Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo što se zapravo događa i zašto svi idemo up.

Right now the stock market is heading higher in part because of aggressive Fed actions to pinpoint discount loans and backstop the financial system. This, of course, is mitigating the sub-prime problem. But don’t discount McCain’s role in this, too. His clear emergence as the frontrunner, with an ever-widening lead over Hill-Bama, is also boosting stocks. Why? For the simple reason that tax burdens will not be raised on investors if McCain becomes president. Nor will free trade be cut off.

http://www.cnbc.com/id/23797309


opr: ” Fondovi ovo, fondovi ono. Vidjeti ćemo gdje su i u kakvoj su banani ti fondovi slijedeći mjesec kad izađu izvještaji za ovaj mjesec. ” Mislim da su se naši fondovi privremeno povukli sa ZSE i kupuju (hm, da li i zarađuju [huh]) na drugim burzama u regiji. Nisu daleko, možda CG i FRJM – tamo su FT u znatnom usponu?! Kao naše prije nekoliko godina! Kada se ‘vrate’ svi ćemo to znati, tj. osjetiti! [shocked]

Te priče mislim da su za malu djecu i da ih se može objesiti mačku o rep. Ne znam koji to fondovi, osim mirovinskih, mogu ležerno kupovati okolo dionice, a zanemarivati one domaće kojima su natovareni?
Znam da je čak i Kardum na Poslovnom(nakon onog pada) rekao da OIF-ovi nemaju čime kupovati zbog panike i isplate udjela, iako se suzdržava od takvih komentara.
A valjda on zna bolje od mene i većine nas koji drobimo na forumu?
Da i rekao je da ne smije davati savjete, ali je savjetovao oprez.
Što mu to znači?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


evo što se zapravo događa i zašto svi idemo up. Right now the stock market is heading higher in part because of aggressive Fed actions to pinpoint discount loans and backstop the financial system. This, of course, is mitigating the sub-prime problem. But don’t discount McCain’s role in this, too. His clear emergence as the frontrunner, with an ever-widening lead over Hill-Bama, is also boosting stocks. Why? For the simple reason that tax burdens will not be raised on investors if McCain becomes president. Nor will free trade be cut off. http://www.cnbc.com/id/23797309

Evo zašto idemo UP

Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Moglo bi se osvetit mirovincima ovo rušenje tržišta, jer su počele sve novine pisati o gubicima u mirovinskim fondovima. Pa bi ljudi mogli početi tražiti objašnjenja zašto uplačuju novac u mirovinske fondove ako oni imaju prosječan prinos u godini dana 0.05%, a inflacija je 6% što znači da su u minusu 5.95%. Mogli bi neki i fond menadžeri dobiti otkaz zbog toga

Ja sam na službenoj Web stranici tražio da mi RBA obvezni i dobrovoljni, čiji sam član, dostave link ili u bilo kakvom obliku portfelje koje imaju i po mogućnosti prosječne cijene ulaska. Bilo kakav podatak. Makar i na kraju kvartala. Misliš da su mi odgovorili?
Mo’š mislit’.
Obavezni moram uplaćivati, ali dobrovoljni si pravo razmišljam da prekinem, kad se ne mogu udostojiti niti odgovoriti. Mislim da sam mogu imati veće prinose uzevši u obzir i državne poticaje i porezne olakšice.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


ratus: ” opr: ” Fondovi ovo, fondovi ono. Vidjeti ćemo gdje su i u kakvoj su banani ti fondovi slijedeći mjesec kad izađu izvještaji za ovaj mjesec. ” Mislim da su se naši fondovi privremeno povukli sa ZSE i kupuju (hm, da li i zarađuju [huh]) na drugim burzama u regiji. Nisu daleko, možda CG i FRJM – tamo su FT u znatnom usponu?! Kao naše prije nekoliko godina! Kada se ‘vrate’ svi ćemo to znati, tj. osjetiti! [shocked] ” Te priče mislim da su za malu djecu i da ih se može objesiti mačku o rep. Ne znam koji to fondovi, osim mirovinskih, mogu ležerno kupovati okolo dionice, a zanemarivati one domaće kojima su natovareni? Znam da je čak i Kardum na Poslovnom(nakon onog pada) rekao da OIF-ovi nemaju čime kupovati zbog panike i isplate udjela, iako se suzdržava od takvih komentara. A valjda on zna bolje od mene i većine nas koji drobimo na forumu? Da i rekao je da ne smije davati savjete, ali je savjetovao oprez. Što mu to znači?

