Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako koga zanima Solaris i razlog pada:
Broker jedne kuće pogriješio umjesto za ADRIS stavio cijenu za Solaris na 420.Dio transakcija poništen a ostali koji nisu iz te kuće za sada ne prihvaćaju poništenje. Na potezu ZSE ako uvaži grešku.[pray]

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
4.262,64 -0.12% 26.555.707,76 kn 18.695.734,41 kn 7.859.973,35 kn 0,00 kn
[undecid][undecid]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


skoro sve dionice koje pratim u plusu a CROBEX u minusu nije mi jasno ništa.

To je česta pojava, već sam o tome pisao. Isto vrijedi kad su sve dionice u minusu 2-3 posto, a CROBEX u plusu. Zaista tu nešto ne štima

Hell is Empty and all the Devils are Here


skoro sve dionice koje pratim u plusu a CROBEX u minusu nije mi jasno ništa.

prijatelju,
nisam detaljno pratio ali pretpostavljam:
grobex razlika= trenutačni grobex – jučerašnji zaključni grobex
razlika pojedine dionice= razlika današnje trenutačne (možda čak prosječne) i jučerašnje prosječne cijene.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

dakle,
ako su cijene dionica na kraju jučerašnjeg bile veće od prosječnih, grobex ima veći (viši) start od pojedinačnih dionica.
zato je rast grobexa manji od rasta dionica.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ja sam čuo da je izgubio spor za neko zemljište ( navodno )??

to su svi čuli “navodno”…ali mislim da to ne treba utjecati na cijenu dionice…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Samodol traži očitovanje AZ fonda o procjeni Crobexa
Business.hr/Hina
06.03.2008 08:48

Hanfa je u srijedu zatražila objašnjenje od Dinka Novoselca, predsjednika Uprave AZ obveznog mirovinskog fonda, na čemu temelji svoje javno iznesene procjene o precijenjenosti Crobex indeksa, piše današnji Jutarnji list.“Agencija izvještava javnost, članove mirovinskih fondova i ulagače na tržištu kapitala da je pokrenula postupak i zatražila izjavu Dinka Novoselca radi utvrđivanja činjenica na temelju kojih je dao ta subjektivna predviđanja. Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice i odgovornost, Agencija će u okviru svojih ovlasti poduzeti propisane zakonske mjere”, priopćeno je iz Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga.

Kako su mediji pisali, na konferenciji za novinare AZ fonda u utorak moglo se čuti kako su domaće dionice i Crobex indeks Zagrebačke burze precijenjeni 30 do 50 posto.

Vaš link

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Europa sve blize pozitivnom teritoriju, sto vise dan odmice.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


GERONIMO: ” skoro sve dionice koje pratim u plusu a CROBEX u minusu nije mi jasno ništa. ” prijatelju, nisam detaljno pratio ali pretpostavljam: grobex razlika= trenutačni grobex – jučerašnji zaključni grobex razlika pojedine dionice= razlika današnje trenutačne (možda čak prosječne) i jučerašnje prosječne cijene.

isto tako je i za dionice ponaosob 🙂 ..

Cookie Monster

ako je onako kako sam pretpostavio, onda je čak moguće da crobex na kraju dana bude u minusu (jer bi današnje zaključne cijene bile niže od jučerašnjih), a da dionice budu u plusu (jer bi prosječna današnja cijena bila veća od jučerašnje)

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


rokoch: ” crobex se lagano crveni.. ” sad bi se mogao javiti fon pišek. on uvijek piški crveno. nije dobro,nije… bubregovi slabo rade. a fidiš, ona pišekica je skroz ok mačka. i ona piški crveno, ali samo 5 dana mjesečno.

šala je šala, ali ovo je malo neumjesno i nema nikakve veze s temom. Sorry

Uvijek je pravo vrijeme, pitanje je samo..........za što?


vlad1111: ” rokoch: ” crobex se lagano crveni.. ” sad bi se mogao javiti fon pišek. on uvijek piški crveno. nije dobro,nije… bubregovi slabo rade. a fidiš, ona pišekica je skroz ok mačka. i ona piški crveno, ali samo 5 dana mjesečno. ” šala je šala, ali ovo je malo neumjesno i nema nikakve veze s temom. Sorry

ako je ovo neumjesno, onda bi ti mogla promijeniti potpis.[sealed]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close