Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel ko zna kakav je profil tipičnog hrvatskog fond managera? [smiley]

Otprilike ovako. Svi su oni vise manje klonovi. [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234

Već vidim naslovnice u poslovnim tiskovinama:
Nakon kraćeg zatišja Hanfa je opet u akciji … [smiley][lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Cudi me da kolega Matrrix i ovog nema u avataru he he he [lol]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

wunderkind:

jel ko zna kakav je profil tipičnog hrvatskog fond managera? [smiley]

Otprilike ovako. Svi su oni vise manje klonovi. [lol] [lol] [lol]

Uf, onda sam krivo reko. Ti nejdu na skijanje sa zenom i djecom, nego mamom i tatom…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Fond manager/senior broker:

– 30/35 godina starosti
-lijep, mlad, perspektivan,
– djeca starijih i utjecajnijih roditelja,
– neozenjen,
– voli luksuz (auti, odjela, stanovi, modni detalji, satovi, parfemi),
– vecina sebe vidi kao Don Juana ovog tisucljeca,
– samodopadan,
– vrlo sujetan – ovo ne treba podcijeniti,
– zavrsio MBA (na Henleyu upoznao nekoliko financijskih “gurua” iz HR [lol] ),
– komunikativan, voli djeliti savjete godi njegovoj tastini,
– okrece lovu za blisku rodbinu i prijatelje (uglavnom savjetima sto, gdje i kada) sto mu nije tesko jer ima insajd info sto ce OIF kupovati ali time ispada velika faca jer mu se svi klanjaju kao Bogu,
– mrzi nas i ovaj forum (cituckaju oni ovo vrlo redovno [lol] [lol] ) pa se zato neka nasa LOGICNA ocekivanja mozda i ne ostvare. To je nacin da nam malo vrate za ovo sto tu pisemo o njima. [lol]
– uglavnom izgubili dodir sa realnoscu,
– prati svjetske trendove (hostapleraj) i pokusava zivjeti “Holivudskim zivotom”.

Ima jos toga ali recimo da je ovo enough. E, sutra ode Grobex 3% dolje zbog ovih nasih natpisa. Ima da lupe po bidu samo tako!!! [lol] [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234


maito: ” evo i atlas u blokadi (sa jednom protrgovanom dionicom)[thumbsup] ” taj upravo razgovara sa Hanfom!

A šta je s tim skrivenim nalozima, gdje je to propisano?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


A šta je s tim skrivenim nalozima, gdje je to propisano?

Ako nije zabranjeno, dopusteno je.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


uz ukljucivanje OIFova i OMFova bit ce to jos bolje.
Razgovarao sam danas s ljudima jednog fonda, vele da su suzdrzani zbog Kosova, cekaju, sto se vidi i po prometu.

Onda bu burza godinama na ovoj razini. Kosovo je novi Cipar i biti ce ovako narednih XX godina.

skype - ivek1234

deimos:

A sto je trebao napravit? Nikakva pravila ni zakon nisu prekrsili. Mi smo u kapitalizmu, svatko ima pravo raspolagat svojim novcem kako misli da mu je najbolje.

Da, očito neki zaboravljaju da smo socializam trebali zaboraviti, svi mi špekuliramo,samo kad oni špekuliraju malo se više osjeti…[wink]

Je,ali mirovinci špekuliraju s našom lovom koju im mi moramo davati, pa bi glede toga trebali biti i nekakav stabilizacijski faktor. Druga je stvar ak neko dobrovoljno ulaže u neki OIF,pa oni rade s tom lovom kaj hoće. Tu se prvenstveno radi o korektnosti i transparentnosti. Mislim da je čak i jednim dijelom to zakonski regulirano.
Kako bi sad izgledalo da moj OMF, u koji ,dakle, MORAM davati lovu završi u nekom dužem ciklusu sa negativnim vrijednostima udjela? Kome bi oni u tom slučaju odgovarali? Po meni su tu ključna dva pojma i to OBAVEZNO i DOBROVOLJNO

http://whycroatia.blogspot.com/

deimos:

A sto je trebao napravit? Nikakva pravila ni zakon nisu prekrsili. Mi smo u kapitalizmu, svatko ima pravo raspolagat svojim novcem kako misli da mu je najbolje.

Da, očito neki zaboravljaju da smo socializam trebali zaboraviti, svi mi špekuliramo,samo kad oni špekuliraju malo se više osjeti…[wink]

Jasna stvar [thumbsup]. Stvarno ne znam kakva je ovo hajka protiv fond managera i HANFe koja bi ih trebala “sankcionirat”… samo ne znam za kaj [rolleyes].

You either do it right or you get eliminated!



Je,ali mirovinci špekuliraju s našom lovom koju im mi moramo davati, pa bi glede toga trebali biti i nekakav stabilizacijski faktor. Druga je stvar ak neko dobrovoljno ulaže u neki OIF,pa oni rade s tom lovom kaj hoće. Tu se prvenstveno radi o korektnosti i transparentnosti. Mislim da je čak i jednim dijelom to zakonski regulirano.
Kako bi sad izgledalo da moj OMF, u koji ,dakle, MORAM davati lovu završi u nekom dužem ciklusu sa negativnim vrijednostima udjela? Kome bi oni u tom slučaju odgovarali? Po meni su tu ključna dva pojma i to OBAVEZNO i DOBROVOLJNO

Pa da, oni su napravili ono sto je logicno: kad su skuzili da trziste klizi dolje, presli su u cash. To je racionalan potez. Sto su trebali tudjim novcima lupat ko ludi, nebili izvukli OIF-ove iz govana u koje su se sami uvalili? Eto, sad mogu jeftino kupovat, sto ce vjerojatno i radit.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Uostalom, ne kuzim to “spekuliraju”. Pa onaj tko trzi na burzi, spekulira po definiciji. Ako neces spekulirat, oroci lovu na banci.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close