Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stabilni mirovinci + nestabilno rukovodstvo mirovinskih fon. = nestabilno tržište

to i ide tako kolega a oni bi jos i emisiju na otvorenom[undecid] ,ko se sa rogatim bori taj naj…,ko zna sto su u stanju napraviti ak im se stane na zulj[undecid]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Astralis:

TunaSalad:

Astralis:

Trenutnu današnju prosječnu kak veli vlad [smiley].”

ruku bih dao u vatru da je današnja zadnja [smiley]

Sad se već malo da ne velim kaj… [rolleyes]”

a nije tak teško provjerit …

ATPL
– jučer srednja (ili kak to oni zovu zaključna) = 2.703,12
– danas srednja = 2.700,43
– danas zadnja = 2673,51
– danas ZTM pokazuje -1,10%
pa koja je onda? [huh]

Ovo mi je još više nelogično nego da u obzir uzimaju samo prosječne cijene, ali u pravu si [thumbsup].

You either do it right or you get eliminated!

Crobex

Izračun
Računa se kontinuirano tijekom trgovine koristeći zadnje cijene.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=9984

Ako se cijeli dan Crobex računa po zadnjoj cijeni, onda je valjda i zaključna po zadnjoj.
A kod samih dionica, znamo da se gleda postotak promjene prosječne cijene.

No respect


Gledam malo kako se trguje na dionicama u mom portfelju i primjetio sam na nekima da stalno neko poklapa po bidu odjednom dok se napuni oko letvice. I tako već duže vrijeme. A letvica je na Atlantskoj 2700, na Dalekovodu 1200 a na Hidroelektri 1300. Ne znam za ostale ali čini mi se da je i na ostalima slično. Drži se točno određena granica i sve što ode preko se poklapa. Imam dojam da netko prelijeva iz šupljeg u prazno (međufondovske transkacije) i drži cijenu na točno fiksnim granicama te guta sve što pođe ispod te granice. Ima li još tko takav dojam? I koliko će to još možda trajati?

Odgovor je sljedeći: prodaju veliki npr. HYPO Dalekovod. Trajat će dok se oni ne iskrcaju.

I love the Smell of Profits in the Morning

a zašto prodaju, zato što misle da će tržište rast?
ili misle da će ova letargija trajat duže nego što mi mislimo, barem se ja nadam da će završit do 6mj, međutim mišljenja sam da oni ne misle tako

&


a zašto prodaju, zato što misle da će tržište rast?
ili misle da će ova letargija trajat duže nego što mi mislimo, barem se ja nadam da će završit do 6mj, međutim mišljenja sam da oni ne misle tako

Mislim da moraju krpati rupe u svojim zemljama. Treba zadovoljiti njihove ulagače. Ipak su ovdje više zaradili nego npr. u Austriji. Možda i griješim ali nekako vuče na to.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam


a zašto prodaju, zato što misle da će tržište rast? ili misle da će ova letargija trajat duže nego što mi mislimo, barem se ja nadam da će završit do 6mj, međutim mišljenja sam da oni ne misle tako

ma naravno,
pa ja evo apsolutno neželim učestvovati u ovoj letargiji i konstantnom padu–iskljucio sam se vec 2 tjedna i ne nerviram se–to je jedini plus a sve drugo–minus,ali sam 81% u cashu pa me manje boli ovi padovi kojima jos nema kraja,

USA je debelo crvena a i EU će sutra a CROBEX–pa najmanje kao oni..a ovi koji očekuju pozitivna FI-to če biti samo prilika da se veliki još istresu nama a nakon početne euforija ostajemo sami na vjetrometini bez potpore…..
oprez svima a cash je majka sve do jeseni—-pozdrav[bye]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=534b8056-3121-4250-b198-6403a3730953

I kak sad da ne verujes Galincu kad veli da su neke dionice precenjene, covek je u pravu[thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Crobex

Izračun
Računa se kontinuirano tijekom trgovine koristeći zadnje cijene.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=9984

Ako se cijeli dan Crobex računa po zadnjoj cijeni, onda je valjda i zaključna po zadnjoj.
A kod samih dionica, znamo da se gleda postotak promjene prosječne cijene.

hi hi … za crobex ok. uz napomenu da zaključna cijena kod dionica je srednja tog dana. tak to oni zovu:
Vaš link

a kod samih dionica (ak pričamo o postotcima u ZTMu) se gleda prosječna jučerašnja sa današnjom zadnjom.
evo, neću više [huh]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Sudeci po Američanima sutra nam se ne pise dobro [bye]

No pain no Game

Nitko ne komentira Ameriku, Dow Jones -1,77. 12038 bodova, katastrofa. Evropa isto tako. No nadam se, pošto još uvijek imamo puno veći pad od njih zadnja 3 mjeseca, da se ovo neće odraziti sutra na nas.[pray]


Nitko ne komentira Ameriku, Dow Jones -1,77. 12038 bodova, katastrofa. Evropa isto tako. No nadam se, pošto još uvijek imamo puno veći pad od njih zadnja 3 mjeseca, da se ovo neće odraziti sutra na nas.[pray]

bit će kako fondovi odluče.
postoji upućeno im upozorenje ss-ovaca (sanader&samodol).
a ss-ovcima se nije šaliti.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close