Treba dati vremena njima da se natovare , jer smo mi jos u strahu , pa kada ode sve 10% gore onda ce oni nama prodaavati[huh]

” Te priče mislim da su za malu djecu i da ih se može objesiti mačku o rep. Ne znam koji to fondovi, osim mirovinskih, mogu ležerno kupovati okolo dionice, a zanemarivati one domaće kojima su natovareni? Znam da je čak i Kardum na Poslovnom(nakon onog pada) rekao da OIF-ovi nemaju čime kupovati zbog panike i isplate udjela, iako se suzdržava od takvih komentara. A valjda on zna bolje od mene i većine nas koji drobimo na forumu? Da i rekao je da ne smije davati savjete, ali je savjetovao oprez. Što mu to znači?
[/quote]

Znači mu to da ni on ne zna šta bi reko…sve mu je dvosmisleno…pa u zadnjih par izjava Kardum priča ko proročica Pitija…
[yawn]

Vodite samo racuna da OMF-ovi nisu vreca bez dna. Njima sjedne mjesecno oko 450 milja kn doprinosa, od cega barem pola odmah ubace u obveznice. Znaci, ostaje cca 200 milja kn mjesecno za dionice. Na cca 22 radna dana u mjesecu, znaci da mogu plasirat 10 milja kn dnevno. Osim toga, posto ce Hrvatskoj sada vjerojatno biti teze zaduzivat se vani, a i pocele su stizat neke ovrhe, mislim da ce debelo zagrabit u kasu mirovinaca. Rohatinski isto steze, sjetite se zadnjih napada na njega od strane HDZ-a.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Vodite samo racuna da OMF-ovi nisu vreca bez dna. Njima sjedne mjesecno oko 450 milja kn doprinosa, od cega barem pola odmah ubace u obveznice. Znaci, ostaje cca 200 milja kn mjesecno za dionice. Na cca 22 radna dana u mjesecu, znaci da mogu plasirat 10 milja kn dnevno. Osim toga, posto ce Hrvatskoj sada vjerojatno biti teze zaduzivat se vani, a i pocele su stizat neke ovrhe, mislim da ce debelo zagrabit u kasu mirovinaca. Rohatinski isto steze, sjetite se zadnjih napada na njega od strane HDZ-a.

Taman. Kad još padne likvidnost tih 10 milja bi moglo snažno dizati TK.[thumbsup]
Pokušajmo pretpostaviti kolika će onda biti ukupna tržišna kapitalizacija?

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Ova boja nama treba[proud][proud]
http://uk.finance.yahoo.com/m1.php
+DJI se drzi iznad 12.500 iako je korigiran u odnosu na jucer za 0,..% [thumbsup][thumbsup]
A jedan poglavica vrac mi je sapnuo nesto znakovito u vezi te brojke[cool]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

dobro; kad pada ne valja, kad raste ne valja! [rolleyes]

ajte ljudi tržit na neku drugu burzu kad ovdje ništa ne valja! [cool]

Pa ne raste dovoljno brzo! Mi smo svi dugorocni investitori, ali bi voljeli da nam za 3 dana dodju cijene na targete, pa da prodamo.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Di su ti vrli analitičari. Neka objasne ovo: Belex od nove godine je pao 23.56%, a naš crobex 26%. Pri čemu je prosječni p/e belexa 27.46, a našeg crobexa ispod 25.

Pojasni kako znaš koliki je crobex ?

New Report

Close