Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stocks advanced Wednesday after regulators lifted the caps on the investment portfolios for government-sponsored mortgage finance companies Fannie Mae and Freddie Mac, a move expected to increase liquidity in the mortgage industry.

jel mi može ovo netko prevest – kaj znači caps – gubim se


capitalization?!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

caps lock? [rolleyes]


deimos: ” Gle warren, to je tako svugdje. I vani. Objavi se preuzimanje, cijena skoci. Oni koji nisu stigli maknut naloge, ode… ”
Hm, Mario se ne slaže: “…Jer u svijetu je uvriježena praksa da se u ovakvim situacijama, prije objave cjenovno osjetljive informacije, donese odluka o suspenziji trgovine («news flash: important announcement» ili tako nešto), kako bi se ulagačima ostavilo dovoljno vremena da korigiraju svoje pozicije. Ili jednostavnije rečeno – podignu istaknute naloge za prodaju. Ovako, oni koji su bili najbliži kupcima (i nije ih spasila suspenzija uvjetovana dvoznamenkastim rastom cijene), te nisu u kratkom vremenu stigli reagirati, jednostavno su ostali zakinuti za profit od nekoliko tisuća kuna po dionici…”

Hvala, već sam pomislio da se borim protiv vjetrenjača.


blade: ” Stocks advanced Wednesday after regulators lifted the caps on the investment portfolios for government-sponsored mortgage finance companies Fannie Mae and Freddie Mac, a move expected to increase liquidity in the mortgage industry. jel mi može ovo netko prevest – kaj znači caps – gubim se ” capitalization?!

skinuti zabranu ili ograničenje. Cap – između ostalog znači i poklopac.

Ljudi, krivi su OIF , a ne OMF. Ja da sam direktor OIF da mi OMF oće uplatit milijardu kuna u fond, pa odma bi ga pitao što u slučaju da hoće izaći, stavio neke vremenske limite


Stocks advanced Wednesday after regulators lifted the caps on the investment portfolios for government-sponsored mortgage finance companies Fannie Mae and Freddie Mac, a move expected to increase liquidity in the mortgage industry.

jel mi može ovo netko prevest – kaj znači caps – gubim se

podigli limit inv. portfolia.
npr kao u:
An upper limit; a ceiling: placed a cap on mortgage rates.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

..[lol] [lol] [lol]

POKRET OTPORA

Potrebno je smanjit kladioničarsku euforiju,više pažnje usmjerit na događanja na tržištu kapitala izazvana akcijom” bljesak” -mirovinaca ,njihove uzroke i posljedice po naš đep,odnosno naše maćehe HANFE..
Danas nas otimaju mirovinci -sutra će zdravstvo…ostat ćemo i bez hlaća i bez gaća…
Ljudi osvijestite se za naše novce imamo pravo znat istinu i tražit čiste račune …
Samo pasivan promatrać -ulagać može pasti travu….
Ulažimo u znanje,zaštitu i prava dioničara…[thumbsup]

POKRET OTPORA

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/Members/petar/blog/archive/2008/02/27/grobari-crobexa

“Četvrto, molim kolege s portala business hr. da se odluče za jedan od dvaju naslova. Kraj analize kolege Tomislava Petrova naslovljene s „ Mirovinci nisu manipulirali tržištem“, sa strane lijevo stoji naslovnica tiskanog izdanja naslovljena s „ Mirovinski fondovi srušili burzu“. ”

Bravo Sprajc, svaka cast majstore ako citas nase brljarije na forumu.

Kolege ulagaci eto i Sprajc je puknuo ekipu s Business-a po nosu.
Vec mi odavno idu na zivce podmazani clanci, mozda zato sto sam neke shvatio ozbiljno u proslosti pa popusio.

AZ? Hvala, ne.


Stocks advanced Wednesday after regulators lifted the caps on the investment portfolios for government-sponsored mortgage finance companies Fannie Mae and Freddie Mac, a move expected to increase liquidity in the mortgage industry.

jel mi može ovo netko prevest – kaj znači caps – gubim se


to lift an investment cap – podići limite

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Kako predvidjate situaciju nakon 12. travnja??

Ne razumijem zbog čega svi pretpostavljaju najcrnje scenarije (možda zato da kupe jefti nje)????

Iz kojeg razloga ne bi bili malo optimističniji pa rekli da je moguće i da država intervenira financiranjem BF dok se euforija izlazaka iz BF ne smiri, kako BF nebi trebao prodavati pošto- poto, ja mislim da da je i ta solucija moguća, normalno ako bude imalo pameti kod Rumenigea i ostalih strutura

27.02.2008

Dinkić: Strani ulagači sigurni u Srbiji
Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić rekao je danas u Smederevskoj Planci da će Vlada Srbije osigurati punu sigurnost stranim i domaćim investitorima i pozvao ih da nastave s nesmetanim ulaganjima. ”Vlada će učiniti sve da osigura punu sigurnost svim investitorima, i domaćim i stranim, a to znači garancija za imovinu, garancija za investicije, puno poštovanje svih zakona Srbije, a naravno i Zakona o stranim ulaganjima”, kazao je Dinkić prilikom posjete privatiziranoj Gošinoj Fabrici šinskih vozila čiji je vlasnik slovačka kompanija ŽOS -Trnava

Zašto Sanader nikada ne daje ovakve izjave? Možda je dao prije izbora ali očito mu nije stalo do burze.[undecid]

New Report

Close