Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MARGINE TREBA ZABRANITI !!!!
Čini mi se da fond manageri čekaju Crobex na 3100-3200 pa će početi kupovati.
Većina likvidnih dionica je još 70% u plusu u godini.
Danas će se upaliti novi margin callovi i sutra opet istresanje. Tako u nedogled.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Koliko je crobi danas?

Mea parvitas.

stvarno ovo što se dešava nema veze sa zdravom pameti, još jedan dokaz da su novopećeni dionicari i gro fond managera obićni kokošari koji veze nemaju o ulaganju i očekivanjima.svi hrvati sanjaju o zaradi preko noći, a kad dođe pad onda su kukavice koje povlaće lovu iz fondova ne pitajući za cijenu, ovaj domino efekt jasno pokazuje kakvi se ljudi danas bave dionicama, ovdje fundamenti i analize ne prestavljau više nikakav argument pri kupnji ili prodaji, mao citam postove većine novoregistriranih forumaša i mislim da im je bolje da idu igrat kladionicu nego ode na burzi upropaštavat sebe i sve oko njih, jedino dobro iz svega ovoga je vjerovatna cinjenicada će se dosta novih dionićara doživotno povući sa burze. katastrofa

jesmo dotaknuli 3700

3.728,22 -1.75% 105.595.630,11 -crobex[cry]

sa tek vidimo koliko je budala na tržištu kapitala i tzv investitora. Ulažite samo višak novca.

Cookie Monster


stvarno ovo što se dešava nema veze sa zdravom pameti, još jedan dokaz da su novopećeni dionicari i gro fond managera obićni kokošari koji veze nemaju o ulaganju i očekivanjima.svi hrvati sanjaju o zaradi preko noći, a kad dođe pad onda su kukavice koje povlaće lovu iz fondova ne pitajući za cijenu, ovaj domino efekt jasno pokazuje kakvi se ljudi danas bave dionicama, ovdje fundamenti i analize ne prestavljau više nikakav argument pri kupnji ili prodaji, mao citam postove većine novoregistriranih forumaša i mislim da im je bolje da idu igrat kladionicu nego ode na burzi upropaštavat sebe i sve oko njih, jedino dobro iz svega ovoga je vjerovatna cinjenicada će se dosta novih dionićara doživotno povući sa burze. katastrofa

Kolega a da niste malo kontradiktorni, govorite o kokošarenju i dugoročnom investiranju, pa ako ste dugoročni investitor onda vas ovaj pad nebi trebao uzbuđivati vi će te ako ste pametno ulagali doći na svoje na dugoročnoj osnovi. Naime ja nebi rekao da dugoročni investitori pišu kao vi, više me asocirate na ovu drugu skupinu.

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson

Tko misli da je ZVZD prenisko? Ja ne.

Na cijeni 10.000 je P/E=58
Na cijeni 5.000 je P/E=29

A fundamenti štednje u banci su P/E=14-20 (kta 5-7%), a u dionicama bi trebalo biti povoljnije od toga, nekih P/E=10-15. Dakle, ovo još ne mora biti dno. Ono još može biti dalekoooo.

P/E sam izvukao sa aktualnih podataka s poslovni.hr


MARGINE TREBA ZABRANITI !!!!
Čini mi se da fond manageri čekaju Crobex na 3100-3200 pa će početi kupovati.
Većina likvidnih dionica je još 70% u plusu u godini.
Danas će se upaliti novi margin callovi i sutra opet istresanje. Tako u nedogled.

Slažem se. Već sam jednom prije 2 mjeseca pitao, pa ponavljam i sada. Da li je u SAD dopušteno kupovati dionice na kredit?

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Danas je stvarno dosta nesretnika u margin callu, pa zato ne pratimo EU. Sutra se vracamo polakoo prema 4000, sve mi se tako cini.Najbolje bi bilo gasiti komp danas ak se ne rješava margin poziv…[thumbsup]


sa tek vidimo koliko je budala na tržištu kapitala i tzv investitora. Ulažite samo višak novca.

Pa da nema tih “budala” kako si ih nazvao ne bi niti bilo onolikog rasta koliki smo doživjeli [wink].

You either do it right or you get eliminated!

A,ovo je dobro,Ericsson objavi dobre rezultate za prošlu godinu i prijedlog dividende od 270 kuna,a dionica ode u minius….
Ovakvih situacija ima samo kod nas[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

New Report

Close