Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uh,veoma loša situacija na istoku–Kina- -4.42
–Japan — -3.42–
danas sam mislio mozda malo uzeti TISK,VIRO i HT ali izgleda da odustajem od burze ipak do jeseni jer ovome ludilu nema kraja[cry]


uh,veoma loša situacija na istoku–Kina- -4.42 –Japan — -3.42– danas sam mislio mozda malo uzeti TISK,VIRO i HT ali izgleda da odustajem od burze ipak do jeseni jer ovome ludilu nema kraja[cry]

Dapače, takvi ulagači nam ni ne trebaju ovdje i zato te rado pozdravljamo. Prvo sve vidiš krivo, Japan i Kina nisu uopće u tolikom minusu, a kao drugo ako ćeš ulagati na temelju toga što su Japan i Kina crveno daleko ćeš dogurati.
Ciao i nadam se da barem do jeseni, može i do zime[bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Treba kupovati naftu, hebo dionice, nema u tom sreće

Hell is Empty and all the Devils are Here


Treba kupovati naftu, hebo dionice, nema u tom sreće

Procjene su da je ovo vrhunac cijene te se može očekivati pad i stabilizacija na razini od 60-80 dolara po barelu. Zamjetan je pad potražnje u USAa a OPEC neće smanjivati proizvodnju.

Slowing US Demand

Wednesday’s price surge was triggered in part by an unexpected 3.056-million-barrel drawdown in crude oil stocks, following seven weeks of gains. But the drop was far less significant than it seems; 2.4 million barrels of the decline occurred on the West Coast, which is essentially an isolated, separate market and heavy fog closed Gulf Coast shipping lanes, cutting imports in the week.

It’s worth noting that while U.S. refinery operations jumped by 1.23 percentage points in the latest week, refinery operations for all of February were in line with expectations. Crude oil input in the four weeks ended Feb. 29 averaged 14.629 million barrels a day, down 1.5% from the estimated January level, and nearly 200,000 barrels a day higher than a year ago.

After a second-half 2007 drop in U.S. crude oil stocks of nearly 69 million barrels – the most since 1930 and 2.8 times larger than in 2006 – crude stocks are near the middle of their five-year average.

U.S. oil demand in 2007 was flat with 2006, when it fell 115,000 barrels a day, to 20.7 million barrels. The decline was the biggest since 1991.

In recent weeks, signs of weak gasoline demand – amid the highest inventories since 1993 – haven’t stopped retail prices from rising to near record levels well before the peak summer season. Diesel prices have set record highs over the past two weeks, potentially adding to costs of the multitude of items that travel by truck and rail.

February preliminary data from the federal Energy Information Administration show demand down 3.4%, or more than 500,000 barrels a day, from a year ago.

Dok vidimo ove velike minuse u Aziji treba i pogledati koliko su bili njihovi indexi prije godinu dana. Npr. Jakarta je još uvijek porasla za 50% u odnosu na prije godinu dana a Shangai 40%. Jedino je Nike oslabio od ovih koje sam gledao.

Samo Amere treba gledat, pogotovo consumer index, nažalost sve se povodi za njima, cijeli svijet.

budd:

Treba kupovati naftu, hebo dionice, nema u tom sreće

Procjene su da je ovo vrhunac cijene te se može očekivati pad i stabilizacija na razini od 60-80 dolara po barelu. Zamjetan je pad potražnje u USAa a OPEC neće smanjivati proizvodnju.


Može li koji link na te procjene, po meni odlicna vijest ako drži vodu..

Ako su Ameri shvatili da su im dosta 1-2 tenisica godišnje, a da im ne traba 5 pari, onda smo nahebali [shocked] Srećom znat će im se opet objasnit da im ipak treba barem 5 pari [lol]

Vaš link

Vaš link

Ne brinimo se. U Americi čini mi se kao i ovdje ima dosta katastrofičara, no situacija je puno bolje.
Crobex u godini dana je rasao 6%. Prilično malo.
Mislim da će još mali raditi promet danas i da se još fondovi još neće miješati.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Možda danas i bude pozitive. Azijati koji još rade su prešli u zeleno ili idu prema nuli, američki futuresi se sve više popravljaju a i europćani nisu odviše sigurni kuda bi krenuli. Možda mi znamo?

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

New Report

Close