Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bojim se da smo i danas nadrapali. bar mi koji smo u dionicama

dule5:

Ivana7. Imaš pravo. Najjači samo ostaju. Izgleda da puno ljudi jedva čeka da bar malo ublaže minuse , koje su pretrpjeli.(Ne samo u Hrvatskoj) i da prodaju i nikad se ne vrate na burzu.[sealed]

Naravno, ljudi ne žele kladionicu. A burza je mnogo gora od kladionice (gubiš polagano), tu FA, TA ne igraju 1% (istina FA igra, ako je horizont 50 godina, ali ni tada ne nužno).


Ulaganje u znanje te FA je temelj ovog posla i disperzija portfelja,jer pokoji put FA može biti falsifikat.Utvrditi
dobre temelje d.d.,biti siguran da je to stvarno u prošlosti i realno ostvarivo u budućnosti i dugoroćno smo
dobitnici.Najveća zabluda je da će se tržište vratiti.UP..UP…Da ali sve neće ići .Mirovinci imaju dovoljno
vremena da kupuju polako.A zamislite da konzervativni mirovinci odluće da će kupovati samo dionice koje
imaju omjer P/E puta P/B<25 i to u vremenu od tri godine.
Ja sam dosta konzervativan i vodim računa o ovom omjeru i vjerujte da djeluje,ali činjenica je da kada tržište
luduje ovi okviri pucaju i tada treba izaći ,a kada pada niže treba kupovati.Ali đava me tenta,da zaboravim
ova pravila,pa kupujem nešto bez pokrića ,tj kupujem špekulativno da bi proda špekulativnije i to funkcionira
a onda zapne kost u grlu i na jednoj transakciji spušin cjelokupnu dobit.Što kurba dobila to poila i popila.

Opet se kupnja povukla!![angry] [angry]

Danas izvrsno za daytrading. Sigurno svima sline cure.

Todorić odustao od Rumunjske

Ivica Todorić, vlasnik koncerna Agrokor, posljednjih je tjedana pregovarao o kupnji druge po veličini tvornice sladoleda u Rumunjskoj, no ovih je dana odustao od akvizicije.
Vaš link
Ne znam da li je ovo uračunato u cijene dionica Todexa,ali mislim da ne bu dobro…

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Jučer nisam cijeli dan pratio forum i danas letimično prelistam stranice prije i vidim svađanje oko toga tko druka up, a tko down. U kaj se to ovaj forum pretvorio… [bye]

You either do it right or you get eliminated!

Definitivno otvaramo prema dolje, a nakon toga vjerujem u dizanje do kraja dana.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

http://www.seebiz.eu/hr/burze/s_p-najzasluzniji-za-rast-indeksa,10769.html%5Blol%5D [lol] [lol] [lol]

Eto malo dobrih vijesti a na koncu izuzetno dobra vijest je i dolazak Americkog predsjednika u Hrvatsku[thumbsup]


Todorić odustao od Rumunjske
Ivica Todorić, vlasnik koncerna Agrokor, posljednjih je tjedana
pregovarao o kupnji druge po veličini tvornice sladoleda u Rumunjskoj,
no ovih je dana odustao od akvizicije.
Vaš link
Ne znam da li je ovo uračunato u cijene dionica Todexa,ali mislim da ne
bu dobro…

Nije uračunato niš, i ne vidim tu negativnost već samo pozitivu jer su vidjeli da tvornica niš ne vrijedi i ne želi plaćati preskupo. Dakle pametni ljudi su odustali.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Eropa otvorila miješano…..
Vaš link
ATPL…kupnja se maknula..sa 500kom jučer, na skoro 200kom danas na otvaranju…
DLKV ,HDEL, isto slažu prodaju.
Cijene zaključne od jučer su dosta visoko. Treba udarati po asku da se ode u plus. Bumo vidjeli.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Nevjerovatno kako je ova tema ne izgubila na kvaliteti nego propala… a posebno me zivcira koko kolega od klase optimist sada nevjerovatno nalazi vijesti koje i nisu tako dobre… da se razumijemo bilo ih je i prije ali sada dok smo u cashu sve se okrece!! jel tako kolega??

Glory, glory, Man United!!

New Report

Close