Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tko je popapao nalog na dlkvd-u 1039 komada po 950 kn…majke mi mile[thumbsup][thumbsup][thumbsup]


koje su ovo čudne radnje – sada na VIRU npr. prva na bidu je 1152 i dođe lik pa stavi 100 kom. po 1165 !

Sad će to nestat, čim ga namiriše neki panični fond manager…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Pa to i trubim cijelo vrijeme.

Ajde probaj nešto napisati HANFI, jedva ćeš dobiti odgovor, i još će te izvrijeđati. HANFA tu neće niti želi pomoći, to su igrači koji zajedno djeluju na tržištu i dogovaraju se.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Plonker: “Dno će postaviti oni koji su i kreirali ovo stanje ”
Zaboravite svijet i regiju, FA i TA.Ovdje vlada jedan zakon, zna se koji…

budd:

Pa to i trubim cijelo vrijeme.

Ajde rpobaj nešto napisati HANFI, jedva ćeš dobiti odgovor, i još će te izvrijeđati. HANFA tu neće niti želi pomoći, to su igrači koji zajedno djeluju na tržištu i dogovaraju se.

Nažalost je tome tako. I to je jedino što me istinski brine.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Apeliram na cijenjene kolege da stalno pišu o tome što se događa i da ne posustaju. Ipak puno ljudi čita ovaj forum. Ja ne mislim stati, dragi dečki i cure iz Hanfe i AZ-a.

budd:
” Ajmo ovako – ako netko kupuje ingru po 60000 kn, a mjesec-dva kasnije kaže da je cijena od 35000 precijenjena 30-50%, a taj netko je upravitelj najvećeg mirovinskog fonda u državi, onda je taj netko u najmanju ruku nesposoban, laže, nešto prikriva, mulja ili sve zajedno. I onda taj netko zaslužuje suđenje ili u najmanju ruku nečastan otkaz. Ali ne. Btw, kakvo je bilo očitovanje?

meni su odgovorili
Poštovani gospodine LookaBorna

Slijedom Vašeg upita informiramo Vas da detaljne podatke o portfelju AZ obveznih i
dobrovoljnih mirovinskih fondova uvijek možete pogledati na našim Internetskim
stranicama http://www.azfond.hr/, kao i na službenim stranicama Hrvatske agencije za
nadzor financijskih institucija (HANFA)
http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=10. Godišnja izvješća za 2007.
godinu svih mirovinskih fondova biti će javno objavljena 31.03.2008.
Na našim stranicama također objavljujemo i tjedni pregled tržišta koji daju naši fond
manageri.
Nadamo se da ćete razumjeti i prihvatiti naš odgovor da na pitanja o budućim
ulaganjima AZ fondova ne možemo detaljno odgovarati jer se ipak radi o povlaštenim
informacijama o kojima se ne raspravlja čak ni u AZ fondu izvan prostorija Portfolio
managera.

Za dio Vaših pitanja koja su vjerojatno proizišla iz medijskih objava, informiramo
Vas da su neke od njih dosta nezgodno interpretirane od strane novinara, na što smo
već reagirali putem demantija.

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju.

S poštovanjem,

Robert Mežnar
Voditelj odjela upravljanja
odnosima s članovima

Allianz ZB d.o.o.
I. Lučića 2a/14
10000 Zagreb

tel: +385 1 46 99 623
fax:+385 1 46 99 601
e-mail: robert.meznar@azfond.hr

ja sam dobio gore navedeno ocitovanje a Vi?
45 min u razgovoru s voditeljem odjela upravljanja nisam dobio odgovornost heada da je gosp. Novoselec kriv za nešto, demantij je išao u Jutarnjem u nekoliko redaka.
a Hanfa
Ozana Bašić
10000 Zagreb, Miramarska 24b
Tel.: 01 6173 424
Fax: 01 4811 406
e-mail: ozana.basic@hanfa.hr

Hanfa je samo regulator i postupili su sukladno zakonu procesuirali prema navedenom “odredbe članka 14. stavak 1., a u vezi s člankom 13. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga („NN“, br. 140/05 )”

što su Vama rekli?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

vidim OPTE je potrgan,jel se to pojedini fondovi osvecuju AZ-u[smiley] i ZABI

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

plavi:

budd: ” Problem je samo jedan – zašto je dozvoljeno da mirovinci prvo kupuju po ATH cijenama, zatim namjerno spuštaju cijene i najavljuju spuštanje cijene (hej, nije li to manipulacija?) ” To je pitanje za emisiju tipa Otvoreno prema našim vrlim fond managerima. Odlično pitanje.[thumbsup]

Odlična ideja neka naprave otvoreno, dovedu Mirovince (obavezno Novoselca) nekog iz Hanfe, nekog iz OIF i nekog s foruma – pa nek se razjasni što se događalo i jesu li manipulirali ili ne i kako to da pričaju o precijenjenosti CROBEXa…
Možda i nekog izvana…

Sad bi mogli napraviti peticiju i poslati na HRT [lol]
Eh da i to nikako dati onoj Čuljakici nego Bagi jer će inače biti limunada

Jesmo li na dnu?

prekrasno vrijeme u svijetu, ameri isto poludili prema gore


Apeliram na cijenjene kolege da stalno pišu o tome što se događa i da ne posustaju. Ipak puno ljudi čita ovaj forum. Ja ne mislim stati, dragi dečki i cure iz Hanfe i AZ-a.

niti trebaš stati, tvoje je legitimno pravo da radiš što radiš.Koliko mi se čini i više znaš od onih koji vode neke “značajne institucinalne investitore”. Nisam puno pisao na forumu , više sam čitao. Ali u finacijskoj sam branši i poznajem gotovo sve te ljude,a neke jako dobro jer sjedimo na istim sjednicama i sjedili smo u istim klupama (faks i stručni seminari). Hrpa napuhanih, iskompleksiranih , samodovoljnih ljudi koji sebe smatraju nedodirljivim bogovima, zato jer u pravilu vlasnici ( čitaj – banke ili drugi) NE ZNAJU ILI NE RAZUMIJU što treasury (riznica) i investicijski sektor u Banci radi. To je tragedija Uprava i svih ostalih.

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

Netko opasno rasprodaje LKPC po 3100..

Mea parvitas.

New Report

Close