Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Valjda su ljudi konačno shvatili da brze zarade, tipa, crobex za 3 tjedna na 5000 neće biti. Treba razmišljati isključivo o perspektivi firmi u vlastitom portfelju na duži rok.

ivek123:

Citam u novm tiskanom izdanju business.hr da banke vele da nema puno margina vani i da su ih dosta eliminirali. Market uzima danak.

Ako je malo margina ostalo vani, onda je u bankama sva sila dionica!
To znači samo jedno, a to je da se sprema još jedan krug margina; neizbježan je i rast indexa i sl.Samo oprez; pazite što će te uzimati i kako će te upravljati s portfeljom, da vas banke ne bi pomele kao ovaj put.
Po meni je najgore ODUSTATI! Imao sam slično iskustvo prije 11 godina npr s Plivom i Krašom. Te dionice su danas na istoj ili nižoj razini nego prije 11 godina. Ali ja sam živ i zdrav i idem naprijed jer nisam ODUSTAO!


Podravkom, a ne Plivom, i Krašom!


Pa za početak ako ništa drugo bar TA govori da bi mogli do 3800 zaronit. Ali ako imate dobre dionice nebi se smjeli brinuti jer dobre dionice će kad tad doći na svoje. Samo bih naveo par primjera podcijenjenih za koje će vrijeme kad tad doći ATPL, JDPL – novi brodovi za ATPL, JDPL je Trogir potpisao za 3x veću cirfu i samo od toga bi trebali imati bar 50% bolje izvješće za 2008. nego 2007. (bez prodaje brodova). Uz to atpl je super prodao brod PTKM – P/E će nakon FI biti 18, skuplje gnojivo uz tendenciju daljnjih poskupljenja, privatizacija u sljedećih par godina. Još ako se sagradi skladište za plin INA, HEP i PTKM će imati višestruki profit. LRH – Samo nekretnine vrijede 10.000 kn po dionici a ona pala ispod 4000 BZJK- Konsolidirana dobit za 2006 je 20 milja ili 100 kn po dionici što će reći P/E 8 a book 0,3. Dobit za 2007. će biti cca 40-60 milja z(dakle P/E je trenutno oko 3-4) konsolidirano a matica je za prva 3q imala 40% više prihode nego cijele 2006. HT-zar treba govorit da je P/E 11, a divident yield 5-10% po ovoj cijeni. dalo bi se još nabrajat ali ovo su sve izvrsne firme mada su se neke dionice pokazala “loše”. No sve će kad tad doć na svoje. imam još neke dionice ali vjeru ili nevjeru u njih će pokazati konačno FI za 2007.

[/quote]

Tako jee. Nesto konkretno, napokon, a ne samo gore ce, dole ce…
Jadroplov ce vjerojatno radit dva bulckera u splitu. Ovo ostalo sa JDPL i Atpl mi nije bas bistro al buducnost je svijetla.

BTW jel to legenda Johnny Depp?[thumbsup]

on im je dao pesme i note.....

Savage, govoriš ko prorok. Nadam se ne lažni prorok, ali drago mi je viditi da hvališ dobar dio mog portfelja

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

situacija na TK je daleko od bajne, ali da ćemo prije dotaknuti 5.000 nego 3.500 bodova je relanije za očekivati .. NATO, dobra FI itd… mislim da svatko tko se uvali u zdrave dionice prije ulaska u NATO i EU će profitirat.

Cookie Monster

…po prirodi sam optimist,pogotovu glede dugoročnog rasta našeg gospodarstva tj. dionica.. .Aliii,Američki analitičari komentiraju dosadašnji pad, ipak nije toliko velik…zahvaljujući jakom gospodarstvu, što se ne može reći za Hrvatsko.Iako od 90-ih stvaramo poduzeća na zdravim osnovama,previše smo mladi(između ostalog zaduženi inozemnim kapitalom…) i u ovakim tzv.recesijama jako RANJIVI !
Uza svu muku i trud koji se ulaže u gospodarstvo ….mi doslovno ovisimo o SUSIJEDIMA (susijednim zemljama najviše trgujemo…) prema tome itekako nas se tiću neki najavljeni događaji,nemojmo paušalno donosit zaključke tipa to se događa negdje dalje,drugdje,nije naš problem, ko ih j…. itd.itd,jer smo dosad imali bezbroj negativnih primjera…
Osobno mislim da današnji “mirni prosvijedi” desnice u beogradu pred Slovenskim veleposlanstvom-neće proteći bez incidenta,a to garant vuće Sl.burzu u ponedj. u crveno….
Ako netko upozorava …ne znaći odma da druka,odnosno ne smijemo zaboravit činjenicu da na burzi postoje dvije strane-struje,jednoj odgovara kad burza raste,drugoj kad ista pada…S tog stajališta podržavam mišljenje matrix-a,na forumu možeš čitati,ali zaključak svatko donosi sam, za sebe
[thumbsup]

POKRET OTPORA

Također je ovdje važan način razmišljanja:

1) dionica je trenutno na dobrim multiplima, trenutni moguči razlozi daljnjeg pada burze neće negativno utjecati na poslovanje koje će se razvijati i u budućnosti – ispravno

2) Dionica je pala 50% od ATH a tamo su je kupovali mirovinci, pa cu ju kupit – pogrešno.

