo ovako mala i j****a zemlja i nikakvo, plitko i jadno tržište kapitala…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

To da je ova cjena uključena u ulazak u NATO to je izjavio voditelj brokera VOLKSBANKE TOMISLAV KOVALISKO strašno pametan tip [cry] čudime da je mogao da bude i PODOBAN


fazan: ” Mislim da je godina 1997. točan datum nisam siguran. ” 01.04.?

[lol] [lol] [lol]

Uvijek je pravo vrijeme, pitanje je samo..........za što?


ludlum: ” Ili zamislite jednu državu u Evropi (Srbija,Bugarska,Slovačka…) kako bi reagirale kad bi danas dobijale pozivnicu za NATO? Svaka država( gdje vladaju pošteni ) bi napravila stampedo na svojoj burzi ali kod nas se pokazalo još jedan put da vladaju podobni i rade sto žele. ” NATO je već uračunat u ovu cijenu…

a Galinac bi dodao i dobit od 2008, a Novoselec od 2009-2010 ima li koji još najpametniji?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Dok netko ili nešto ne uvijeri dioničare da BF neće imati negativan utjecaj na burzu, mi nećemo ići gore. Racionalno i razumno je pretpostaviti da će se više od 50% udjela prodati u mjesec dana. Ja osobno mislim da BF neće oboriti burzu jer bi pad vrijednosti BF-a bi izazvao manji ili veći financijski gubitak kod barem 1/3 populacije ove zemlje. HDZ to nemože priousštiti, te će učiniti sve da to spriječi. Drugim riječima, dvije najsigurnije dionice u ovom trenutku su HT i INA.

Moram te razočarati. Ina i HT su 2 najnesigurnije dionice a ostatak tržišta nema razloga da pada već naprotiv ovi špekulanti koji sada prodaju ove dvije dionice će kupovati i dizati ostatak tržišta.

50,

To da je ova cjena uključena u ulazak u NATO to je izjavio voditelj brokera VOLKSBANKE TOMISLAV KOVALISKO strašno pametan tip [cry] čudime da je mogao da bude i PODOBAN

NOVOSELI , TOMISLAVI i sl. samo isto pričaju .

Moramo priznati da smo uživali kad su ti isti fondovi dizali tržište !
Ok sad nas ..bu u zdrav mozak tolko da bismo ih najradije zatukli .

Ali kolege , popustiti će i njihove kočnice , pa kad krene STAMPEDO !


Nakon onog jučerašnjeg juriša, evropa opet debelo zelena, a i US futuresi se fino zazelenili, a mi… što više reći za Crobex? Izgleda da mi ispaštamo zato jer smo ovako mala i j****a zemlja i nikakvo, plitko i jadno tržište kapitala…

Mali smo jer smo sitne duše. Nisu OMF-ovi otjerali samo male ulagaće.Koliko god se nama podmetalo da su stranci izašli radi globalne situacije (što i jednim dijelom jesu), rekao bih da su oni ili znali ili nanjušili prilike tu kod nas i dali petama vjetra.
I sad tržište ovisi o nekoliko fond menađera koji ispunjavaju zadanu im misiju

http://whycroatia.blogspot.com/

Hm, Burza je ćudljiva, nepredvidljiva i neuračunljiva. Da biste bili uspješni, nije dovoljno predviđati rezultate; trebate pogoditi reakciju burzovne publike, morate biti nepovjerljivi, cinični i malo umišljeni.
Morate biti vrstan psiholog jer je burzovna cirkulacija novca iznimno kaotičan proces, uvijek je tvrdio Kostolany.
Nego, ima li tko ono njegovo “jaje”, da vidimo u kojoj se fazi sada nalazimo?[lol]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

U fazi kupnje Luke Ploče.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

u fazi prodaje IGH i kupnje HT-a[thumbsup]

dan je pametniji od noći

Za fondovske mlatimudane u trenutne cijene dionica uračunato je i ulazak u EU, NATO, plaćena ratna šteta od strane Srbije i CG, pronalazak nafte u svih 411 općina u RH, vjenčanje Josipa Radeljaka i princeze svih Ujedinjenih arapskih emirata.

New Report

Close