Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a kod samih dionica (ak pričamo o postotcima u ZTMu) se gleda prosječna jučerašnja sa današnjom zadnjom.
evo, neću više [huh]

Ma kako, miša mu…?
Vidio sam da ste računali, ali kako onda na kraju na zatvaranju – umjesto današnje zadnje na dionici, koju pratimo kao cijeli dan, na kraju prebace postotak na današnju prosječnu? Tak da sutra imamo za početak današnju prosječnu…?

No respect

Joj SLK, vec sam to pisao. OMX su radili Svedjani. Njima ti matematika nije bas jasna, a i imaju cudnu naviku komplicirat. Vjeruj na rijec meni, koji sam izgubio dosta kose krpajuci njihov software.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ZSE monitor: zadnja danas/prosječna jučer
zse.hr: zadnja danas/zadnja jučer
blokada: zadnja danas/prosječna jučer

I love the Smell of Profits in the Morning

i malo još…
zna se da veliki pad crobexa (i nastanak grobexa) koincidira s padom usa tržišta, izvlačenjem love stranaca, ali i izvlačenjem love mirovinaca (az-a i reiffa).
duboko sam uvjeren da je ovaj 3. razlog daleko najznačajniji (slučaj luković- čoek znao kad će tržište pasti pa prodao).
bez neodgovornog ponašanja mirovinaca kriza ne bi bila ovako duboka, iako je korekcija bila čak i poželjna.

tržište je plitko i kontrolirano.
bit će kako kontrolori odrede.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Na NYSE nikakvo iznenađenje opet financijski sektor. Pazi ovo na “nyse-most active” , TMA: -51,47%
http://www.nyse.com/marketinfo/mktsummary/MarketMoversActive.html


Joj SLK, vec sam to pisao. OMX su radili Svedjani. Njima ti matematika nije bas jasna, a i imaju cudnu naviku komplicirat. Vjeruj na rijec meni, koji sam izgubio dosta kose krpajuci njihov software.

Ma okej, nije da sumnjam. Ili ne mogu skužit ili nešto ne štima…

Znači, današnje zaključne cijene dionica su prosječne cijene. A cijeli dan smo pratili postotak promjene zadnje cijene naprema prosječne cijene od zadnjeg dana trgovanja, tj. uglavnom jučer.

Kad dođe do preobrata tog dnevnog postotka iz zadnje u prosječnu cijenu?

No respect

Danas gledaš zadnju.

Sutra gledaš zadnju u odnosu na današnju prosječnu.

I love the Smell of Profits in the Morning

Drugi dan

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


deimos: ” Joj SLK, vec sam to pisao. OMX su radili Svedjani. Njima ti matematika nije bas jasna, a i imaju cudnu naviku komplicirat. Vjeruj na rijec meni, koji sam izgubio dosta kose krpajuci njihov software. ” Ma okej, nije da sumnjam. Ili ne mogu skužit ili nešto ne štima… Znači, današnje zaključne cijene dionica su prosječne cijene. A cijeli dan smo pratili postotak promjene zadnje cijene naprema prosječne cijene od zadnjeg dana trgovanja, tj. uglavnom jučer. Kad dođe do preobrata tog dnevnog postotka iz zadnje u prosječnu cijenu?

čini mi se nakon brisanja rezultata posljednjeg dana i početka ubacivanja novih naloga.
dakle, oko 9 sahata.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Hebote, so swedish… Da znate cega sam se ja sve nagledao… Nema onog smajlica koji lupa glavom o zid, a dobro bi doso.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Sad mi je sve jasno. Znači, današnja zadnja cijena koju vidiš, na kojoj je trgovanje završilo, nije početna sutra. Sutra se kreće od neke potpuno druge cijene, prosječne.
Da bi znao sutrašnju početnu cijenu, moraš sam sračunati sve transakcije dana i naći prosjek.

Fora, neviđena. [thumbsup]

No respect

nego tko će refresh-at Tuninu tablicu na fundamentalnoj za crobex [rolleyes]

Heaven or Las Vegas

New Report

Close