Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Belex Promena % + 4,23 %

u svom ovom globalnom jadu mene veseli srpski smisao za humor, globalno svima dionice padaju a samo u srbiji rastu i to 4.23%

jutros im je skoro rat zapoćeo na “njihovom” teritoriju, ako je to bio signal ulagacima za kupnju onda stvarno jebeno..

bravo srbi i samo naprid!

HUPZ, prvo blokada, a onda povratak u zeleno.
I to ne s jednom dionicom, nego s polovicom današnjeg prometa…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

BEAR STEARNS COS THE(NYSE: BSC)
Last Trade: 4.07
Trade Time: 11:03AM ET
Change: -25.93 (-86.43%) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prev Close: 30.00
Open: 3.17
Bid: N/A
Ask: N/A
1y Target Est: 94.50
Day’s Range: 2.84 – 5.50
52wk Range: 26.85 – 159.36
Volume: 84,383,764
Avg Vol (3m): 12,928,700
Market Cap: 554.15M
P/E (ttm): 2.67
EPS (ttm): 1.52
Div & Yield: 1.28 (2.20%)

a da se nama ovo ne desi na pojedinim dionicama!!!!
[cool][cool][cool]

Four Star General


bravo srbi i samo naprid!

Naravno, mislio si, naprid – na istok!

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


evo mojih par pravila za investiranje: 1. investirati samo u likvidne dionice 2. investirati u dionice koje imaju dobre financijske pokazatelje – (to se moze nauciti lako iz knjige analiza financijskih izvjestaja, Lajos Zager, citajete samo analizu pomocu pokazatelja, to je dovoljno cak i ako ne znate nista o racunovodstvu) 3. kupovati dionice kojima se zna dno , npr. VERN oko 90kn, relativno su sigurne su i dionice koje su nedavo bile u IPOima 4. kupovati dionice koje imaju veliki porast prihoda i dobiti npr, HT 10% – (pazi i izbjegavaj: prihod moze biti i od prodaje tvornice npr, podravka, to se vidi u financ izvjestajima) 5. diverzificirati portfolio na razne sektore – usluge HT, distribucija ATGR, gradevina IGH, … itd. ne kupovati dionice iz istog sektora…(financial mamagement , poglavlje o diverzifikaciji portfelja) 6. kad je ovakvo – bear market – brzo ulaziti u kupnju i prodaju , uzmi 1 % i bjezi 7. kupovati dionice koje imaju politicku podrsku jer smo malo trziste, npr. bolje IGH nego INGRA, super je i HT 8. izbjegavati dionice koje su imale jako veliki rast u zadnjih 6 mjeseci… npr. LEDO.. eto, nadam se da sam nekome pomogao…

Bla, bla, bla…
Nagadjas i pojma nemas (bez uvrede).


evo mojih par pravila za investiranje:

1. investirati samo u likvidne dionice

2. investirati u dionice koje imaju dobre financijske pokazatelje – (to se moze nauciti lako iz knjige analiza financijskih izvjestaja, Lajos Zager, citajete samo analizu pomocu pokazatelja, to je dovoljno cak i ako ne znate nista o racunovodstvu)

3. kupovati dionice kojima se zna dno , npr. VERN oko 90kn, relativno su sigurne su i dionice koje su nedavo bile u IPOima

ova prva tri ti u RH nazalost padaju u vodu jer vecina za nase trziste visoko likvidnih dionica pada i po 10% dnevno(tolko o likvidnosti), dobri financijski pokazatelji ne znace bas nista jer su neke imale i porast prihoda od vise desetaka posto pa nista i na kraju danas smo vidli da dno nije dno do sljedece korekcije.. zasto mislis da je vernu dno 90kn???????? vec sutra te mozda burza razuvjeri (nadam se da nece)

kod nas se cini se isplati ulagat sto krace i spekulantnije moguce…

Glory, glory, Man United!!


BEAR STEARNS COS THE(NYSE: BSC) Last Trade: 4.07 Trade Time: 11:03AM ET Change: -25.93 (-86.43%) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prev Close: 30.00 Open: 3.17 Bid: N/A Ask: N/A 1y Target Est: 94.50 Day’s Range: 2.84 – 5.50 52wk Range: 26.85 – 159.36 Volume: 84,383,764 Avg Vol (3m): 12,928,700 Market Cap: 554.15M P/E (ttm): 2.67 EPS (ttm): 1.52 Div & Yield: 1.28 (2.20%) a da se nama ovo ne desi na pojedinim dionicama!!!! [cool][cool][cool]

je right.
kada bude otpis 90% aktive mozda..
Da cuo sam da je ZABA otovrena prema subprimeu.

