Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

_Mrzljak_, 18.03.2008. u 15:12
Yarman
Seljo:
” ajde sta cmizdrite ko babe, pa tko vas je tjerao kupovat dionice ako ne mozete istrpit gubitke
niste se bunili kad su dionice isle 300% gore, onda se nije krim policija zvala

Potpisujem. Nitko nas nije tjerao da se bavimo dionicama, a svatko razuman tko živi u ovoj zemlji čudesa trebao bi znati da će ga kad-tad neki jači zaj…t.

Snažno se moram usprotiviti tvojem razmišljanju ..
To je isto kao da kažeš nekome tko je doživio saobraćanu nesreću tako da ga je pijani vozać unesrećio : “Pa što si išao na cestu znaš da se nesreće događaju .”
da događaju se nesreće ali onda onoga tko je kriv treba kazniti po zakonu .. a onoga tko je pretrpio štetu obeštetiti koliko je to uopće moguće u takvom slučaju ..
Npr. ja nisam kupovao na ATH-u ni blizu tome ali sam isto kao i svi baš svi na tržištu na neki način dotaknut ovom krizom ; tj (vjerojatno) ovim “nadmudrivanjima” fondova i vrlo mogućim kriminalnim radnjama ( kupovina fondova po ATH-u na mnogim dionicama , da bi nakon toga na – 50% tvrdili da je precijenjeno još 30-50% ) ..


Mislav Bago :Podlegao sam histeriji i kupio dionice….Business.hr

odgovor na zazivanje da se napravi emisija o pljački desetljeća na HR burzi……[bye]

prejaki su ……

Pa baš zato bi bio idealan voditelj jer je i osobno zainteresiran [lol] [lol] [lol] [lol]


plavi, 18.03.2008. u 15:14
Yarman
Seljo:
” ajde sta cmizdrite ko babe, pa tko vas je tjerao kupovat dionice ako ne mozete istrpit gubitke
niste se bunili kad su dionice isle 300% gore, onda se nije krim policija zvala

Potpisujem. Nitko nas nije tjerao da se bavimo dionicama, a svatko razuman tko živi u ovoj zemlji čudesa trebao bi znati da će ga kad-tad neki jači zaj…t.

Snažno se moram usprotiviti tvojem razmišljanju ..
To je isto kao da kažeš nekome tko je doživio saobraćanu nesreću tako da ga je pijani vozać unesrećio : “Pa što si išao na cestu znaš da se nesreće događaju .”
da događaju se nesreće ali onda onoga tko je kriv treba kazniti po zakonu .. a onoga tko je pretrpio štetu obeštetiti koliko je to uopće moguće u takvom slučaju ..
Npr. ja nisam kupovao na ATH-u ni blizu tome ali sam isto kao i svi baš svi na tržištu na neki način dotaknut ovom krizom ; tj (vjerojatno) ovim “nadmudrivanjima” fondova i vrlo mogućim kriminalnim radnjama ( kupovina fondova po ATH-u na mnogim dionicama , da bi nakon toga na – 50% tvrdili da je precijenjeno još 30-50% ) ..

[/quote]

Upravo tako Mrzljak.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

INGRa u plusu…..
Omjer se promjenio na nekim dionicama…KOEI….1:2…jel se to kreće sa prodajom????

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Još ćemo u +?
Nije da nije očekivano, ali već smo navikli na minus.[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jedini način da se mali ulagači i mali špekulanti suprotstave je zajedničko djelovanje kroz Udrugu ulagača!
Ovo ima smisla budući da se očekuje daljnja privatizacija državnih poduzeća.
Ponovno će naj….i ako se ne budu pazili!
Ili se kloniti burze ili se kavlitetno zsštititi.


scott: “Mislav Bago :Podlegao sam histeriji i kupio dionice….Business.hr
.”Pa baš zato bi bio idealan voditelj jer je i osobno zainteresiran

Baš me zanima hoće li na početku emisije reći koje dionice posjeduje…[lol] [lol]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

scott:

Mislav Bago :Podlegao sam histeriji i kupio dionice….Business.hr

odgovor na zazivanje da se napravi emisija o pljački desetljeća na HR burzi……[bye]

prejaki su ……

Pa baš zato bi bio idealan voditelj jer je i osobno zainteresiran [lol] [lol] [lol] [lol]


e zare zare,vidiš da kroz njega govori Novoselec &co[tongue]… a da je zainteresiran onda bi to napravio expresno i žestoko ,budi bez brige……[tongue]

Mogli bi napraviti emisiju “Utjecaj CROBEX-a na raspoloženje na Prisavlju”.
Zato su i popušili SP u rukometu jer je cijeli sportski program zahvatila CROBEX groznica!


INGRa u plusu….. Omjer se promjenio na nekim dionicama…KOEI….1:2…jel se to kreće sa kupnjom????

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

nijedna burza na svijetu nije imala konstantni pad kao kod nas ,zašto? da bi margin call večina ljudi teško mogla pokrivat i evo jeftinih dionica na burzi, ruši se burza-začaran krug, na zapadu su mali dioničari zaštičeni od gubitka, kao i štediše u bankama, ovo kod nas je kriminal

NEMA PREDAJE

_Mrzljak_, 18.03.2008. u 15:26
sava
Jedini način da se mali ulagači i mali špekulanti suprotstave je zajedničko djelovanje kroz Udrugu ulagača!
Ovo ima smisla budući da se očekuje daljnja privatizacija državnih poduzeća.
Ponovno će naj….i ako se ne budu pazili!
Ili se kloniti burze ili se kavlitetno zsštititi.

Podržavam ovu ideju : zapravo sam u krugu prijatelja pokrenu takvu ideju još nakon IPO-a Ine ..
Udruga Malih Dioničara(Investitrora) (UMA ?) bi bilo solidno rješenje , tj pokušaj da se napravi neka ravnoteže prema ovim “prljavim” igračima .. kad je već Hanfa izgubljena kao “Alisa u zemlji čudesa” ..
i dalje će se događati nepravilnosti (blago rečeno) dok god će druga strana to dopuštati ..

dakle pridružujem se ideji o osnivanju Udruge Malih dioničara (UMA) .. i pozivam sve koji imaju vremena, znanja da se pridruže ..

New Report

Close