Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vec su ga spustili na 4%, kako stvari stoje kao da je objavio minus od 30kn po dionici, ala smo mi trziste[lol]

ne mari za male stvari i ostat ce male

valjda se stranci iskrcavaju [lol] … kontrola, kao i Adris, ATPL, PTKM itd

Cookie Monster


Baš me zanima hoće li danas biti blokade trgovanja dionicom HT-a… Šta mislite? Limit je na 342,68…

U principu bi trebalo biti ili jajko blizu ako bi se pribrojila dividenda. Nešto ko jučer s ZABA-P-A.


valjda se stranci iskrcavaju [lol] … kontrola, kao i Adris, ATPL, PTKM itd

E pa ja mislim da s obzirom na okolnosti, ovo je zbilja OK. Jučer sam očekivao da bi danas mogla cijena biti najviše 320, a sad je stabilna na 325. Ništa se nova nije saznalo sa FI, sve se to znalo i prije. Bino je sad kolko će izglasat dividendu. Krećemo se urazredu od 15-30 kn, a ne bi me čudilo da bude maximala.
Onda tarapana[thumbsup]

I'LL BE BACK


governor: ” @Gorgija ” priznajem da stil nečijeg pisanja pa tako i šprajcovog može biti stvar ukusa, po mojem ukusu sigurno nije, ali to i nije bila poanta mog posta, nego to da su po tom njegovom izvoru koji bi kao htio optužiti mirovince zapravo OIF bili ti koji su srušili tržište, a ne mirovinski, jer mirovinski ih nisu mogli prisiliti da ih isplate od 10 do 16h, to su OIF morali sami odlučiti. i samo oni su odgovorni za posljedice koje su izazvale tako nagle prodaje. a pitanje je zašto su to radili. druga zanimljiva stvar je što taj njegov izvor misleći da optužuje mirovince zapravo optužuje samoga sebe, zapanjujuće je kako su neki fond menadžeri izgleda glupi da nisu ni svjesni kada pakiraju sami sebi.

Ako Vam klijent koji u OIF-u drži recimo, 400 milijuna kuna postavi zahtjev za isplatom do kraja dana, naravno da imate izbor. Odbiti ga i isplatiti kao i sve ostale, u roku T+3,+4 +6… i onda zauvijek izgubiti klijenta. Ili ga isplatiti i nadati se da će vam se brzo vratiti. Nije riječ o tome da je to protuzakonito, nego da nije fer.

jel itko zna neku stranicu na kojoj se izražava razlika trenutne cijene prema jučerašnjoj zadnjoj? sada i na stranici ZSE računaju prema prosječnoj koju zovu zaključna.

kakva burza, ne možeš nigdje dobiti pregled jedinog važnog podatka o dnevnoj cijeni. [angry]

Saladin:

valjda se stranci iskrcavaju [lol] … kontrola, kao i Adris, ATPL, PTKM itd

E pa ja mislim da s obzirom na okolnosti, ovo je zbilja OK. Jučer sam očekivao da bi danas mogla cijena biti najviše 320, a sad je stabilna na 325. Ništa se nova nije saznalo sa FI, sve se to znalo i prije. Bino je sad kolko će izglasat dividendu. Krećemo se urazredu od 15-30 kn, a ne bi me čudilo da bude maximala.
Onda tarapana[thumbsup]

Dividenda će biti 29,50 kn i basta. A stabilnost na 325 nije, nek će biti na 350.[thumbsup]

Prodaje se Todex i kupuje Ht. Info od brokera. Prvo loše, drugo dobro.[shocked]


gorgija: ” governor: ” @Gorgija ” priznajem da stil nečijeg pisanja pa tako i šprajcovog može biti stvar ukusa, po mojem ukusu sigurno nije, ali to i nije bila poanta mog posta, nego to da su po tom njegovom izvoru koji bi kao htio optužiti mirovince zapravo OIF bili ti koji su srušili tržište, a ne mirovinski, jer mirovinski ih nisu mogli prisiliti da ih isplate od 10 do 16h, to su OIF morali sami odlučiti. i samo oni su odgovorni za posljedice koje su izazvale tako nagle prodaje. a pitanje je zašto su to radili. druga zanimljiva stvar je što taj njegov izvor misleći da optužuje mirovince zapravo optužuje samoga sebe, zapanjujuće je kako su neki fond menadžeri izgleda glupi da nisu ni svjesni kada pakiraju sami sebi. ” Ako Vam klijent koji u OIF-u drži recimo, 400 milijuna kuna postavi zahtjev za isplatom do kraja dana, naravno da imate izbor. Odbiti ga i isplatiti kao i sve ostale, u roku T+3,+4 +6… i onda zauvijek izgubiti klijenta. Ili ga isplatiti i nadati se da će vam se brzo vratiti. Nije riječ o tome da je to protuzakonito, nego da nije fer.

tako je, baš to sam i napisao. dakle tko se ljuti što su cijene pale neka se ljuti prije svega na te iz OIF-ova.

Eto vidite kako se ljepo može rasti [cool] (HT) unatoč crvenilu u evropi stoga zašto nebi i druge dionice rasle danas poput ove[pray]

Mislim da su ovo relativno dobro izveli oni koji se žele nakupovati HT-a. Da su dopustili skok kakav je krenuo u prvih par minuta, došlo bi do blokade i to je to. Ovako, spustili su loptu na zemlju, i krcaju polako puno veće količine dionica na prihvatljivim razinama, što smatram dobrim. Tko želi prodat neka proda, ima gdje a i pošto. Na kraju dana svi zadovoljni sa nekih 7% rasta. A jako bih volio i kad bi se pozitivno ozračje translatiralo i na ostale dionice.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Prodaje se Todex i kupuje Ht. Info od brokera. Prvo loše, drugo dobro.[shocked]

meni se čini da se prodaje sve za HT. portfelj mi vrijedi manje nego jučer a nemam ništa od todexa. dapače čak imam i nešto HT-a. a svejedno pada.

New Report

Close