Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova mora da je pratila burzu danas

http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2008,3,17,trg_samoubojstvo,112612.jl

14.04.2008.


uz ovu našu katastrofu na burzi još nam samo fali sranje na Kosovu pa da onda zaključimo ovu sezonu sa bankrotom!!!![bye][bye][bye]

il da neko makne Grma[shocked]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

dow jones prema nuli krenuo
http://finance.yahoo.com/q?s=%5EDJI

Čudo nam treba. Čudo!

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Ukupan promet: 106.807.885,58 HRK

(zadnji update 14:50) 17.03.2008

Jesmo li se pomakli s y?

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Pa ja vas sve skupa nekužim. Kaj paničarite.
Danima ste pričali da drhtave ručice novopečenih dijoničara prodaju jer ne kuže burzu.
Ja znam mnoge novopečene, koji su skupa samnom, učili od vas na forumu da dionice nisu kladionice
i da se ne kupuju na kratak rok, već da je to dugoročno ulaganje. I držimo ih. Pa prema tome to je samo jedna od faza krivulje, kaj nas niste tako poučavali.
Prema tome, bez panike, nemojte nas strašiti!!!!!


Ova mora da je pratila burzu danas http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2008,3,17,trg_samoubojstvo,112612.jl

nije baš smiješno

Počelo se derat po asku!

Unatoč svim odličnim pokazateljima poslovanja[/b] za prošlu godinu koje tvrtke već danima objavljuju, današnji je dan jedan od najgorih u povijesti Zagrebačke burze.

Trenutačna, posve zbunjujuća situacija na Zagrebačkoj burzi je sljedeća – sjajnih više od 90 milijuna kuna prometa, no praktički sve dionice, osim njih 10, debelo su u crvenom. Pad Crobexa do 14 sati iznosi preko 5%.

Najlikvidnija dionica je Ericsson Nikola Tesla s preko 18 milijuna kuna prometa, ujedno i jedna od rijetkih koje za sada bilježe rast, 2,02%. Slijedi je dionica Hrvatskih telekomunikacija s priličnim zaostatkom jer je do sada ostvarila 11,5 milijuna kuna prometa, a vrijednost joj je pala za, danas skromnih, 1,8%. Slično stoji i INA s dvostruko manjim prometom i padom od 1,55%, na 2200 kuna. Podravka bilježi 4,5 milijuna kuna prometa i pad od 2,44%.

Najveće padove ostvarile su dionice brodarskih kompanija i građevinskih tvrtki. Atlantska plovidba još nije premašila 4 milijuna kuna prometa, no samo zato što je u blokadi trgovanja zbog pada vrijednosti od 12,27%, na 2102 kune. Uljanik plovidba spustila se za 8,37%, na 3175 kuna, a Jadroplov je pao za 10,57%, na 540 kuna. Tankerska je također pala više od 10% i spustila se na 4500 kuna.

Što se tiče građevinara, u blokadi je Dalekovod čija je cijena pala ispod 1000 kuna za dionicu i trenutačno iznosi 975 kuna, što je pad od 13,42%, uz malo više od milijun i pol kuna prometa. Ingra je došla na razinu od 34.200 kuna, kliznuvši za 7,6% uz 3,5 milijuna kuna prometa, a IGH je pao za 10,9% i trenutačno je na razini od 9900 kuna. Jednako velik pad ima i dionica Viadukta, koja se spustila na 2251 kunu.

Banke se također nisu uspjele oduprijeti rasprodaji, pa se PBZ spustila za 6%, na 1165 kuna, a pad ZABE nešto je manji, 4,83%, uz 1,6 milijuna kuna prometa. Ipak, najviše su pogođene dionice Agrokorovih tvrtki jer se Ledo strmoglavio za gotovo 18%, na 10.000 kuna. Tisak je trenutačno u blokadi zbog pada od 13,8%, Zvijezda se spustila za više od 15%, Konzum 8,75%, a najveći pad ostvarila je Jamnica izgubivši gotovo četvrtinu vrijednosti.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

ima jedna dobra stvar u svemu ovom,vecina mojih je u blokadi pa mogu otici malo odspavat[yawn]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

ajde ingra još malo … još dionicu dve …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Ova mora da je pratila burzu danas http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2008,3,17,trg_samoubojstvo,112612.jl

stavio sam ja već prije…ona se nije zamarala gdi je dno…i jesmo li blizu njega…
odma kroz prozor…

New Report

Close