Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


aaaaaaaaaaaskooooooooo

Molim prijatelju

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


kakvim bi se sve ukrasnim epitetima počastili da nas se ne moderira

Spominjanjem clanova uze i sire obitelji, pridjevima, glagolima i kucnim ljubimcima.[lol]

Tržište kapitala
Uzalud vam trud ulagači Piše: NT
I put u pakao popločan je dobrim namjerama, pa tako i dvodnevni trud ulagača da vrate dionice na stare razine može propasti samo jednom izjavom nekog dužnosnika EU.

Ako netko i želi pružiti argumentaciju koja će tvrditi suprotno, uspjet će jedino u slučaju angažiranja spin doktora koji su puno jači u tome od domaćih. Na „krilima“ izjava g. Rehna, dragog gosta službenog Zagreba, današnje je trgovanje proteklo u prilično depresivnom ozračju uz ukupan promet od 110,6 milijuna kuna, od čega 62,3 milijuna redovnog.

Prevedeno, ulagači koji imaju novaca (fondovi) bacili su se ponovno na državne obveznice, žmireći i čekajući da prođe oluja. Crobex je, posljedično, sletio na 4.175,88 bodova ili 1,39% niže nego dan prije. Gotovo jednak je i tjedni pad, 1,33%, unatoč dva dobra dana trgovanja s rastom vrijednosti.

HT je, treba li to uopće i isticati, ponovno najtrgovanija dionica dana, s 8,8 milijuna kuna prometa, no i klizanjem cijene od „samo“ 0,18%, na znakovite 333 kune. Kapitalizacija dobitaka stigla je i dionicu Podravke, koja je narasla na spekulacijama o prikrivenom preuzimanju od strane varaždinske Fime, pa je ostvarila pad od 1,47% na 410 kuna, uz 6,6 milijuna kuna prometa. Treća je po prometu bila dionica INE sa 5 milijuna kuna i padom vrijednosti od 0,86%.

Građevinari su također imali loš dan, a najveći je promet imala dionica IGH, 4,3 milijuna kuna uz pad vrijednosti od 2,57%, na 11.415 kuna. Od ostalih građevinara, Ingra je pala za 3,38% na 37.680 kuna, Dalekovod se spustio za 1,76% a Tehnika 1,45%.

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR


fazan: ” aaaaaaaaaaaskooooooooo ” Molim prijatelju

a kako se dobije ovaj broj: Bazna tržišna kapitalizacija 29.625.115.350 ?

I love the Smell of Profits in the Morning


u_neznanju: ” …pravda uvijek pobjedjuje…..cestitam gosp.Đapiću na pobjedi u gradu osijeku i HSP-u ……hvala…” he he he he he he [thumbsup] svi koji brijete na GFI … zipa kako je ZABA-R-A reagirala na objavu 30% većih prihoda … [cry]

fazan, već kad pitaš…koja je porast po dionici bila nakon GFI2006 i nakon GFI2007, koja je razlika u cijeni početak 2006 i početak 2007?

Heaven or Las Vegas

duseru nisam te skužio … ajd ponovi molim te …

I love the Smell of Profits in the Morning


duseru nisam te skužio … ajd ponovi molim te …

dakle cijena dionice žabare početak 2006 cca 7k, početak 2007 cca 11,5k
porast dobiti po dionici za 2006?
porast dobiti po dionici za 2007?

Heaven or Las Vegas


fazan: ” duseru nisam te skužio … ajd ponovi molim te … ” dakle cijena dionice žabare početak 2006 cca 7k, početak 2007 cca 11,5k porast dobiti po dionici za 2006? porast dobiti po dionici za 2007?

iskreno ne da mi se tražiti … komentar je bio na spiku da će se tržište dignuti na objavu GFI-a …

inače, žabica je s 7k krenula na 11,5 kn objavom dokapitalizacije …

I love the Smell of Profits in the Morning

a kako se dobije ovaj broj: Bazna tržišna kapitalizacija 29.625.115.350 ?


Vjerojatno na određeni datum u prošlosti kod promjene strukture,sastava crobexa.

Prvi bazni datum je bio 1997. bodova 1.000, a i mene bi zanimalo koliko je tada bila trž.kap. crobexa

Zna netko? Možda kolega Petrov? [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Duser: ” fazan: ” duseru nisam te skužio … ajd ponovi molim te … ” dakle cijena dionice žabare početak 2006 cca 7k, početak 2007 cca 11,5k porast dobiti po dionici za 2006? porast dobiti po dionici za 2007?” iskreno ne da mi se tražiti … komentar je bio na spiku da će se tržište dignuti na objavu GFI-a … inače, žabica je s 7k krenula na 11,5 kn objavom dokapitalizacije …

ukratko dobit 2006vs2005 -par posto
2007vs2006 30% na povećani broj dionica, dionica je čak i na 9,8k 40% viša od 7k sa početka 2007
iskreno ja sam očekivao puno više dobiti nakon dokapa…

Heaven or Las Vegas


fazan: ” a kako se dobije ovaj broj: Bazna tržišna kapitalizacija 29.625.115.350 ? ” Vjerojatno na određeni datum u prošlosti kod promjene strukture,sastava crobexa. Prvi bazni datum je bio 1997. bodova 1.000, a i mene bi zanimalo koliko je tada bila trž.kap. crobexa Zna netko? Možda kolega Petrov? [smiley]

ma htio sam se praviti pametan … pa napraviti neki index, npr. za prijevoz, turiste i sl. pa mi je malo nejasno …

možda slomim tunu, da se poigra u excelu … nešto se ulijenio u zadnje vrijeme …. prije je bilo dostatno da netko spomene nešto na forumu i eto njega s tablicama …
[lol] [lol] [lol] [tongue][proud]

I love the Smell of Profits in the Morning

Duseru, u ‘normalno’ vrijeme ovakvi rezultati bi torpedirali dionicu na 15k. Sve je stvar psihologije i percepcije.
To je moja poanta.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close