Ceba isto ima par MBS-a, ona losa transa za MBS-ove, mislim da je Illinois izdavatelj..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ako na ovoj našoj burzi svakodnevno previše love gubite možda je to zato što svakodnevno previše slušate razne američke i hrvatske Warrene i Buffeta, a premalo svoga razuma glas[thumbsup]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen


beholder: ” Danas je počeo pokolj bikova…prava požarna rasprodaja… osim onih koji su pobjegli u HT, pa su spremni držati dionicu kao obveznicu idućih 5 godina, neka se oporavku ne nadaju idućih X godina[bye] ovi što su ulazili u hdel, agrokorove dionice, ingru, lrh, dlkv i slične dionice na ath izražavam sućut… e sada koliko ja pratim ovaj forum (a pratim) tu su proteklih mjeseci pisali ljudi koji su vam kad jo crobex nije pao ni 10% govorili da sve pokratite i čekate u kešu bolja vremena…ali još jednom su glasniji bili neuki i arogantni…stoga mi baš i nije žao većine te ekipe… što je tu jevec , meni je većina love u HTu i ako bude u idućim godinama yield 6-8% možda pobjedim inflaciju…margine sam pozatvarao, a nove mi ne pada na pamet uzimati sada….možda za godinu-dvije [thumbsup] do tada latergija ” pa ja sam “pobjegao” u HT vec odavno i ne diram nista… kaj je tu je… kao sto sam vec rekao ranije – vise vjerujem HTu nego CASHu, jer HT nece zastraniti , a ja bi mogao napraviti neku glupost i uci u “jeftinu ” kupnju… i naravno popusiti 15 % u tri dana…

evo prijedloga potrfelja, teska defanziva – HT 75%, VERN 7%, ATGR 5%, ERNT 7%, IGH 6% iako ove dionice imaju i sjajan potencijal rasta kad se trziste oporavi…

Evo moga prijedloga: HT 100%. To je moje stanje od prošloga tjedna. Dokupio sam još HT-a prošli tjedan i danas i to je sve. Neću više ništa kupovati niti prodavati. Sva jaja su u istoj košari bilo to pametno ili ne. Ionako ne živim od burze, a za par godina ću valjda nešto i zaraditi. Ako ništa drugo sačuvat ću živce. Pozdrav.


tigrus: ” evo mojih par pravila za investiranje: 1. investirati samo u likvidne dionice 2. investirati u dionice koje imaju dobre financijske pokazatelje – (to se moze nauciti lako iz knjige analiza financijskih izvjestaja, Lajos Zager, citajete samo analizu pomocu pokazatelja, to je dovoljno cak i ako ne znate nista o racunovodstvu) 3. kupovati dionice kojima se zna dno , npr. VERN oko 90kn, relativno su sigurne su i dionice koje su nedavo bile u IPOima 4. kupovati dionice koje imaju veliki porast prihoda i dobiti npr, HT 10% – (pazi i izbjegavaj: prihod moze biti i od prodaje tvornice npr, podravka, to se vidi u financ izvjestajima) 5. diverzificirati portfolio na razne sektore – usluge HT, distribucija ATGR, gradevina IGH, … itd. ne kupovati dionice iz istog sektora…(financial mamagement , poglavlje o diverzifikaciji portfelja) 6. kad je ovakvo – bear market – brzo ulaziti u kupnju i prodaju , uzmi 1 % i bjezi 7. kupovati dionice koje imaju politicku podrsku jer smo malo trziste, npr. bolje IGH nego INGRA, super je i HT 8. izbjegavati dionice koje su imale jako veliki rast u zadnjih 6 mjeseci… npr. LEDO.. eto, nadam se da sam nekome pomogao… ” Bla, bla, bla… Nagadjas i pojma nemas (bez uvrede).

Sva tvoja teorija pada u vodu,pa zar je moguće da svi sektori padaju,zar je moguće da padaju dionice koje povećavaju prihode i dobit te dijele dividendu,ovo ima vise sa psihologijom nego ekonomijom,i dalje držim da je bolje pogoditi kad kupiti nego sto kupiti!Ovo sto se desava bas i nema u knjigama![rolleyes]


tigrus: ” evo mojih par pravila za investiranje: 1. investirati samo u likvidne dionice 2. investirati u dionice koje imaju dobre financijske pokazatelje – (to se moze nauciti lako iz knjige analiza financijskih izvjestaja, Lajos Zager, citajete samo analizu pomocu pokazatelja, to je dovoljno cak i ako ne znate nista o racunovodstvu) 3. kupovati dionice kojima se zna dno , npr. VERN oko 90kn, relativno su sigurne su i dionice koje su nedavo bile u IPOima 4. kupovati dionice koje imaju veliki porast prihoda i dobiti npr, HT 10% – (pazi i izbjegavaj: prihod moze biti i od prodaje tvornice npr, podravka, to se vidi u financ izvjestajima) 5. diverzificirati portfolio na razne sektore – usluge HT, distribucija ATGR, gradevina IGH, … itd. ne kupovati dionice iz istog sektora…(financial mamagement , poglavlje o diverzifikaciji portfelja) 6. kad je ovakvo – bear market – brzo ulaziti u kupnju i prodaju , uzmi 1 % i bjezi 7. kupovati dionice koje imaju politicku podrsku jer smo malo trziste, npr. bolje IGH nego INGRA, super je i HT 8. izbjegavati dionice koje su imale jako veliki rast u zadnjih 6 mjeseci… npr. LEDO.. eto, nadam se da sam nekome pomogao… ” Bla, bla, bla… Nagadjas i pojma nemas (bez uvrede).

kak oces. do sada sam sve pogodio..pa ti vidi.
inace ovako ti je objasnjeno u gotovo svoj dostupnoj literaturi .
pogledaj malo moje prijasanje postove i usporedi ih sa sadasnjom situacijom pa procjeni.

možda zbog ovog sve pada, investitori koriste excel za izračune i onda … krivo izračunaju

http://www.networkworld.com/news/2008/031408-buggy-microsoft-excel-patch-causes.html

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close