Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema vijestima koje su tijekom jutra stizale sa zagrebačkog tržišta, strmoglavi je pad pokrenuo jedan od snažnih institucionalnih igrača na tržištu, koji je odlučio velik dio svojeg portfelja u jednom danu pretvoriti u novac. Drugi su slijedili bez previše razmišljanja, a kako se dan bližio kraju, i fondovima je stizalo sve više naloga za isplatu i od građana, koji su prestrašeni vijestima krenuli u spašavanje vlastite imovine

Ovo više treba počet zatvarat, koji kriminal se odigrava pred našim očima da ne povjeruješ !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

zašto nitko više ne spominje certifikate???

…ne tako davno to je bila tema broj 1.

…pucaju li i ovih dana???

zna li itko išta o tome???

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0d2bc1a6-564d-4026-a71b-8dd43e091ae5&ref=investor

“navodno” opet mirovinci povlacili lovu iz OIF-a[bye]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Baron: ” MARGINE TREBA ZABRANITI !!!! Čini mi se da fond manageri čekaju Crobex na 3100-3200 pa će početi kupovati. Većina likvidnih dionica je još 70% u plusu u godini. Danas će se upaliti novi margin callovi i sutra opet istresanje. Tako u nedogled. ” Slažem se. Već sam jednom prije 2 mjeseca pitao, pa ponavljam i sada. Da li je u SAD dopušteno kupovati dionice na kredit?

dozvoljeno je cak i kladjenje

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

stefek:

_Mrzljak_: ”

stefek, 18.03.2008. u 13:53
vipy kad nije q1 gotov ” da isprika .. nije Q1 gotov .. zapravo gledam cnbc i komentirali su Q1 poslovanje .. kakvo je bilo .. i možda je neka firma nagovjestila nešto u tom smjeru .. ”
Trebao bi biti gotov jer ako se ne varam fiskalna godina u SADu traje do 30.9.

glupost,
fin godina traje kako si ti sam rasporedis,
simensu u HR je godina do 30.9.

[/quote]

Pa eto.
USA proračun je takav pa može i ta tvrtka imati…

Problem je samo jedan – zašto je dozvoljeno da mirovinci prvo kupuju po ATH cijenama, zatim namjerno spuštaju cijene i najavljuju spuštanje cijene (hej, nije li to manipulacija?)

Hell is Empty and all the Devils are Here

pojacava se kupnja


Problem je samo jedan – zašto je dozvoljeno da mirovinci prvo kupuju po ATH cijenama, zatim namjerno spuštaju cijene i najavljuju spuštanje cijene (hej, nije li to manipulacija?)

Možda da dođe do korekcije? Drugačije nije išlo? Kako bi ti nekome zabranio da kupuje kad hoće?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Stavili nalog na obranu IGH na 9.750. Spržen u roku hitno.[sad]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Naime, ovotjedna korekcija Crobexa navodno je ponovo uzrokovana unovčavanjem udjela u nekim fondovima od strane nekih obveznih mirovinskih fondova, ali ta informacija nužno ne mora biti istinita jer bi oni koji bi tu informaciju javno potvrdili prekršili zakon i ostali bez licence.

A o razlozima najžešće korekcije koja protresa domaće tržište kapitala od njegova osnutka Hanfa i dalje šuti.

Hell is Empty and all the Devils are Here


pojacava se kupnja

Biće to pod hitno poklopljeno. Na žalost. Dobar je znak da kupnje ipak ima…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

budd:

Problem je samo jedan – zašto je dozvoljeno da mirovinci prvo kupuju po ATH cijenama, zatim namjerno spuštaju cijene i najavljuju spuštanje cijene (hej, nije li to manipulacija?)

Možda da dođe do korekcije? Drugačije nije išlo? Kako bi ti nekome zabranio da kupuje kad hoće?

Ne pričam o zabrani, pričam o neodgovornom ponašajnu onih od kojih se očekuje upravo takvo ponašanje. Da li ti misliš da ako sam ja direktor Enrona, i upropastim taj Enron, da ja nisam odgovoran, jel u zakonu nigdje ne piše da se ne smije upropastiti firma?

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close