Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U ponedjeljak i utorak na otvaranju i zatvaranju očekujem dobre prilike za dokup miljenica. To se vrlo dobro moglo vidjeti u petak kada su pred zatvaranje na večini dionica, oni koji nisu mogli prodati na asku cijeli dan, zatvarali prema dolje, pošto im je trebala lova za INU. Jedino mi nije jasno zašto oni koji su znali da kupuju INU i to svojim novcima nisu taj novac ranije pripremili. Ovako su prisiljeni prodavati pošto poto. Upravo iz tog razloga smatram da je puno pametnije za INU angažirati banku kad se već nude povoljni zajmovi.

Upravo tako kolega , nadam se još malo povoljnoj kupnji…

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ukupan promet na VSE u 10:08 je 341.750,73 kuna, kaj može biti manje?!

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Na ZSE je skoro 3 puta manje

To je vjerojatno zato što se nitko ne usudi kupovati ako je po procjenama zadnji dan za prodaju dionica ako se želi kupiti INA, vidjet ćemo pred kraj dana.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Ja kad bi prodao danas, lova bi mi bila na računu tek u petak. Tek toliko. Možda ako imaš tekući u istoj banci gdje je i brokerska kuća onda je vjerojatno već u četvrtak lova na računu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Ja kad bi prodao danas, lova bi mi bila na računu tek u petak. Tek toliko. Možda ako imaš tekući u istoj banci gdje je i brokerska kuća onda je vjerojatno već u četvrtak lova na računu.

Ovisi o dobu dana, postoje transakcije do mislim 12:00 sati i poslje 12:00 sati, nisam siguran, također, u petak bi bilo T+4, a kod nas je T+3, zar ne?

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Broker plača treći dan od dana prodaje ali lova je na računu četvrti dan.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Broker plača treći dan od dana prodaje ali lova je na računu četvrti dan.

Meni je uvijek trebalo 3 dana, a jednom dva i pol dana da sjedne lova na račun. Bitan je ciklus obrade.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Mislim da će danas i sutra biti idealni dani za kupnju,ne očekujem nešto kao prošli tjedan,ali dobro bi mi došlo [smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


mreich: ” Ja kad bi prodao danas, lova bi mi bila na računu tek u petak. Tek toliko. Možda ako imaš tekući u istoj banci gdje je i brokerska kuća onda je vjerojatno već u četvrtak lova na računu. ” Ovisi o dobu dana, postoje transakcije do mislim 12:00 sati i poslje 12:00 sati, nisam siguran, također, u petak bi bilo T+4, a kod nas je T+3, zar ne?

Ako ti mreich dobiješ lovu tek 4. dan onda znaći da tvoja brokerska kuča malo ipak kasni.
Istina je to što kaže Davorin , ovisi u koji ciklus NKS-a uđe transakcija ( da li u tekuću obradu ili najavu za slijedeći radni dan ), međutim meni je uvijek do sada uplata bila 3. dan od kada sam prodao dionice i to u obje brokerske kuće sa kojima sam do sada radio / radim.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Crobex ponovno u laganom minusu…

ove korekcije na tnsa su sve kraće i kraće, a valovi sve veći i veći (-+ 10% u nekoliko dana)

New Report

Close