Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lijepo, Ameri roknuli 5%, mi 25%.[shocked]

Dobro je samo da je RH u krizi, a nedajbože Amerika

Ljudi, ko je ovdje lud???!!![undecid][undecid][undecid]

Kad smo više rasli od njih onda se nitko nije pitao tko je ovdje lud, a sad se neki čude… emerging market je uvijek volatilnije od razvijenog tržišta. Nema razloga za paniku, kad se okrene trend opet ćemo rasti više od razvijenih tržišta.

You either do it right or you get eliminated!


emerging market je uvijek volatilnije od razvijenog tržišta. Nema razloga za paniku, kad se okrene trend opet ćemo rasti više od razvijenih tržišta.

a mora se okrenuti sutra jer inače ne znam kada će. jer globalni trend se sada već vrlo jasno okrenuo.

trenutno ne postoji nijedan suvisao razlog da sutra ne krene veliki rast OSIM što već tri mjeseca veliki uspješno zgnječe rast svaki put kad bi trebao krenuti.

pa da vidimo hoće li i dalje uspijevati, jer u svijetu se ipak od petka igra sasvim nova igra.


a mora se okrenuti sutra jer inače ne znam kada će. jer globalni trend se sada već vrlo jasno okrenuo.

trenutno ne postoji nijedan suvisao razlog da sutra ne krene veliki rast OSIM što već tri mjeseca veliki uspješno zgnječe rast svaki put kad bi trebao krenuti.

pa da vidimo hoće li i dalje uspijevati, jer u svijetu se ipak od petka igra sasvim nova igra.

Izgleda da se globalni trend stvarno polako okreće. Evo govore na CNBCu o tome da je FED počeo prihvaćati MBS kao kolateral što je ključ rješavanja hipotekarne krize. Koliko će stvarno pogoditi žarište, ostaje nam vidjeti.

You either do it right or you get eliminated!

mbs

http://en.wikipedia.org/wiki/Mortgage-backed_security

I love the Smell of Profits in the Morning


najveći tjedni pad zlata od 1983. Počelo je…

Ivek[sealed][sealed]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Očekujem jedan odbijanac prvo na zlatu a onda JZVK-R-A.Zadnja šansa Ivek na odbijancu da prodaš[pray]

SAM PROTIV SVIH

Eto ti ga na …

DOW JONES INDUSTRIAL AVERAGE IN 12,608.48 12:09pm ET 247.16 (2.00%)

I love the Smell of Profits in the Morning

Da li netko može ovo objasniti i/ili komentirati :

NYSE
Symbol Name Last Trade Change
BSC BEAR STEARNS COS THE 12.3400 12:34PM ET 6.3799 (107.04%)

danas u 17:54 h po našem vremenu

jedan od razloga je (preuzeto sa teme: “Oporavak burze”,link od kolege Astralis-a)

http://www.cnbc.com/id/23777632

Što treba komentirati ?

ta banka je koštala i preko 100 $ mislim čak 160 $ … i onda je počela kliziti prema dolje .. do 80 $ i u tom razdoblju je milioner Joe (Joseph) Nešto .. kupio 10 % banke “pecajući dno” (eng. fishing bottom) ..
ali kako je poznato upecao je jedno veliko ništa , tj. upecao je pad od 86 % kad se saznalo da je banka objavila bankrot … i dionica je pala na 6 $ (šest) .. i pojavila se odlična prilika za jeftinu kupovinu (isto kao što i kod nas sad ima jeftinih kupnji) ..

Ja GOTOVO DA SAM SIGURAN da sutra Crobi ide oko nule ili neznatan pomak gore dole,
ali i to je uspjeh samo da više ne padamo ( ali nisam siguran da nečemo), samo treba pripaziti da nas veliki ne navuku gore 10% pa onda istresanje i bull trap–a mi opet u još večem minusu
Oprez i nemojte se zalijetati–možda samo ondje gdje se očekuje iznimno dobar FI ili dividenta,
ali i to samo kratkotrajno jer sam siguran da čemo opet zagrebati po CRO 3700 i niže,oprez prijatelji kao nikada do sad[undecid]


Da li netko može ovo objasniti i/ili komentirati :

NYSE
Symbol Name Last Trade Change
BSC BEAR STEARNS COS THE 12.3400 12:34PM ET 6.3799 (107.04%)

danas u 17:54 h po našem vremenu

jedan od razloga je (preuzeto sa teme: “Oporavak burze”,link od kolege Astralis-a)

http://www.cnbc.com/id/23777632


Nova ponuda JP-a

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Jasno je da je to nova ponuda JP-a (piše u tekstu).Da li Ameri imaju (naravno da imaju) neke regulatore na burzi,mislim kao što je to Hanfa kod nas (mnogi će sada izrugivati HAnfu zbog posljednjih mjeseci,ali oni su službeni “regulator” kod na ZSE),te da li imaju dnevne limite kod rasta i pada gdje se blokira dionica na neko vrijeme kao kod nas?

New Report

Close