Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


šta mislite o kupnji dionica PBZ-a i daljnoj perspektivi iste u petak cijena pala opet na oko 1300kn a rezultati banke vrlo dobri s tim da dionica nije unatoč vrlo dobrim rezultatima za sve kavartale u 2007 godini porasla nimalo, nego je čak pala na 1300kn, tj najniže razine od 4. mjeseca 2007 godine! mislite li da li če odraditi do skupštine barem na 1600kn ( prosjek za prošlu 2007 je 1730kn!), jer skoro čitavu 2007 je bila između 1800-1050kn šta prognozirate iza skupštine u 6. mjesecu, dokle ova dionica može ići tko po vama , koči dobrano ovu potentnu dionicu[shocked]

ispričavam se zbog lapsusa
treba biti 1800-1950
istina je što kaže kolega colina da je bila čak i 2050kn !


ak ćemo suditi po izjavama nekih upravitelja OMF-ova njima je još uvijek preskupo za ulazak pa će ulagati radije na Poljskom i Ukrajinskom tržištu. Ne bi rekao da prodaju samo mali “drhtavci”.

Misliš li na Novoselca koji je trpao po 30% višim cijenama.[lol]
To su rekli da bi nadrukali. Uostalom najlošili su fond na tržištu. A di su ostali fondovi?
Pogledaj si malo TOP 10 i promjene među mirovinskim, pa onda pričaj.[thumbsup]
Ja ne vidim da su AZ, Erste, Raiffeizen, Co prodavali, a ti vidiš. Hm, tko je u pravu?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

ma nisu oni direktno prodavali…..OMF-ovi su još prošle godine prodavali udjele u OIF-ovima a ovi su zatim rasprodavali svoje portfelje…najbolji primjer ti je ATPL…e , sad jedini bitan akter na ovom našom plitkom tržištu jesu upravo jedino OMF-ovi i svaki od njih ima tolko casha da u hipu može Crobex vratiti na razine od preko 5200 ..samo što su oni toga itekako svjesni i budi uvjeren da im se nimalo ne žuri da to ućine samo zato jer to neki Von Braun piše na tamo nekom portalu…
jedini koji ovdje druka bez ikakvog argumenta si ti…..jebiga, zajebo si se malo…prerano si ponovo ušao nakon što si prethodno rasprodao stari portfelj…sad trpi i čekaj ko i mi ostali umjesto što malo drukaš da padne a malo za rast, NHF.

[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

trenutna situacija ne izgleda dobro, problemi sa EU, kriza u USA, Srbi … mislim da ipak pobjeđuju NATO , GFI itd.. bez obzira što ima i dobrih vijesti .. trend je dole ili u najbolju ruku lagana stagnacija

Cookie Monster

Opet će crobex završiti na kraju godine na oko 5200 bodova, zato što mirovinski fondovi ne mogu si dopustiti da posluju s minusom ovu godinu. Evo zašto :
OMF imaju imovinu oko 20 milijardi kuna, trenutačno su u prosijeku 5% u minusu, kada bi tako ostalo do kraja godine, mirovinski fondovi bi taj minus morali pokriti uplatom 0,05*20milijardi kuna=1 milijarda kuna.

Mislim da se fond menadžerima tj, bankama neda iz svog džepa uplačivati milijardu kuna. A AZ fond je rekao da će ići ulagati ove godine u poljsku vjerojatno zato što misli da će tamo prije pokriti minus, no zaboravio je da je poljsko tržište dionica puno veće od našeg, mislim da će se puno prije opraviti naše tržište nego što oni tamo znatno povečati svoju zaradu. Oni su tek kap u moru na poljskom tržištu.


trenutna situacija ne izgleda dobro, problemi sa EU, kriza u USA, Srbi … mislim da ipak pobjeđuju NATO , GFI itd.. bez obzira što ima i dobrih vijesti .. trend je dole ili u najbolju ruku lagana stagnacija

Slazem se s tobom da trenutna situacija ne izgleda dobro, ali svemu mora doci kraj pa tako i tome crvenilu, a sto se tice Srbije to bi moglo biti dobro i za nas jer je sada tamo nestabilno trziste, a mi smo stabilni pa bi se moglo kod nas ulagati puno vise.Pa mislim da bi trebalo da i nama dodu konacno bolji dani.
[thumbsup][thumbsup]

50 cent – ma nemoj se sekirati, to što je Crobex malo pao, izašli su u petak mali investitorčići- tipa
Slovenci….itd itd…. usput.. kad je išao vlak iz Srbije, pokupili su prnje i na ZG- burzi….