IMHO naravno
Također u zadnje vrijeme mi se čini da se okolo plasiraju lažne “insajd” informacije, koje onda ljudi prenose u dobroj namjeri tipa “Migros je 100% dobijen”, ili “uskoro ide dokapitalizacija”, pazite se toga


situacija na TK je daleko od bajne, ali da ćemo prije dotaknuti 5.000 nego 3.500 bodova je relanije za očekivati .. NATO, dobra FI itd… mislim da svatko tko se uvali u zdrave dionice prije ulaska u NATO i EU će profitirat.

Pitanje. Jel mislis da treba pokupiti profit nakon NATO i FI??? [wink][wink]

skype - ivek1234


Saladin: ” situacija na TK je daleko od bajne, ali da ćemo prije dotaknuti 5.000 nego 3.500 bodova je relanije za očekivati .. NATO, dobra FI itd… mislim da svatko tko se uvali u zdrave dionice prije ulaska u NATO i EU će profitirat. ” Pitanje. Jel mislis da treba pokupiti profit nakon NATO i FI??? [wink][wink]

Nato bi bilo bolje da dodze nakon što se situacija smiri, tada ne bi trebalo. Što se FI tiće mislim da zbog same činjenice da svi očekuju rast da bi se istrpali, nece ga niti biti, barem ne jako velikog.

Savage:

Pa za početak ako ništa drugo bar TA govori da bi mogli do 3800 zaronit. Ali ako imate dobre dionice nebi se smjeli brinuti jer dobre dionice će kad tad doći na svoje. ”

Lijepo rečeno za podcjenjene dionice.
Ali izjava da ćemo zaroniti još 5% Crobexa do 3800 bodova bi trebalo barem podkrijepiti TA, grafom? Zar ne?

pa dosta analiza je napravljeno već i mislim da je za sada 4000 dosta čvrsta obrana, ali ako probije će do nekih 3800. neznam zašto mene tražiš argumente kad si ti taj koji cijelo vrijeme govori UP UP će ako se presiječe ova krivulja. A krivulje idu paralelno dolje. Da se razumijemo 100% sam u dionicama i mislim da će prije do 5000 nego do 3500 ako ne pošalju tenkove na kosovo čisto zbog stranih investitora.


BTW jel to legenda Johnny Depp?[thumbsup]

jeste i to u vjerojatno najboljoj ulozi života [cool]. Nitko nije mogao bolje skinuti Huntera u tom filmu hehe


Savage, govoriš ko prorok. Nadam se ne lažni prorok, ali drago mi je viditi da hvališ dobar dio mog portfelja

hmmm….Pa baš suprotno – ja ne govorim kao prorok jer sam podastro neke argumente. Činjenice su tu i točka. Samo je pitanje dali će se odraziti na dionice mada što se više razvijamo kao tržište će se više investitori opametiti. Nisam bezveze napisao da su se neke od tih dionica pokazale “loše” bar u posljednje vrijeme. Ali opet s druge strane u zadnjih pola godine rijetko koja je u plusu… Sjećam se kad sam dugo vrijeme držao DDJH (jedno godinu dana) i cijelo vrijeme ga je netko na 100 štopao. I mada sam dosta na 70-100 zaradio na trejdanju prodao sam mjesec dana prije nego je skočilo na 150 a kasnije i na 300. Od tad bar 60% portfelja ide dugoročno, a ostalo trejdam. Slično sam se za@ebo s DIOKijem na 1xx i 2xx tako da sad sve manje kratkoročno ulažem. Štedi živce.

p.s. primijeti da nigdje nisam napisao “BZJK ide na 3000-5000, PTKM na 2000, LRH na 15000 itd…, JDPL na 1500 itd…”. To što ja mislim i na koliko procjenjujem dionicu na neki rok od recimo 3 godine ne znači da će mislit i cijelo tržište. Jer mišljenja su ko @upak – svatko ga ima. Pozdrav.[smiley]

Izgleda da je Sprajc pun ko brod!!!! [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

http://www.bankamagazine.hr/Members/petar/blog/archive/2008/02/15/shit-happens

skype - ivek1234

Pozdrav kolega Savage! Često šicnem vaše postove i nekako sam do sad uvijek imao dojam da ste mlađi po godinama. Ne mislim to kao nešto loše jer godine po meni zbilja ništa ne znače.
Nego htio sam reći da mi se jako svidjeo vaš prošli post i da mi odaje neki neku ulagačku zrelost (ako izuzmeno činjenicu da ste 100% u dionicama jer se po meni rijetko trebaju raditi takve stvari, a posebno u vremenima velike nesigurnosti)
Ali kako god [thumbsup]

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

New Report

Close