Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravitelji nekim fondovima spas i dalje traže u konopcima ringa tržišta kapitala, a navodno ih ne mlate medvjedi nego njihovi “prijatelji” mirovinci s kojima “po birtijama banče uz kobasice i zelje[lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


pojacava se kupnja

da, stigli prvi tenkovi iz Đure za obranu cijelog tržišta [lol]

Činjenica da HANFA šuti nam ukazuje na samo jedno. Riječ je o prešutnom dogovoru s upraviteljima mirovinaca

Hell is Empty and all the Devils are Here


Činjenica da HANFA šuti nam ukazuje na samo jedno. Riječ je o prešutnom dogovoru s upraviteljima mirovinaca

pa zato su i imali sastanak samo ne znam jel bilo zelja i klobase

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Naime, ovotjedna korekcija Crobexa navodno je ponovo uzrokovana unovčavanjem udjela u nekim fondovima od strane nekih obveznih mirovinskih fondova, ali ta informacija nužno ne mora biti istinita jer bi oni koji bi tu informaciju javno potvrdili prekršili zakon i ostali bez licence.

A o razlozima najžešće korekcije koja protresa domaće tržište kapitala od njegova osnutka Hanfa i dalje šuti.

ne bi se složio sa izrazom “korekcija “, jer ovo sa korekcijom nema blage veze, ovo je kombinacija margin call-ova , panične rasprodaje dionica , povlačenje udjela iz fondova , povlačenje novca samih fondova , ukratko , kompletna bježanija.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Bojim se da je tu bilo puno kriminalnih radnji, netko je postavio pitanje kako su mirovinci mogli kupovati na ATH prije koji mjesec , a sada je situacija takva da im cijene pa čak i po 50 % jeftinije od tadašnjih vrijednosti ne odgovaraju.
Ako znamo da je bilo dosta dogovorenih blok transakcija po ATH cijenama ( ZABA , Ingra , itd. ) , mislim što reći, neka se Uskok primi posla i neka istražuje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

I što je sa onim pitanjem g. Novoselcu iz AZ fonda, nisam zadnjih dana baš sve pratio, koliko ja znam nije bilo odgovra oko upita prema njemu ili se možda varam?
Riječ je o onoj procijeni o precijenjenosti Crobex-a 30-50 %.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

KOEI

Top bid
CIJENA KOLIČINA
712,03 1,410

Edit: Izgore skoro cijeli…[sad]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Bojim se da je tu bilo puno kriminalnih radnji, netko je postavio pitanje kako su mirovinci mogli kupovati na ATH prije koji mjesec , a sada je situacija takva da im cijene pa čak i po 50 % jeftinije od tadašnjih vrijednosti ne odgovaraju.
Ako znamo da je bilo dosta dogovorenih blok transakcija po ATH cijenama ( ZABA , Ingra , itd. ) , mislim što reći, neka se Uskok primi posla i neka istražuje.

Ja sam to rekao, to govorim već mjesec dana stalno. Ako je riječ o društveno i moralno odgovornoj poziciji (a to upravitelj mir. fonda jest), onda je ovakvo ponašanje ne samo nedopustivo, nego i kriminalno. Osim toga, ako si kupio po 60, a 33 ti je poslije preskupo, to znači da čovjek nije niti stručan, a za takvu poziciju bi morao biti. To je element za otkaz. Ono prvo je element za zatvor.

Hell is Empty and all the Devils are Here

ekipo možemo mi tu kukat i naricat al sve si mislim da bi to moglo na tome našem očijukanju ostat[undecid].
HRVATSKA POLITIKA I GOSPODARSTVO = MAFIJA


Problem je samo jedan – zašto je dozvoljeno da mirovinci prvo kupuju po ATH cijenama, zatim namjerno spuštaju cijene i najavljuju spuštanje cijene (hej, nije li to manipulacija?)

To je pitanje za emisiju tipa Otvoreno prema našim vrlim fond managerima.
Odlično pitanje.[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

pocelo je pocelo nesto se desava[thumbsup]

New Report

Close