Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivana7:

!

jel treba sredit da te moderiraju sa odmoderiravanjem jednom dnevno ?
kak ti se da pisat takve gluposti a živiš u sesvetama ?


Nisi u pravu kolegica ne zivi u Zagrebu nit u tom djelu Hr,bas me zanima koliko si mocan,ajd sredi da je moderiraju[wink]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Von Braun: ” Šta si opet prodala u minusu, ono što si kupila prije tjedan dana u minusu?[thumbsup] ” – još nikada nisam u jednome tjednu kupila pa prodala. – 10% me zbilja nikada nije interesiralo. – obično lovim 100%, a uvijek se u mreži nađe i nešto po 500% i više. Pozdrav i puno sreće u ulaganjima!

da za 500% treba i dva tjedna, ha
pa vi onda nista ne prodajete do 2018?
nove kupovine financirate iz hrvatske lutrije, binga i sportske kladionice

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

nevidim nikakve kogike zašto prodavati fond … kad su i oni svi skoro 20 % u minusu …. ????


LookaBorna: ” kako je netko vec napisao 290 Vam je bilo skupo? znam kometare usla na 290 vecinu, dokupljujem samo… ” – vidim kako se odnosi na mene, – većina ht kupljena na 288kn, – prosijek 301kn, bez dionica sa IPA. – ipak ja sam to kupovala i na 360kn. – bila bih ga kupila sigurno sve ispod 290, ali novac nije bio na hrpi. – novac je stizao od jedne firme, kredita, prodaja inv. fondova, i jedne manje keš pozicije. – evo tako mi je i danas stigao novac od jednog investicijskog fonda koji sam prodala prije tjedan dana. – a uvijek volim kupovati u većem vremenskom razmaku, tako hvatam nekakve prosjeke. – isto radim i kod prodaja. – usput jeste li uočili koju novu priliku na tržištu ? Pozdrav !

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

ja čuo da je rieč o jednom starijem muškarcu iz dalmacije [shocked]

fond je bio žbiljon posto u plusu dok nije povukao žbiljon novaca iz njega…onda se je ugasio [lol] [lol]

– obožavam ovakvu matematiku.
– baš sam noćas pravila računicu na ht i dividendu, samo su sada dali nerealno veliku dividendu, pa sam ju smanjila za 50%, ali opet je lijepa računica.

– točka 5. uložiš u ht na 310.
– sorry sada to ipak spada u povijest.
– uvijek me interesiraju računice budućeg razdoblja.
Pozdrav !


ok,ok…nemoj se ljutiti… samo sam htio skrenuti pozornost na to da si rekao da “glupi rade”… vidis ja se ne slazem, evo zasto: 1. ako radis mozes dici kredit. 2. ako imas placu ok npr. 10000kn mozes uzeti kredu do mjesecnog anuiteta 7800kn na npr 10 god 3. to je oko 700000kn 4. bubnes margin na to i imas oko 1.500.000kn za igru. 5. ulozis u ht na 310 i on ode na 400 kn (90 kn zarade) oko 4900 dionica 6. dividenda 30 kn 7. dakle, 4900 x 90 = 435500kn plus 30x 4900= 147000kn 8. za 6 mjeseci imas zaradeno 435k+147k= 582000kn kupi stan. eto. ko je sad glup?

ma ti mene ne kužiš. nisam ja rekao da glupi rade pa cijelo vrijeme se sprdam s ivanom7 ne shvaćam kak to ne kužiš. Meni je upravo JAKO žao što trenutno ne mogu dići margin i daleko od toga da mislim da je rad glup. Malo smo se krivo shvatili.


[quote name=tigrus 1. ako radis mozes dici kredit. 2. ako imas placu ok npr. 10000kn mozes uzeti kredu do mjesecnog anuiteta 7800kn na npr 10 god 3. to je oko 700000kn 4. bubnes margin na to i imas oko 1.500.000kn za igru. 5. ulozis u ht na 310 i on ode na 400 kn (90 kn zarade) oko 4900 dionica 6. dividenda 30 kn 7. dakle, 4900 x 90 = 435500kn plus 30x 4900= 147000kn 8. za 6 mjeseci imas zaradeno 435k+147k= 582000kn kupi stan. eto. ko je sad glup?
– obožavam ovakvu matematiku. – baš sam noćas pravila računicu na ht i dividendu, samo su sada dali nerealno veliku dividendu, pa sam ju smanjila za 50%, ali opet je lijepa računica. – točka 5. uložiš u ht na 310. – sorry sada to ipak spada u povijest. – uvijek me interesiraju računice budućeg razdoblja. Pozdrav !
[/quote]
aha sad smo dobili sve X-ove jednazbe
“zbilja nikada nije interesiralo. – obično lovim 100%, a uvijek se u mreži nađe i nešto po 500% i više.”
kada ce HT na 400 a opet nebi zarada bila 100-500% u ovom konkretnom slucaju?
mozda da odete u ruralne sredine i pricate price ili kao birtić prodao babine 24 ovce kupio Inu na IPO-u , prodo i kupio 80 ovaca.
Jos i danas se mucim da izracunam kak je uspio to sve napravit, mozda kao i Vi?[yawn]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


[quote name=tigrus 1. ako radis mozes dici kredit. 2. ako imas placu ok npr. 10000kn mozes uzeti kredu do mjesecnog anuiteta 7800kn na npr 10 god 3. to je oko 700000kn 4. bubnes margin na to i imas oko 1.500.000kn za igru. 5. ulozis u ht na 310 i on ode na 400 kn (90 kn zarade) oko 4900 dionica 6. dividenda 30 kn 7. dakle, 4900 x 90 = 435500kn plus 30x 4900= 147000kn 8. za 6 mjeseci imas zaradeno 435k+147k= 582000kn kupi stan. eto. ko je sad glup?
– obožavam ovakvu matematiku. – baš sam noćas pravila računicu na ht i dividendu, samo su sada dali nerealno veliku dividendu, pa sam ju smanjila za 50%, ali opet je lijepa računica. – točka 5. uložiš u ht na 310. – sorry sada to ipak spada u povijest. – uvijek me interesiraju računice budućeg razdoblja. Pozdrav !
[/quote]

ok,
tocka 5. kupi na 332kn prodaj za 411kn (hypo)
dividenda ce biti 30kn
p.s. jucer sam napravio “analizu” kak sa 1000 dioica ht ne moras raditi cijelu godinu. [cool][smiley]

ma ti mene ne kužiš. nisam ja rekao da glupi rade pa cijelo vrijeme se sprdam s ivanom7 ne shvaćam kak to ne kužiš. Meni je upravo JAKO žao što trenutno ne mogu dići margin i daleko od toga da mislim da je rad glup. Malo smo se krivo shvatili.

nisam citao sve postove ….
pa ne znam za vas odnos (ivana vs. savage)…[smiley]
no uglavnom, isplati se radit za dobru lovu, ali ne zbog place nego zbog kredita i margina do kojih mozes doci…


nevidim nikakve kogike zašto prodavati fond … kad su i oni svi skoro 20 % u minusu …. ????

– greška kolega, nemate ništa od prosijeka,
– nisu svi pali 20%, moj je pao 4.88%.
– ht daje dividendu cca 10%.
– ostalo prosudite sami, ipak treba znati ulagati i kod fondova.
Pozdrav !


jel ima netko link na neku stranicu s postocima kojima pojedine dionice utječu na crobex? kao ono što limun ima za croemi.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=179

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=38747

New Report

Close