Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa nisam nigdje napisao da je dionica loša.
A bome nisam niti da je dobra.
A sigurno nisam niti dao preporuku o kupnji ili prodaji , jer to nikada ne radim.
A što se tiće žestine, ovo uopće nije bilo žestoko, uostalom većinu tih napisa + dodatno , mogli ste pročitati i u novinama.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

eh u što se pretvorio ovaj forum, ne smiješ napisati svoje misljenje, odmah ti skoče za vrat dežurni drukeri

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Ono što ste vi napisali baš ide u prilog tezi da će se uskoro prodavati duhanski dio. i to jako u prilog, pročitajte još jednom svoj post… I ako je jedan fond kupio dionice od drugog fonda kako vi to kažete (a ja se slažem u potpunosti) i to uz rast cijene, onda ne znam kako bi to bilo loše. U lošoj situaciji, fondovi trgujući jedan s drugim ruše cijenu a ne obratno…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Pa ja više ne znam što tu nije kome jasno?
Davno sam napisao prodat će fondovi foru napumpati cijenu i onda ho-ruk dolje – iskrcavanje .
Imali smo to .
Sada sam napisao ovo što ste vi kolega napislai kao rijetku pozitivu i vi sada to izvlačite iz konteksta, a što je sa drugih 16 negativa??

No dobro, shvatio sam , o tome bolje da ne govorimo..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

fondovima nikako nije u interesu da prodaju jedni drugima… kao što ni šiptarima nije u interesu da svoje proizvode (burek, sladoled i sl) prodaju između sebe …

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

He-he, hm – netko je u jednom trenutku u rano popodne počistio PBZ sve do 1145, a sad je opet sve dolje po starom. Zanimljiva tehnika…

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


Izlaze fondovi koji su uvidjeli da je pušiona za bliskom budučnosti Adrisa. Visoke trošarine = porast cijene cigareta = smanjenje broja pušača = pad prihoda i dobiti( duhanski biznis oko 80 % Adrisa ); Zabrane pušenja ( regulative EU ) = pad broja pušača = pad prihoda i dobiti. Želja povečati postupno udio Adrisa u turizmu u odnosu na pušionu = investicije = lošija bilanca . Upitno zadržavanje pozicije regionalnog lidera ( gotovo nemoguće )- močna svjetska konkurencija u okruženju , još im nisu zaboravili istiskivanje iz Hrvatske ( BAT ) = opet pad prihoda.Philip Moriss, BAT i najnovije Japan Tobacco International Potrošači pušači pokazuju sve veću razinu svijesti i prestaju konzumirati cigarete, a tu su i zakonska te porezna ograničenja koja će uslijediti = opet pušiona kako god okrenuli. Ulaskom Hrvatske u EU tržišni se udjel Adris grupe može smanjiti upravo zbog mogućeg švercanja jeftinijih cigareta iz Srbije i BiH = opet pušiona.

Evo, ovo sve što ste naveli u slučaju da ste u pravu će navesti upravu Adrisa da proda duhanski dio. Pa lijepo ste tu objasnili razloge… Dobro, onaj dio u kojem govorite da je bliska budućnost Adrisa loša zbog ulaska Hrvatske u EU… Ulazak RH u EU i pojam “blisko” su dva potpuno različita pojma. Osim ako vam Barosso nije nešto šapnuo… [smiley2]

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


He-he, hm – netko je u jednom trenutku u rano popodne počistio PBZ sve do 1145, a sad je opet sve dolje po starom. Zanimljiva tehnika…

Evo kolega plavi vam je dao lijepi razlog: “Davno sam napisao prodat će fondovi foru napumpati cijenu i onda ho-ruk dolje – iskrcavanje”… [smiley11] Ne znam što vam nije jasno kolega,hehe…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Nema nas u EU bar jos 3-4 godine, a do tada ko ziv ko mrtav


Evo kolega plavi vam je dao lijepi razlog: “Davno sam napisao prodat će fondovi foru napumpati cijenu i onda ho-ruk dolje – iskrcavanje”… [smiley11] Ne znam što vam nije jasno kolega,hehe…

Kolega dragi , pumpanje se ne radi čiščenjem svih naloga na prodaji , već stavljanjem večih količina na kupnju obično na mjestima od 3.-5. ili još niže.Ako je netko počistio prodaju PBZ, to je sve , samo ne pumpanje, slažete se?
Inaće ova dionica je poznata upravo po tome i po dogovorenim transakcijama većeg obima po cijenama uvijek većima od trenutne na tržištu.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Nema nas u EU bar jos 3-4 godine, a do tada ko ziv ko mrtav

Neka Vam kolega Beholder predoči kakvo je stanje sa regulativama oko pristupa EU.
Kada uđemo u EU, davno prije toga već moramo uskladiti regulative sa onim EU-a i to se užurbanim tempom radi.
Pastir Ivo je davno naredio mobilizaciju na svim razinama državne vlasti.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Alien:

Nema nas u EU bar jos 3-4 godine, a do tada ko ziv ko mrtav

Neka Vam kolega Beholder predoči kakvo je stanje sa regulativama oko pristupa EU.
Kada uđemo u EU, davno prije toga već moramo uskladiti regulative sa onim EU-a i to se užurbanim tempom radi.
Pastir Ivo je davno naredio mobilizaciju na svim razinama državne vlasti.

Svakako kolega plavi. Zato je i izvjesce EU koje je dr Ivo “malo” cenzurirao tako “dobro”. Ovakvim tempom ako se nastave pristupni pregovori necemo uci u EU jos 10 godina, a bogami ja ni ne vidim bas u praksi da se regulative ista korigiralo. Sve i da je – pogledate koju sjednicu sabora, procitate malo dnevne vijesti i vidite da smo jos jako daleko od EU. Ako nista drugo ono barem sto se primjene zakona tice.

New Report

Close