Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajde BigBoss, pa ne trebamo na svim temama čitati spejstane okružnice o dividendi HTa. ko da ne znamo već cijeli dan sve o tome.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

deimos:

zsprajc:


Ako Vam klijent koji u OIF-u drži recimo, 400 milijuna kuna postavi zahtjev za isplatom do kraja dana, naravno da imate izbor. Odbiti ga i isplatiti kao i sve ostale, u roku T+3,+4 +6… i onda zauvijek izgubiti klijenta. Ili ga isplatiti i nadati se da će vam se brzo vratiti. Nije riječ o tome da je to protuzakonito, nego da nije fer.

Meni u toj cijeloj prici nije jasno sljedece: Netko je primio 1.6 mlrd kuna od nekog i nije specificirao uvjete i rokove povlacenja novca ugovorom? Netko je dao 1.6 mlrd kuna i ni on nije nasao za zgodno to specificirat?

Nisam siguran da bi oni morali imati neki ugovor. Kao što ni drugi udjelničari nemaju posebne ugovore…

Onda za njih vrijede opca pravila koja su propisana od strane fonda, vjerujem da to mora pisat negdje. O tom potezu smo vec prije raspravljali, a meni je uvijek ostalo pitanje: jesu li se oni uspanicili i pobjegli sa lovom, ili su im stvarno smjestili? Mada koliko vidim po izvjescima hanfe, nisu fondovi morali prodavat dionice da to isplate, jer su imali toliko novaca na depozitima. Koji su im se doduse opasno stanjili, pa nisu mogli kupovat.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Onda za njih vrijede opca pravila koja su propisana od strane fonda, vjerujem da to mora pisat negdje. O tom potezu smo vec prije raspravljali, a meni je uvijek ostalo pitanje: jesu li se oni uspanicili i pobjegli sa lovom, ili su im stvarno smjestili? Mada koliko vidim po izvjescima hanfe, nisu fondovi morali prodavat dionice da to isplate, jer su imali toliko novaca na depozitima. Koji su im se doduse opasno stanjili, pa nisu mogli kupovat.

Pa mislim da bi moralo tako biti i da oni ne bi smjeli imati takva prava jer su onda daleko “jednakiji” od drugih.
A neodogovorno je povući toliki novac u nekoliko sati i onda s njim ništa ne raditi pa nakon nekog vremena vratiti u fondove. To je ili manipulacija/špekulacija ili neznanje. Meni se čini ono prvo, a ponašanje regulatora kao da govori da je to ok i nek tako nastave… Trebalo je nekog suspendirati na par mjeseci pa da se uozbilje…

Još malo pa ce kupnja nadjacati prodaju na JDPL, prodaja vodi još za 156 kom..[proud]


Još malo pa ce kupnja nadjacati prodaju na JDPL, prodaja vodi još za 156 kom..[proud]

Počinje ofenziva. Kupnja na ukupnoj K/P se diže, istina, polako na većini dionica.
Čini mi se da bi na JDPL moglo biti nešto , vrlo brzo..

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Još malo pa ce kupnja nadjacati prodaju na JDPL, prodaja vodi još za 156 kom..[proud]

a da odete kolega rađe na neku utakmicu kad već navijate za kupnju i prodaju!? [rolleyes]

Ovo mene brine: redovni promet do 13:33 BEZ HT-a oko 22 000 000 Kn…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Ovo se zove spread na THT-u

328,15 328,18

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ovo se zove spread na THT-u

328,15 328,18

idemo dolje?

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


idemo dolje?

zasto?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

kako ga deru po ht-u…jao

okruženje.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close