Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sad mi je sve jasno. Znači, današnja zadnja cijena koju vidiš, na kojoj je trgovanje završilo, nije početna sutra. Sutra se kreće od neke potpuno druge cijene, prosječne. Da bi znao sutrašnju početnu cijenu, moraš sam sračunati sve transakcije dana i naći prosjek. Fora, neviđena. [thumbsup]

ne mora se racunati pogledaj na zse web, kad predjes iznad zakljucne i zadnje cijene onda ti pise objasnjenje

pozdrav,
pilar

šta je sa dinkom i njegovim objašnjenjem jesmo li zaboravili na njega .


Kad smo već kod ZSE monitora demistificirali način izračuna promjene cijene, ajde da demistificiramo i broj transkacija: Ako ima neka dobra duša može li mi reći koja je ovo brojka 18.437.61? Može i slovima.

Krećemo od nule, baš ću pratit kako se broj povećava! Mislim, ako to uopće i je broj?![shocked]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Jutros nam treba jedno ili dva odlična GFI ili smo u k…u. Ako uskoro ne počnu stizati dobre vijesti, nema na spasa… (u pozadini svira Smak Svita od TBF-a)

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Iz zatvora zaradio skoro milion evra

Varšava – Jedan od najpoznatijih poljskih lobista Marek Dohnal tokom tri i po godine provedenih u zatvoru nije gubio vreme i trgujući na berzi uspeo je da zaradi skoro milion evra.
Dohnal je nedavno izašao iz istražnog zatvora gde je bio od septembra 2004. zbog optužbi da je umešan u veliki korupcionaški skandal i pranje novca. Skandal je u javnosti izazvalo to što je akcije na berzi kupovao i prodavao uz odobrenje tužilaštva, a po izlasku iz zatvora se još požalio na sporost sa kojom su mu izdavali odobrenja, jer bi, navodno, da su bili brži mogao da zaradi mnogo više.
“Čekao sam nekoliko meseci da mi daju dozvolu za prodaju akcija Svismeda, tada su bile na rekordnom kursu, a kada sam dobio dozvolu, bile su na nižem, što mi je donelo gubitak od skoro dva miliona evra”, piše Dohnal u žalbi sudu koju juče prenosi poljski list “Đenjik”.
– Sve je proteklo u skladu sa zakonima. Dozvolu za operacije na berzi davali smo mu da se ne bi umanjila njegova imovina – objasnio je Lešek Golavski iz Zemaljskog tužilaštva.
Prema njegovim rečima, na imovinu lobiste je stavljena sudska zabrana raspolaganja, da bi Dohnal, kada se završi proces, mogao eventualno da plati visoke kazne koje mu prete.

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


Asko: ” fazan: ” deimos: ” Evo i ja se nudim stavljati izvjesne tablice na rapidshare. ” Tablicu množenja?… [smiley]” Jok. BTW čujem da je sutra na meniju burek i čevapi. Krasno, nema šta!

znas da ima forum koji se tak zove[lol] .. jos cist, djevicanski prazan.. ko stvoren za armanija, karojku, momcila i ostatak druzbe.
lol]
http://www.burekicevapi.net/

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


fazan: ” Asko: ” fazan: ” deimos: ” Evo i ja se nudim stavljati izvjesne tablice na rapidshare. ” Tablicu množenja?… [smiley]” Jok. BTW čujem da je sutra na meniju burek i čevapi. Krasno, nema šta! ” znas da ima forum koji se tak zove[lol] .. jos cist, djevicanski prazan.. ko stvoren za armanija, karojku, momcila i ostatak druzbe. lol] http://www.burekicevapi.net/

idem se odmah tam ulogirat,he-he-he
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

europa nešto slabo pada, mogu oni i bolje, bar 4% bilo bi lijepo s obzirom da su idijanci jučer uzeli više zraka i jače zaronili

&


Jutros nam treba jedno ili dva odlična GFI ili smo u k…u. Ako uskoro ne počnu stizati dobre vijesti, nema na spasa… (u pozadini svira Smak Svita od TBF-a)

HDZ odustaje od ZERP-a.

imam osjećaj da će petak biti daleko zanimljiviji nego ostatak tjedna![cool]

živjeli!!!


Kad smo već kod ZSE monitora demistificirali način izračuna promjene cijene, ajde da demistificiramo i broj transkacija:

Ako ima neka dobra duša može li mi reći koja je ovo brojka 18.437.61? Može i slovima.


možda i nije klasičan broj, nego šifra, recimo kao urudžbeni broj ili npr. ISBN itd. Možda je npr. prvi dio broj dionice, drugi redni broj transakcije te dionice, treći xyz… Ne znam, ali mislim da to ide tako nekako.

Ne mogu ovo gledat. Koma. Kad će više ta izvješća…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close