Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

deimos:

gorgija: ” jel ima netko link na neku stranicu s postocima kojima pojedine dionice utječu na crobex? kao ono što limun ima za croemi. ” http://www.zse.hr/default.aspx?id=179

to nije to, zanima me težina pojedine dionice u indeksu. svejedno hvala.

Tezina ti je odnos trzisne kapitalizacije free float-a te dionice i ukupne trzisne kapitalizacije free float-a crobex-a. Kolko ja kuzim.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

gorgija: ” jel ima netko link na neku stranicu s postocima kojima pojedine dionice utječu na crobex? kao ono što limun ima za croemi.

http://www.kapital-plus.net/index.php?Indeksi

Tu imaš sve indexe i udio u Crobexu, croemiu, a i mnogo drugog interesantnog


gorgija: ” jel ima netko link na neku stranicu s postocima kojima pojedine dionice utječu na crobex? kao ono što limun ima za croemi. http://www.kapital-plus.net/index.php?Indeksi Tu imaš sve indexe i udio u Crobexu, croemiu, a i mnogo drugog interesantnog

super, hvala. očito sam sasvim zaboravio na kapital-plus, shame on me.

HT će naročito rasti kad ga branitelji počnu istresati bit će debelo ispod 300 kuna.[bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Tezina ti je odnos trzisne kapitalizacije free float-a te dionice i ukupne trzisne kapitalizacije free float-a crobex-a. Kolko ja kuzim.

da ali na toj stranici zse taj odnos nigdje nije izražen. bar ja nisam našao. na kapital plusu ga imaju.

dakle u crobexu je ht 15,15% i ina 10,58%, a u croemiju su oboje po 15% (to je tamo mislim ograničenje). a zanimljivo je i druge usporediti.

deimos:

Tezina ti je odnos trzisne kapitalizacije free float-a te dionice i ukupne trzisne kapitalizacije free float-a crobex-a. Kolko ja kuzim.

da ali na toj stranici zse taj odnos nigdje nije izražen. bar ja nisam našao. na kapital plusu ga imaju.

dakle u crobexu je ht 15,15% i ina 10,58%, a u croemiju su oboje po 15% (to je tamo mislim ograničenje). a zanimljivo je i druge usporediti.

Zato sto se taj odnos stalno mijenja kako se mijenja odnos cijena dionica…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Zato sto se taj odnos stalno mijenja kako se mijenja odnos cijena dionica…

kuzim. one vrijednosti koje navode za crobex i croemi odnose se na dan zadnje promjene.


tigrus: ” ok,ok…nemoj se ljutiti… samo sam htio skrenuti pozornost na to da si rekao da “glupi rade”… vidis ja se ne slazem, evo zasto: 1. ako radis mozes dici kredit. 2. ako imas placu ok npr. 10000kn mozes uzeti kredu do mjesecnog anuiteta 7800kn na npr 10 god 3. to je oko 700000kn 4. bubnes margin na to i imas oko 1.500.000kn za igru. 5. ulozis u ht na 310 i on ode na 400 kn (90 kn zarade) oko 4900 dionica 6. dividenda 30 kn 7. dakle, 4900 x 90 = 435500kn plus 30x 4900= 147000kn 8. za 6 mjeseci imas zaradeno 435k+147k= 582000kn kupi stan. eto. ko je sad glup? ” A sad si ga malo pretjerao, u kojoj banci možeš dignuti nenamjenski kredit u visini 700000 kn . A i volio bi vidit tvoju hrabrost kako dižeš takav kredit (pod uvjetom da možeš) i na njega lupaš margin

pa ne u jednoj banci…
imas puunooo banaka koje daju krede…
reifeisen, splitska, zagrebacka,… treba dalje?

a sto se tice hrabrosti:
znas kak ti ide to s brokerima u americi?
do 30 godine si ili milijunas, ili narkoman, ili si izvrsio samoubojstvo…
ok?
ja nemam jos 30 godina i nisam mrtav… a bome se i ne drogiram…
+ ulozio sam u znanje…puno…to mi je bila prva investicija..
i kaj se sad cudis?
koristim sve financijske poluge koje su mi dostupne i vjerujem u svoje analize i procjene.
vidjeti cemo ko je u pravu…[smiley]


HT će naročito rasti kad ga branitelji počnu istresati bit će debelo ispod 300 kuna.[bye]

Daj pustite vec jednom branitelje na miru. Onaj koji je odlucio prodati svoj udio, odavno ga je vec prodao kamatarima. A nasi kamatari su sve, samo nisu glupi, zato ne ocekujte prevaliku navalu za ispaltom udjela i samim time rusenje HT-a, INE i cijele Burze!!!! Svaki eventualni pad oko 12.4. koji bude okarakteriziran kao posljednjica rasprodaje udjela u BF- u je klasicna sacekusa (navlakusa za izlaz malih) za jeftine ulaze Fondova, a vi sad mislite i radite kako hocete!

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

veterina danas + 0,01 kn

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

toka:

falco:

tehnika definitivno danas dobra za ukrcaj , još malo pričakati da padne cijena poslije blokade.

neće više pasti garant![cool]

[thumbsup][thumbsup][thumbsup][smiley][proud]

moram priznati da sam očekivao veći pad , samo mi je žao što poslije blokade nije malo više pala, jer bih je kupio na nižoj razini .
ništa još nije definitivno , mali broj je na kupnji , još se to lako može srušiti.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

-zašto sad fondovi ne kupuju ht?
-to mene sad muči
-ako im se to ne isplati, pa što im se isplati
-ja pomalo kupujem
-30 kuna je 30 kuna
-dobro 29,56 kn

pozdrav

New Report

Close