Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Barem je sve jasno. Stvoreni su temelji za rast fondova od 100% ponovno sljedeće godine. Jer su cijene podosta dionica na 50% od ATH.

Ne bih rekao. Građevinci su najviše pali. do 40%.THNK-a je izuzetak.
Ostali su ispod 40%. Prije neki dan je Duser stavio osvrt.
Brodari i Todex oko 30-40%

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

budd:

1.Neregularno je kad Luković proda dionice svom fondu, a potom
2. drugom svom fondu naloži rušenje burze (dati nalog na prodaju OIF-ovima od 100njak milijona u komadu jest sustavno rušenje burze) Osim neregularnosti, ima tako puno kretenizma, da 100 stranica ne bi dostajalo

ad1. slažem se da nije moralno. nisam siguran da nije regularno. ako ima koji pravnik, neka uskoči s pojašnjenjem.
ad2. nisam siguran da nije regularno.

Ako bismo doslovce tražili pravilnike s člancima koji tako nešto eksplicitno zabranjuju, ne bismo ih našli. Ali našli bismo članke da fondovi moraju upravljati rizikom, a oni to očigledno ne čine

Hell is Empty and all the Devils are Here

a možda je regularno … ne znam što onda hanfa navlači ove koji se naganjaju po zdenkama, cralovima i sl.

kakav dokaz ti treba da je tip prodao na osnovu dogovora/inside info osim ove slike? pitanje je tko je kupio. ak je neki fond – kak bi udjelničari na to reagirali? no vjerojatno je malo više zakukuljeno (neka druga banka – aj ti meni ovo kupi, a ja ću tebi …)

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


a možda je regularno … ne znam što onda hanfa navlači ove koji se naganjaju po zdenkama, cralovima i sl. kakav dokaz ti treba da je tip prodao na osnovu dogovora/inside info osim ove slike? pitanje je tko je kupio. ak je neki fond – kak bi udjelničari na to reagirali? no vjerojatno je malo više zakukuljeno (neka druga banka – aj ti meni ovo kupi, a ja ću tebi …)

e da je on jedini …. [cry] … ima para da nezna kud će sa njima … i još ovako, … e gulio bi on meni samo tako.

Cookie Monster

Ono što uistinu treba svakoga interesirati jest kako HUPZ u cijeloj korekciji jedini uopće ne pada. Ne trza na ništa. Nevjerojatno

Hell is Empty and all the Devils are Here

@ Ivek i Von Braun

– ova tema se je pretvorila u temu o životinjama raznoga tipa.
– ili ide to gore ili dolje.

– svi mi imamo isti cilj zaraditi na burzi.
– tu drukati, pa koga, pa pogledajte temu TOP10, ili bilo koji bolji graf, pa koliko ima otvaranja, rijetko koji preko 200 otvora gledanja,
– što Vam to govori, meni puno.
– ovaj forum ima puno posjeta, ali to Vam se pretežno čitaju vijesti i gleda lista s dionicama.
– ove budalaštine se puno manje čitaju.
– mene se puno spominje po raznim temama, ali neke stvari vidim tek nakon mjesec dana, a neke nikada.
– i što Vam vrijedi drukanje za cca 200 investitora koji sve ovo redovito čitaju.

– i kako se osjećate kada napišete ide to na 20.000kn, Vi to prodate, ista dionica danas 10.000kn.
– e to je za mene jadno da jadnije ne može biti,
– i samo Vam možem poželjeti da tu zaradu potrošite kod doktora.

– za mene možete stvarno svašta pisati, ali sam uvijek željela pomoći investitorima, i tu stvarno ima jako dobrih ljudi koji su uvijek spremni pomoći dobrim savjetom.

– a vama dvojici ako je do pisanja, pa na ležernom imate jako lijepih tema.
– okupljanje Ličana povratnika
– okupljanje gubitaša i druge jako zabavne teme.
Pozdrav !

Meni uopće nije važno kamo ide tržiše, ali mi je važno u kome smjeru ide moja dionica i moj portfelj.

– danas u svom ovom cirkusu na burzi, moj prtfelj se je odlično držao, čak me je iznenadio rast na nekim dionicama kojih imam poprilično.
– ma može burza i gore i dolje, ali dugoročno ja ću sigurno zaraditi, ne kao pojedinci na ovom forumu virtualno 200%, ali sigurno bolje od većine fondova, i ja zadovoljna.
– i do sada sam jako puno zaradila.
– dosta love zarađene na burzi tokom vremena investirala sam u druge investicije koje nemaju veze s burzom.
– ali sada tu lovu polako vraćam na burzu, ali polako.

– što ako burza još padne, np HT 200kn ili INA 1.500kn ili ADRS 300kn.
– pa to bi me samo radovalo, uvijek bi se našlo love za takve životne prilike.

– ako se to ne dogodi i tržište ode gore opet dobro, rasti će mi portfelj.
– ipak je najvažnija tema kako bi trebao izgledati jedan dobar portfelj, počela ja pisati to na ležernom ali nema više te teme.
– eto pojasnila sam Vam moje viđenje burze u kojoj je Ivana uvijek u win win situaciji.
– a jedino mi je žao što na ovoj temi više ne mogu pročitati komentare od dosta investitora koji su prestali pisati na ovoj temi, a i ja rijetko pišem.
Pozdrav !


– danas u svom ovom cirkusu na burzi, moj prtfelj se je odlično držao, čak me je iznenadio rast na nekim dionicama kojih imam poprilično.

Šta i ti imaš Brestovac i Excelsior ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Dobro, pretpostavimo na trenutak da će cijene dionica u jednom trenutku doseći 0 kn.

Jel mogu dionice u minus ?[cool]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

kad se vec samaramo jubitoom evo nesto prigodno za sve nas:
[url=”http://www.youtube.com/watch?v=dgyiiC1eutM”%5Dlink%5B/url%5D

Šta je meni ovo trebalo...


Dobro, pretpostavimo na trenutak da će cijene dionica u jednom trenutku doseći 0 kn.

Jel mogu dionice u minus ?[cool]

[lol]

Ha, ha misliš nedozvoljeni minus?[tongue]

New Report

Close