Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Duseru, u ‘normalno’ vrijeme ovakvi rezultati bi torpedirali dionicu na 15k. Sve je stvar psihologije i percepcije. To je moja poanta.

štima, da smo u bull marketu bez obzira na već uračunato u cijenu skočila bi bar 20% pa makar otklizala nazad nakon toga, i da se razumijemo nije zaba skupa trenutno (meni inače draga dionica) nego je trenutno puno toga puno povoljnije [undecid]

Heaven or Las Vegas


fazan: ” Duseru, u ‘normalno’ vrijeme ovakvi rezultati bi torpedirali dionicu na 15k. Sve je stvar psihologije i percepcije. To je moja poanta. ” štima, da smo u bull marketu bez obzira na već uračunato u cijenu skočila bi bar 20% pa makar otklizala nazad nakon toga, i da se razumijemo nije zaba skupa trenutno (meni inače draga dionica) nego je trenutno puno toga puno povoljnije [undecid]

žabicu sam uzeo kao primjer, jer joj je izašlo izvješće …

I love the Smell of Profits in the Morning


žabicu sam uzeo kao primjer, jer joj je izašlo izvješće …

da, to mi dođe kao situacija iz snova: izađu izvješća, tržište je u k…u i reagira sa zadrškom od 2-3 mjeseca ili više i ja imam 2-3 mjeseca ili i pola godine da biram i skupljam samo najbolje, a po starim cijenama. nekad su tu privilegiju imali samo oni s insideima [lol]

@gorgija
tak je. samo treba imat keša. [smiley]


@fazan

To sa indeksom tipa CROBEX ti je vrlo jednostavno.

Recimo ak želiš napravit indeks samo za turiste onda prvo odrediš koje dionice hoćeš i koliki udio svake (koliko broj dionica za svaku). Onda izračunaš trenutnu trž. kapitalizaciju tog indeksa i to ti je bazna kapitalizacija.

Odrediš si da ti indeks kreće od npr. 1000 bodova, pa indeks od sad na dalje računaš kao
indeks = (trenutna trž. kapitalizacija / bazna) * 1000

E sad, u nekom trenutku odlučiš da neke dionice idu van ili u indeks ili se mijenja neki udio. Pa ti npr zadnjeg dana računanja prije te promjene indeks bude 546, a kad ga nakon promjene izračunaš, on ispadne 734 – pa ti se pojavi diskontinuitet u vrijednosti indeksa, što ti ne paše. To si riješiš tako da novu vrijednost izravnaš sa starom (napraviš kontinuitet) tak da od te promjene na dalje indeks množiš sa 546/734 (ili dijeliš sa 734/546) a baznu ostaviš kak je bila.

indeks = (trenutna trž. kapitalizacija / bazna) * 1000 * 546/734

Ovo poravnanje, odnosno taj dodatni faktor (Faktor prilagođavanja baze) mijenjaš svaki put kad radiš promjene u strukturi indeksa.

Jednostavno.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Jednostavno.

Napravi nam onda par indexa…

[rolleyes]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

i kako će nam to pomoći?
BSN [lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

A i stavili su formule, da nam bude lakše…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


TunaSalad: ” Jednostavno. ” Napravi nam onda par indexa… [rolleyes]

aaaaaaaaaa dobar krpa ….

fala tuna … poigrat ću se malo … pa ti pošaljem na mail ….

I love the Smell of Profits in the Morning


i kako će nam to pomoći? BSN [lol]

Onako, da imamo što pratiti…

Već mi je dosta daxa, dowa, bdia…

[cool]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

PD_Web, ne mogu vjerovati da si izbrisao postove vezane za nove indexe?! [undecid]

I love the Smell of Profits in the Morning

?

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

@febo

pokusaj sad!

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

New Report

Close