Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da živi u Americi Dinko bi danas hodao bez jajaca,ovako on nas sve lijepo zahebava,a takodjer i ove u hanfi!
[angry] [angry] [angry]

Tako nešto u Americi se ne bi moglo dogoditi nikada pa niti tada.
Takvih lajbeka ima i tamo , ali nisu na ovakvim funkcijama toga ima only in Croatia.
Pa ljudi moji taj Novoselac priziva Crobex na ca. 2 000 bodova, kada je dostignuta ta brojka koje godine?
Kao da nas je pogodilo novo ledeno doba ?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Doko bi lagano mogao igubiti licencu CFA koju ima i da mu je vise ne vrate.
Vidjet cemo hoce li i dalje laprdati…
A nije da mu je to nevazno, znam..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

uglavnom, ja sam poslo prijedlog to hrtu za emisiju otvoreno kao temu pa bi bilo dobro da se i drugi priključe pa možda i dobijemo emisiju o tome! [cool]

otvoreno@hrt.hr
hrt@hrt.hr


Conan OBri: ” Na temelju odredbe članka 14. stavak 1., a u vezi s člankom 13. Zakona o Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga („NN“, br. 140/05 ) povodom izjave Dinka Novoselca predsjednika Uprave AZ obveznog mirovinskog fonda o navodnoj “precijenjenosti hrvatskog burzovnog indeksa CROBEX do 30 do 50%”, Agencija izvješćuje javnost, članove mirovinskih fondova i ulagače na tržištu kapitala da je pokrenula postupak i zatražila izjavu Dinka Novoselca, radi utvrđivanja činjenica na osnovi kojih je dao subjektivna predviđanja. Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice i odgovornost, Agencija će u okviru svojih ovlasti poduzeti propisane zakonske mjere. hanfa.hr ” hmmm hoće li im poništiti transakcije…hehehe…pa oni su rušili tržište…[yawn]

cim su izasle sumnje da su mirovnici rusili trziste tvrdio sam da decki nisu dorasli pozicijama na kojima rade. ovaj novoselac je ocito najgluplji medu njima.
sad ce ispasti glavni/jedini krivac za pad trzista i sigurno leti.
sada je dao povoda da ga maknu.
ostalim mirovincima toplo preporucujuem da nista ne izjavljuju u slijedecih par dana…
ali moraju vratiti optimizam na trziste. ili to ili lete isto.
pa da vidimo jesam li ovo pogodio… [wink]

Tigre na pravom si putu.
Jesi li vidio kako se već danas osijeća lahor optimizma.
Dobit će i drugi po prstima ako ne povrate optimizam….

opala!

@ tigrus

Šteta davati preporuke, nakon ovoga što su izveli na tržištu kapitala, po meni najbolje da svi lete.
[bye]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

novoselac sigurno leti jer već se skupilo dovoljno nas koji će promjeniti mirovinski fond ako on ne izleti. mojim novcem taj “biser” neće raspolagati. vrijeme je da se krene s riječi na djela. pa kad AZ fond počne gubiti osiguranike, tada će ga netko pitati: zašto…Prelazim u PBZ Croatia.[thumbsup]

...povijest se ponavlja...

ja sam treći stup raiffeisena!

drugi erste, samo kaj ga ne punim jer sam mladi “penzioner” i student dok mogu gurat tako! [lol]


novoselac sigurno leti jer već se skupilo dovoljno nas koji će promjeniti mirovinski fond ako on ne izleti. mojim novcem taj “biser” neće raspolagati. vrijeme je da se krene s riječi na djela. pa kad AZ fond počne gubiti osiguranike, tada će ga netko pitati: zašto…Prelazim u PBZ Croatia.[thumbsup]

Ja sam također prešao u PBZ Croatia, onaj Štimac mi je puno simpatičiji od njega barem bilo za ćuti kako jedva čeka da mogu ulagati u JDD kotaciju, nije davao ovakve nebulozne izjave kao g. Dinko Novoselac – Lajbek.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ja sam treći stup raiffeisena!

drugi erste, samo kaj ga ne punim jer sam mladi “penzioner” i student dok mogu gurat tako! [lol]

Ima jedan naziv među bankarima za RBA… – luda banka.[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Mozda je upravo Novoselec napravio kontarefekt na tržištu, još ćemo mu zahvaljivat, bolje da je pričao gluposti, nego da je šutio i rušio tržište [huh]

A DI SU PARE!? rast bi došao i ovako i onako………čovječe on se turči sa mojom i vašom lovom, kupuje okolo balone. Za koga i za čiji račun ? Samodol ,USKOK nema čekanje argumenata ima koliko hoćete……pozdrav.

Jedan zanimljivost iz Jutarnjeg , citiram :

Pokrenut postupak

“Agencija izvještava javnost, članove mirovinskih fondova i ulagače na tržištu kapitala da je pokrenula postupak i zatražila izjavu Dinka Novoselca radi utvrđivanja činjenica na temelju kojih je dao ta subjektivna predviđanja. Nakon što se utvrde sve relevantne činjenice i odgovornost, Agencija će u okviru svojih ovlasti poduzeti propisane zakonske mjere”, kratko je danas priopćeno iz Hanfe.

No, taj javni istup uprave tržišnog lidera nije iznenadio samo Hanfu, koja je Novoselcu navodno zamjerila još nekoliko točki u javnom istupu, nego i brojne sudionike tržišta kapitala.

Pojedine od njih čudi to što čelnici AZ fonda upravo sada govore o precijenjenosti tržišta jer su upravo mirovinski fondovi inzistirali da im olabave ograničenja za ulaganja na domaćem tržištu i omogući investiranje i u kotaciji javnih dioničkih društava, a ne samo u prvoj kotaciji.

Sastanak sa Samodolom

Takav postupak u najmanju ruku smatraju nekorektnim. Pojedini, pak, primjećuju da je AZ fond upravo danas bio aktivan na tržištu kapitala.

U AZ fondu danas nisu bili spremni komentirati zahtjev Hanfe niti objašniti povod za svoj posljednji istup. Mnogi ga međutim povezuju s nedavnim sastankom na kojem je šef Hanfe Ante Samodol pozvao i mirovince “na red” zbog ponašanja koje se ne očekuje od dugoročnih ulagača.

New Report

Close