Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je namjerno rusenje Hrvatskog gospodarstva……pa gdje su sad Sanader i ekipa?
Pa zar u nasoj državi se može bas sve ukrasti?
EU u debelom plusu ,futuresi u US po +12 bodova…..
Zašto se Samodol ne izjasni na Dnevniku o situaciji na burzi ?

50 milja u sat i pol. moglo bi danas ukupno oko 200 milja. to bi bila dobrodošla promjena malo.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Ovo je namjerno rusenje Hrvatskog gospodarstva……pa gdje su sad Sanader i ekipa?
Pa zar u nasoj državi se može bas sve ukrasti?
EU u debelom plusu ,futuresi u US po +12 bodova…..
Zašto se Samodol ne izjasni na Dnevniku o situaciji na burzi ?

ma sto ti se mogu izjasniti,uvijek ce naci neku izliku bez veze.Eto kosovo,okruzenje…ma gluposti,to ti se zove legalno striganje Knjazovih dijonicara[lol] [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


50 milja u sat i pol. moglo bi danas ukupno oko 200 milja. to bi bila dobrodošla promjena malo.

Al nažalost s krivim predznakom…

You either do it right or you get eliminated!

Kako se zove ona pjesma od Jinxa “Srusilo se sve, etc…”, da si skinem sa neta i pustam

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ajde, nemojte samo kukat o novopečenim dioničarima i pripisivat svu slavu njima za ono što se dešava na tržištu kapitala…pogledajte kako je sinoć bilo u EU i Aziji…zar i tamo ima mali milijon novopečenih dioničara?!?
imali smo priliku uvjeriti se u sposobnost naših fond-managera…i mislim da se svi slažemo da su nesposobni…ali nisu ni oni jedini krivci za to što se dešava…povlačenje stranog kapitala je najveći uzrok ovakvom padu na domaćoj burzi, a očito smo jako ovisni o tom kapitalu…ljudi shvatite to…a i naše tržište je bilo prenapuhano….i onda još navlačenja s EU oko ZERP-a i stanje u regiji…koje baš i nije bajno s obzirom na stanje na Kosovu ( i nemojte opet o onome kako se rat ne odvija u Hrvatskoj, nego na Kosovu…mi se nalazimo u toj regiji, imamo granicu sa Srbima, ne možemo se pretvarat da se to događa negdi u p.m. ili na Novom Zelandu…događa se u regiji)….te su stvari otjerale strani kapital s naše burze…i k tome svemu stanje u Americi…jedan dan jesu u recesiji, drugi dan nisu…ta neizvjesnost također pridonosi negativnom trendu…a da ne govorimo o porastu cijena nafte i njezinih derivata…
Onda imamo i hrpu onih ( uglavnom iskusnijih dioničara, nikako početnika) koji su dizali margine…nisu se mogli strpit da dođe do promijene trenda i sačekat da se tržište stabilizira…eto, sad nas još dublje u ponor pored svega ostalog guraju i ti margini…
I onda na kraju dolaze ti novopečeni dioničari…koji po meni imaju najmanji utjecaj na pad…ali svakako njemu pridonose…
ne znam čemu bediranje?!? kratkoročni ulagači i špekulanti postat će dugoročni…dugoročni će i dalje ostati dugoročni…a oni koji odluče prodat s minusom…popušit će lovu..i to je to…
Na kraju će se stranci vratit sa svojim kapitalom…kad se stanje malo sredi…i kupovat jeftino…

Mislim da je prigodnija “Smak Svita” od TBF-a… Ja je stalno pjevušim ovih dana…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

idem uskoro van. strah me pogledati kada se vratim


Ovo je namjerno rusenje Hrvatskog gospodarstva……pa gdje su sad Sanader i ekipa? Pa zar u nasoj državi se može bas sve ukrasti? EU u debelom plusu ,futuresi u US po +12 bodova….. Zašto se Samodol ne izjasni na Dnevniku o situaciji na burzi ?

Kolega,
o cemu vi pricate? Sanader? Samodol?
Pa kako oni mogu utjecati na burzu pod ovim uvjetima? Malverzacija sigurno ima, neka to rijesi Hanfa.
Ovce se strizu, tko je izasao super, tko nije nek se pokrije po usima i nada da ce isplivati iz minusa u narednoj godini, a mozda i dvije.
Dao sam predvidanje u zadnjih par postova, pa si procitaj da znas sta te ceka. Napisao sam jos prosli tjedan da nas ovo ceka, samo nisam vjerovao da ce se odigrati na tako brutalan nacin u samo 1-2 dana.
Zaboravi Sanadera, Samodola, i ine, nema tu kruha.
Dok stranci ne zagrizu ponovo nema oporavka.

AZ? Hvala, ne.


Kako se zove ona pjesma od Jinxa “Srusilo se sve, etc…”, da si skinem sa neta i pustam

Predlažem od Grdovića “Nije u šoldima sve!”

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


blueman: ” Kako se zove ona pjesma od Jinxa “Srusilo se sve, etc…”, da si skinem sa neta i pustam ” Predlažem od Grdovića “Nije u šoldima sve!”

Ili od Pejakovica, Nesretnik sam od rodjenja…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ovo je namjerno rusenje Hrvatskog gospodarstva……pa gdje su sad Sanader i ekipa?

Sumnjam da se iza trgovine na burzi krije namjera rusenja gospodarstva. Ako ima neke namjere, ona se sastoji u legitimnoj namjeri da se za izvjesne realne vrijednosti plati što niža cijena. Dakle, namjera je preraspodjela bogatstva. I to mi se čini posve legitimnim. Ne vidim što bi se to ticalo Sanadera i ekipe.


Pa zar u nasoj državi se može bas sve ukrasti?

Gdje je tu krađa? Ako imaš dionicu kojoj je tržišna cijena pala 30%, još uvijek si suvlasnik tvrtke u istom postotku kao i prije pada. I dalje ti pripada n % njene ukupne imovine.


EU u debelom plusu ,futuresi u US po +12 bodova…..
Zašto se Samodol ne izjasni na Dnevniku o situaciji na burzi ?

Što bi takvo izjašnjavanje promijenilo? Da li bi kupci odjednom počeli više plaćati, a prodavači više tražiti?

New Report

Close