Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Idemo sutra na krilima Dowa i Nasdaqa, pitam se jedino da li nas gluposti naše vlade mogu u tome spriječiti…
Vežite se poliječemo….

Tue, Mar 11, 2008, 4:45PM ET – U.S. Markets closed. Dow Up 3.55% Nasdaq Up 3.98%


mislim da nece imati veze s nasim trzistem; mi imamo vlastite probleme- likvidnost koja je iskljucivo kod – mirovinaca, koji nisu prisiljeni kupovati po visim cijenama nego po sto se nudi – banaka- koje uglavnom ne kupuju dionice….

Kod nas će se tržište pokrenuti malo sporije, jer ljudi imaju traume još od HT-a.
Zapravo cijela regija se treba pokrenuti. Do GFI-a još najmanje 2 tjedna.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


zašto bi uopće izvlačili van, pa nema toga u neograničenim količinama, kad tad će svi ti koji žele prodat izaći, onda će bit malo za kupit i idemo gore … da sad dođe neki strani kapital, a doći će vrlo brzo, idemo gore još većom brzinom, onda će se i prodaja povući, fondovi će dobit love pa će i oni kupovat, a mirovnici će pratit sa tim što imaju, do EU tko zgrabi zgrabi, kasnije će to bit malo drugačij .. jer nije još puno ostalo tih na prodaji … 3-4 dana sa jačim prometom i rastom i trend je promjenjen … naravno sve to uz relativno stabilnu situaciju u regiji.

Cookie Monster

Uh ne pratim više na dnevnoj bazi ali portfelj mi vidim tone iz dana u dan.

Valjda će bit od tog vražjeg prijema u NATO – nešto a FI bi trebali pomoć.
Bar se tako tješim
[bye]

Sutrasnji Poslovni.

Tri nove tvornice u Rusiji AD Plastik pokrece bez kune kredita[thumbsup][lol]


zmrklic: ” Gledajući tablicu, najmanje je jasno zašto toliko ubijaju IPKK [huh] ” I ja sam to gledao. BV po meni, a možda se i očekuje ne baš sjajan 4Q, tj. FI2007.

Ne znam sada gdje sam tono čitao ili gledao, ali ove će godine zasijati max 70% prošlogodišnjih površina. Problem su poticaji i klasična priča hr. seljaka.

Kontam da manje površine, znači manje šećera, manji sales.

I love the Smell of Profits in the Morning

pa , moraju ispaltiti udjelnicare , mislim na OIF .
a pogled na ovo http://www.hrportfolio.com/ jednom ulagacu u fond ne izgleda ni malo obecavajuce.
i bas ih briga , pregristi ce eventualni gubitak .
zato mislim da OIF nece kupovati , a kako znamo izlozeni su i regiji di ne blistaju hartije .
Puse na svim frontovima ,a priljeva svjezeg kapital nema .

najvrednije stvari u životu su besplatne

@fazan

ptico, imas mail [wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


pa , moraju ispaltiti udjelnicare , mislim na OIF .

udjeličari povlače lovu jer trend je takav kakav je, ali ako se trend okrene a trenutno su šanse za to 60 : 40 za rast (moje mišljenje), onda će ti udjeličari prestat povlačit i dolazit će novi udjeličari … , puno je ljudi u kešu, puno je dugoročnih investitora na tržištu, mirovinici su ušli na burzu što znači rast, jer ipak oni pojedu dobar dio kolača, što znači rast, NATO, EU, itd … , čak i u ovakvim lošim danima ipak se ne rasprodaje samo tako, već neke dionice imaju tzv dno i treba ulatit netko tko će pomest to i onda idemo gore … , naravno da ne tvrdim to što kažem .. to je sve prosto ko pasulj .. ali ja sam vrlo nov u tome i ovo je samo moje viđenje

Cookie Monster



@fazan
ptico, imas mail [wink]

prelistao sam ga … nisam baš skužio što si njime htio reći … dugačak je …

ajd probaj ukratko ukazati na bitno …

usput … jesi snimio kako se fibonacci koristi u tim analizama … školski primjer …

I love the Smell of Profits in the Morning

@fazan

ptico, imas PP[wink]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ma slazem se tobom u roku o kojem ti pricas ,ali ja sam se nadovezo na post optimista di tvrdi da cemo sutra jako gore , a u suprotnom rasprodaje sve sa minusom.

najvrednije stvari u životu su besplatne

New Report

Close