Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Astralis:

DANAS-JUČER/JUČER je potpuno matematički jednako JUČER/DANAS-1. Svjedno je kako koristiš. A i izračunaj si – u oba slučaja je 1,39 %. Kako izračunavaju ostali osim ZSE to samo valjda oni znaju [rolleyes].

Sjedi JEDAN! Za kraj godine![lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Astralis:

DANAS-JUČER/JUČER je potpuno matematički jednako JUČER/DANAS-1. Svjedno je kako koristiš. A i izračunaj si – u oba slučaja je 1,39 %. Kako izračunavaju ostali osim ZSE to samo valjda oni znaju [rolleyes].

Hmm…

Crobex DANAS=4.175,88
Crobex JUČER=4234,75

Solucija 1. (4.175,88 – 4.234,75) / 4,234,75 = -0,0139 ili -1,39 % jel?

Solucija 2. 4.234,75 / 4.175,88 -1 = 0,014097 ili 1,4097 % kako si krivo napisao Jučer/danas-1

Nekako mi nije isto, a tebi? [tongue]

Solucija 3. 4.175,88 / 4.234,75 -1 = -0,0139 ili -1,39% znači danas/jučer-1

[smiley]

A da pročitate 2 posta dalje vidli bi da sam napisal da je to lapsus (posljedica mamurluka [lol]) .. naravno da je danas/jučer-1 [rolleyes].

You either do it right or you get eliminated!


eto imaš prilku da budeš prvi [lol]

ja sam svoje riješio …

I love the Smell of Profits in the Morning

evo ja bio malo vani i ima komada ko …. , al idem sutra na sljeme pa mi se nije dao [rolleyes]

Cookie Monster

hebeno dobar clanak

http://amac.hrvati-amac.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2154&Itemid=192

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


fazan: ” aliiiii ja bi to volio vidjeti u excelu kako funkcionira … tuna [smiley]” imaš brate u zadnjoj crobex-fa-pokazatelji tabeli. malo je to tam zakukuljeno s drugim izračunima, ali … no, ukratko: odeš na http://www.zse.hr/default.aspx?id=179 i pogledaš malo podatke od tamo, pa računaš: CROBEX kapitalizacija Mt = cijena ADPL-R-A * 1.910.811 + cijena ADRS-P-A * 6.784.100 + … + cijena ZABA-R-A * 134.088 CROBEX = taj Mt * 1000 / (29.625.115.350 * 0,2979567) eto. (s tim da se u pon mijenja lista dionica i ovaj koef 0,2979567)

kaj odmah pizdiš
[cool]

što ćemo ako nam ‘ate pređe 20% težine ?

I love the Smell of Profits in the Morning

Asko:

sakai: ” Asko: hm, sto volim ove perfekcioniste [tongue] ” Volimo mi i alkohol…[smiley][smiley]

…..i lake žene također
[smiley][smiley][smiley]

Koji seksizam i to na Dan zena… Politicki korektno je: drzeljubiva. To znaci da ga voli drzat i ljubit. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

kaj odmah pizdiš
[cool]

što ćemo ako nam ‘ate pređe 20% težine ?

pizdim?

kad će naš mali brodar preći 20% težine?
[smiley]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Evo TOP10 u zadnjih tjedan dana. Čini mi se da se malo nadokupljuje.
Prodaju samo mali drhtavci. OIF i OMF čekaju pogodan ulazak.
Mirovinci većinom nisu prodavali u tjedan dana.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

ak ćemo suditi po izjavama nekih upravitelja OMF-ova njima je još uvijek preskupo za ulazak pa će ulagati radije na Poljskom i Ukrajinskom tržištu.
Ne bi rekao da prodaju samo mali “drhtavci”.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ne znam zašto bi pad vlade u srbiji znatno utjecao na hrvatsko tržište kapitala. Pa mi ulazimo u travnju u nato. A između ostalog, nema nikakvih indikacija da će radikali doći na vlast u srbiji. A što se tiče mogućeg rata na kosovu ako dođu radikali na vlast u srbiji, o tome nema govora jer je Tadić predsjednik i on zapovijeda s vojskom. Makar je moje mišljenje da će na izborima u srbiji pobijediti demokratska opcija na izborima.

A što se tiče Crobexa IDEMO GORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jer se uzima EU, a obacuje ZERP![wink]

šta mislite o kupnji dionica PBZ-a i daljnoj perspektivi iste

u petak cijena pala opet na oko 1300kn
a rezultati banke vrlo dobri
s tim da dionica nije unatoč vrlo dobrim rezultatima za sve kavartale u 2007 godini porasla nimalo, nego je čak pala na 1300kn, tj najniže razine od 4. mjeseca 2007 godine!

mislite li da li če odraditi do skupštine barem na 1600kn ( prosjek za prošlu 2007 je 1730kn!), jer skoro čitavu 2007 je bila između 1800-1050kn
šta prognozirate iza skupštine u 6. mjesecu, dokle ova dionica može ići

tko po vama , koči dobrano ovu potentnu dionicu[shocked]


šta mislite o kupnji dionica PBZ-a i daljnoj perspektivi iste
***
tko po vama , koči dobrano ovu potentnu dionicu[shocked]

Mislim isto što sam mislio i prije, kupio i držim, prosjek je dosta iznad. Čitavu 2007 je bila između 1800-2050kn, da te nebi neko krivo shvatio… [thumbsup]

Vjerovatno se želi skupiti što veća količina na taj naćin da mali ulagači izgube povjerenje u rast. Po meni bi se vrlo brzo mogla pokrenuti, već se skupila velika količina.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

New Report

Close