Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači nema iskustva bez bankrota?

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]


Točno i barem 2 puta bankrotirao.

Zarada na burzi nije zarada nego naknada za pretrpljenu bol (Kostelany).

Ali se povukao sa burze kad je imao 50 godina i dalje uživao u plodovima svoga umijeća, a počeo je vrlo mlad kao čistać cipela u Nici, i sav višak koji je zaradio, a nije mu trebao za život, ulagao je na burzu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Da, ali su kolicine za sad smijesne.

Polako, doći će na red, jedna do dvije na dan.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Alien: ” Da, ali su kolicine za sad smijesne. ” Polako, doći će na red, jedna do dvije na dan.

kolicine su male jer se relativno malo i nudi na prodaji, bez da se digne cijena 10%

“Please, God, Just One More Bubble.”

zanimljivo je da na ARNT vec duze stoji razlika 90 lipa izmedju kupnje i prodaje, nekom taj iznos stvarno zivot znaci [smiley1]

“Please, God, Just One More Bubble.”


mreich: ” Trgovanje je počelo dobro. Najlikvidnije dionice skidaju se s aska. ” Da, ali su kolicine za sad smijesne.

pa na Adrisu baš i nisu[smiley2]

Na ZSE do sad Adris i Pliva ukupno 20 milijuna kn prometa, a svi ostali zajedno samo 3 milijuna.
Na VSE ukupni promet 2 milijuna kn.
Vjerojatno još oprez al u drugom dijelu tjedna bi napokon mogli krenuti.


Alien: ” mreich: ” Trgovanje je počelo dobro. Najlikvidnije dionice skidaju se s aska. ” Da, ali su kolicine za sad smijesne. ” pa na Adrisu baš i nisu[smiley2]

Izlaze fondovi koji su uvidjeli da je pušiona za bliskom budučnosti Adrisa.
Visoke trošarine = porast cijene cigareta = smanjenje broja pušača = pad prihoda i dobiti( duhanski biznis oko 80 % Adrisa );

Zabrane pušenja ( regulative EU ) = pad broja pušača = pad prihoda i dobiti.

Želja povečati postupno udio Adrisa u turizmu u odnosu na pušionu = investicije = lošija bilanca .

Upitno zadržavanje pozicije regionalnog lidera ( gotovo nemoguće )- močna svjetska konkurencija u okruženju , još im nisu zaboravili istiskivanje iz Hrvatske ( BAT ) = opet pad prihoda.Philip Moriss, BAT i najnovije Japan Tobacco International

Potrošači pušači pokazuju sve veću razinu svijesti i prestaju konzumirati cigarete, a tu su i zakonska te porezna ograničenja koja će uslijediti = opet pušiona kako god okrenuli.

Ulaskom Hrvatske u EU tržišni se udjel Adris grupe može smanjiti upravo zbog mogućeg švercanja jeftinijih cigareta iz Srbije i BiH = opet pušiona.

REdovne dionice??

Pozitivno je mogučnost prodaje TDR ( kome i za koliko ), a druge strane Uprava Adrisa govori o strategiji za slijedeču godinu TDR-a??S druge strane o poziciji domaće duhanske industrije neće uopće razgovarati.

Druga pozitiva je da su dionice danas uz veliki obujam trgovine ipak postigle kakav takav porast po prosječno gledanoj cijeni.

Sve u svemu realno sagledavajući više negativnih nego pozitivnih stvari po meni, no to ne mora ništa značiti.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

[ Izlaze fondovi koji su uvidjeli da je pušiona za bliskom budučnosti Adrisa.

neki ljudi su nevjerojatni, jer da je recimo ovakva trgovina na PBZ-u to bi bio najbolji by signal ikad primjećen…ali treba uvjek pogledati obadvije strane, pozdrav kolegi

A kolega plavi, zaista mi je žao da niste na vrijeme ušli u Adris. A što se može,bit će bolje!! Možda netko stvarno popuši (baš prigodno!!) ove vaš postove pa se cijena sruši…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


[ Izlaze fondovi koji su uvidjeli da je pušiona za bliskom budučnosti Adrisa. neki ljudi su nevjerojatni, jer da je recimo ovakva trgovina na PBZ-u to bi bio najbolji by signal ikad primjećen…ali treba uvjek pogledati obadvije strane, pozdrav kolegi


A kolega plavi, zaista mi je žao da niste na vrijeme ušli u Adris. A što se može,bit će bolje!! Možda netko stvarno popuši (baš prigodno!!) ove vaš postove pa se cijena sruši…

Kolegi Zvoncu : upravo sam i napisao da je pozitivno to što je veliki volumen a cijena je nešto porasla, a što se tiće izlaska fondova – to je priča koju sam davno čuo , i pretočila se u stvarnost. Napumpalo se na 4800 i onda ho ruk nadolje. Međutim to ne znaći da kupci opet sa druge strane nisu neki drugi fondovi – vjerovatno da.

Kolegi Alfi: Ne mora nitko popušiti ove moje postove samo sam realno izložio cijelu situaciju. Uostalom imate sve to i malo više u zadnjem broju bussiness.hr-a. Samo činjenice i realne pretpostavke kolega , ništa više.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

[” Kolegi Zvoncu : upravo sam i napisao da je pozitivno to što je veliki volumen a cijena je nešto porasla, a što se tiće izlaska fondova – to je priča koju sam davno čuo , i pretočila se u stvarnost. Napumpalo se na 4800 i onda ho ruk nadolje. Međutim to ne znaći da kupci opet sa druge strane nisu neki drugi fondovi – vjerovatno da. Kolegi Alfi: Ne mora nitko popušiti ove moje postove samo sam realno izložio cijelu situaciju. Uostalom imate sve to i malo više u zadnjem broju bussiness.hr-a. Samo činjenice i realne pretpostavke kolega , ništa više.
[/quote]

ma kolega sve to stoji, ja samo govorim o “žestini” uvjeravanja, odnosno čim je drukčija perspektiva stvari se drugačije vide a i gledaju, općenito ne razumijem srčanost mnogih od vas kod uvjeravanja “foruma” da je neka dionica super a druga loša…
ljepi pozdrav

[smiley2]

New Report

Close