Nisam zlobna, ali meni je baš interesantno gledati, kako naši i slovenski pohlepni fondovi “bježe” iz Srbije….
i ako pogledate promet Belexa, baš jadno…
I ako pogledate podatak FIT- baš smiješno..da polovinu investitora u Srbiji na akcijama , čine strani investitori,
a oni bježe glavom bez obzira, čim Tadić dobije proljev….
Ja ipak mislim – da politiku BURZE diktiraju OVDJE naši najjači fondovi, a rekla sam i ponavljam :
oni pale motore oko 25.03…makar , padale sve glave oko nas….njih to ne zanima. Vidite da se sve može
/AZ -fond je dobio po @icki, ” pa je odmah lijepo počeo kupovati i lijepo raditi u interesu svih nas.
Treba samo podsjetiti, da je Crobex zapeo oko 5.000 bodova- pa nek ga tamo vrate , gdje su ga i
počeli pičiti s krive strane…. molim lijepo!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


ma nisu oni direktno prodavali…..OMF-ovi su još prošle godine prodavali udjele u OIF-ovima a ovi su zatim rasprodavali svoje portfelje…najbolji primjer ti je ATPL…e , sad jedini bitan akter na ovom našom plitkom tržištu jesu upravo jedino OMF-ovi i svaki od njih ima tolko casha da u hipu može Crobex vratiti na razine od preko 5200 ..samo što su oni toga itekako svjesni i budi uvjeren da im se nimalo ne žuri da to ućine samo zato jer to neki Von Braun piše na tamo nekom portalu… jedini koji ovdje druka bez ikakvog argumenta si ti…..jebiga, zajebo si se malo…prerano si ponovo ušao nakon što si prethodno rasprodao stari portfelj…sad trpi i čekaj ko i mi ostali umjesto što malo drukaš da padne a malo za rast, NHF. [smiley]

Ajde budi tako dobar pa reci nama svima koji mirovinci imaju udjele u kojim fondovima i koliko su prodali.
Normalno da nemaš pojma već PRETPOSTAVLJAŠ. Ako si malo pogledao onaj Excel file Top10, vidi se da ni fondovi nisu puno kupovali , ni prodavali u zadnjih tjedan dana, kako ti pričaš.
I još nešto, ja sam optimista, i uvijek navijam za rast i razvoj, ali ne pada mi lako ova korekcija, za razliku od tebe koji ni sam ne znaš bi li druko na korekciju ili rast.. NHF.
[smiley]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Opet pala “likvidnost” na PD. Ajmo, predvidjanja za slijedeci tjedan. Pretpostavljam da moje vidjenje ne zelite cuti pa cu preskociti….. [embarass]

skype - ivek1234


Opet pala “likvidnost” na PD. Ajmo, predvidjanja za slijedeci tjedan. Pretpostavljam da moje vidjenje ne zelite cuti pa cu preskociti….. [embarass]

Ja želim čuti tvoje viđenje izjasni se ko čovjek.slušam,gledam….???

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

ivek123:

Opet pala “likvidnost” na PD. Ajmo, predvidjanja za slijedeci tjedan. Pretpostavljam da moje vidjenje ne zelite cuti pa cu preskociti….. [embarass]

Ja želim čuti tvoje viđenje izjasni se ko čovjek.slušam,gledam….???


ivek123:

Opet pala “likvidnost” na PD. Ajmo, predvidjanja za slijedeci tjedan. Pretpostavljam da moje vidjenje ne zelite cuti pa cu preskociti….. [embarass]

Ja želim čuti tvoje viđenje izjasni se ko čovjek.slušam,gledam….???

Pa nemam ja sto puno dodavati onome sto sam vec X puta ponovio. Po meni se stvari samo dodatno kompliciraju. Znam da mnogi polazu nade u FI ali……

skype - ivek1234


ČARUGA: ” ivek123: ” Opet pala “likvidnost” na PD. Ajmo, predvidjanja za slijedeci tjedan. Pretpostavljam da moje vidjenje ne zelite cuti pa cu preskociti….. [embarass] ” Ja želim čuti tvoje viđenje izjasni se ko čovjek.slušam,gledam….??? ” ČARUGA: ” Pa nemam ja sto puno dodavati onome sto sam vec X puta ponovio. Po meni se stvari samo dodatno kompliciraju. Znam da mnogi polazu nade u FI ali……

Pa kad kažeš da nemaš šta za reć onda pročitaj i izanaliziraj svoj predhodni post pa objasni njegovu svrhu ,namjeru i poruku

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close