Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel vama ovo izgleda kao pocetak novog vala? al nazalost crvenog vala?

ja imam feeling kao da su fondovi zadovoljni prinosom u ovoj godini, te da će preostalih 20tak dana osigurvati pozicije za povoljan ulaz početkom godine? (kad se vrate s skijanja tj. u veljači!)?

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

Mislim da je krenula mala korekcija

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

evo i vin index

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

Da nema INE i TNSA ti bi grafovi izgledali jos gore. Pogotovo VIN.

Čitam članak pod naslovom:
Hanfina istraga uplašila ulagače

I ne mogu se načuditi…

Evo samo najzanimljiviji dio…

“Predstavnici brokerske struke s kojima smo razgovarali, a razumljivo su željeli ostati anonimni, smatraju da Mionni nije zloporabio poslovnu tajnu, niti da je tu bilo odavanja povlaštenih informacija. “Riječ je o uobičajenom postupku. Dobio je nalog za prodaju dionica koji je glasio ‘sve ili ništa’. Morao je naći kupce i normalno je da je okolo zvao investitore i pitao ih žele li kupiti dionice.”

Opet se pokazuje da je stara formula “žrtvenog janjeta” u funkciji preko kojega će se sve slomiti i poslati poruka svim “mešetarima” da to tako više neće ići.
Ovo je sramotna metoda i pitam se kako su “svoje” novce zaradili kreatori ovog cirkusa. [smiley1]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Da nema INE i TNSA ti bi grafovi izgledali jos gore. Pogotovo VIN.

Da nema INA graf bi izgledao bolje 😉


A pogledajte i ovo

Kučilo jel možeš molim te navesti izvor podataka za ove rezerve koje si iznjeo…


Mislim da je krenula mala korekcija

meni se cini da je ova mala korekcija samo dio jedne vece korekcije koja traje od sredine 9. mjeseca, s obzirom da se barem moji portfelji jos nisu potpuno vratili na tadasnju razinu (ok, to je uglavnom zbog udjela PDBA, INDG i PTKM).
No, prvo se govorilo kako je trziste u krizi dok se ne rijesi prodaja Plive, i kako ce nakon toga sve procvjetati. Pliva se prodala, a burze bile u crvenilu.
Onda se govorilo kako ce procvjetati kad se pojavi INA na trzistu. INA se pojavila, a gledamo u novo crvenilo.

“Please, God, Just One More Bubble.”


jel vama ovo izgleda kao pocetak novog vala? al nazalost crvenog vala? ja imam feeling kao da su fondovi zadovoljni prinosom u ovoj godini, te da će preostalih 20tak dana osigurvati pozicije za povoljan ulaz početkom godine? (kad se vrate s skijanja tj. u veljači!)?
Na žalost, čini se da je tako, i da ćemo se načekati do veljače… 2 mjeseca treninga za živce… iako, mene više brine tko će i tada povući stvari gore, jer toliko se i malih osvijestilo; ljudi ne žele pušiti više… svi su ultra oprezni. Moje dionice (6 u portfelju) su sve u minusu; ne prevelikom uglavnom, ali ipak u minusu, a ne mislim da sam loše odabrao

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

tango ako ste u minusu trenutno a u minusu je samo dio dionica na tržištu onda ste nažalost loše odabrali.[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Čitam članak pod naslovom:
Hanfina istraga uplašila ulagače

I ne mogu se načuditi…

Evo samo najzanimljiviji dio…

“Predstavnici brokerske struke s kojima smo razgovarali, a razumljivo su željeli ostati anonimni, smatraju da Mionni nije zloporabio poslovnu tajnu, niti da je tu bilo odavanja povlaštenih informacija. “Riječ je o uobičajenom postupku. Dobio je nalog za prodaju dionica koji je glasio ‘sve ili ništa’. Morao je naći kupce i normalno je da je okolo zvao investitore i pitao ih žele li kupiti dionice.”

Opet se pokazuje da je stara formula “žrtvenog janjeta” u funkciji preko kojega će se sve slomiti i poslati poruka svim “mešetarima” da to tako više neće ići.
Ovo je sramotna metoda i pitam se kako su “svoje” novce zaradili kreatori ovog cirkusa. [smiley1]

Ma daj me nemoj nasmijavati. Renato Mionni i “žrtveno janje”. Prije bih rekao “vuk u janjećoj koži”, he,he

Olovka pise srcem

Da parafraziram, prije bi rekao “janje u vučjoj koži”. Čovjek je radio svoj posao, za koji je plačen, i to dobro radio, jedan od najboljih brokera u Hrvatskoj, i otišao je na neko vrijeme iz posla, dobrovoljno, dok se ne smiri situacija u kojoj se iznanada našao ni kriv ni dužan.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close