Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja ne očekujem neki veliki pomak uskoro ,previše je prodavača izvješća će samo zaustaviti trend i ništa više na našu žalost

Svemu uvijek dođe kraj, pa tako i negativnom trendu.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Prošli tjedan stanje u top 10 – puno više kupovali nego prodavali – no to samo znači da su prodavatelji ispali iz top 10- ne znači da su ispucali municiju [bye]

http://vijesti.hrt.hr/content/view/41195/11/


http://vijesti.hrt.hr/content/view/41195/11/

Haha, počelo je počelo… Sad kad se USofA krenu raspadat [lol]


Prošli tjedan stanje u top 10 – puno više kupovali nego prodavali – no to samo znači da su prodavatelji ispali iz top 10- ne znači da su ispucali municiju [bye]

Prodavatelja će uvijek biti, a to što su počeli kupovati u TOP10 i to već nakon par tjedana stanke , to nam daje jako dobar znak[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


davids: ” Ne znam da li ima istomišljenika teze da je počela igra fondova tko će koga jače nategnuti i da se ne biraju sredstva…[shocked] ” Joj davids, nemoj molim te teze i hipoteze. Možeš ti bolje od toga. Barem mislim.[lol]

ne slažem se da ta hipoteza nema osnove. još prije 2 tjedna sam postao da sam razgovarao sa jednim visokopozicioniranim djelatnikom jedne od najjacih banaka. Veliki igraci igraju protiv malih, i veliki fondovi protiv malih iza kojih ne stoji bancin kapital. Kaze da ima previse fondova i da to treba ocistiti…


A gdje nam je Ivek?

Vidim ja fali tebi Ivek! [lol] [thumbsup][lol] [thumbsup] Iveka boli ruka za popi@dit. Pa je jucer uzeo mali break.

@Davidis.

Trenutno mi kupanje u toplicama odgovara. Neka jos malo sporta. Moram malo proanalizirati ovaj vikend. Neke dionice su moguce pri dnu ili ce eventualno jos malo propadati ili ulaze u fazu akumulacije. Generalno mislim da jos ima ohoho mjesta za pad na vecini pa tako i sam Crobex. Ali ne lovite me za rijec. Ovako nesto se prvi puta dogadja kod nas pogotovo na ovakvoj masi malih i institucionalnih investitora. Losih vijesti je puno da ne kazem sve vise. Ako se i ulazi u dionice treba biti jako, jako oprezan. Ja osobno jos necu. Sto ne znaci ako se sutra ukaze prilika da mozda ne promjenim misljenje.

Po meni, tko je u dionicama sada mu se mozda bas i NE isplati ici van. Barem ne na cijeni vecinie dionica. Sto ako su relativno blizu dna? Sto ako su odradile vecinu pada – onda necete nadoknaditi gubitak izlaskom i ponovnim ulaskom ako to niste odradili na vrijeme. 100 puta je receno da niste niti zaradili niti izgubili dok niste prodali. Mislim da je to najbolji savjet koji vam itko moze dati.

Vrijeme za ulazak – hmmmm, po meni jos ima vremena. Osobno necu zuriti.

Za one koji su unutra i trpe relativno velike gubitke – cuvajte novac mislim da ce biti dosta prilika za dokup a sada mi se cini previse rano jer u ovom ludilu se ostane brzo bez casha ako se reagira na svak “mig” trzista – relax malo. Ako ne mozete pratiti postavite se nisko (ali mislim nisko na kupnji).

Margini u ovoj situaciji – forget it!

Po meni postoji jedan vrlo los scenarij koji bi vecinu mogao pretvoriti u siromahe a samim time i produljiti ovo stanje. Volatilnost je velika i puno je lakse pogodit izlaz na dnu i ulaz na vrhu nego obrnuto. Sto ako se ovakvo stanje nastavi 6mjeseci ili godinu dana sto je teoretski lako moguce? Niti za unutra, niti za van a “jahaci valova” odrzavaju kakvu takvu likvidnost i pomalo tope svoj kapital – brokeri i institucionalci trljaju ruke btw. Svi ocekujete FI kao spasonosno rijesenje. Do sada sto god je krdo predvidjalo nije se bas obistinilo. Jedino je krdo postalo malo manje. Sto ako FI bude klasicna PUMP&DUMP shema – malo se napumpa + veliki volumeni za iskrcaj i onda se nastavi pad a vi recimo ukipali margine unutra. Ja bankama i marginima ne vjerujem niti malo. Pogotovo ne u ova vremena. Ali tko voli neka izvoli.

Kao sto je RealBear rekao kada popuste zivci lovci na valove obicno idu u pucku kuhinju. Citam u novm tiskanom izdanju business.hr da banke vele da nema puno margina vani i da su ih dosta eliminirali. Market uzima danak.

skype - ivek1234

Von Braun:

davids: ” Ne znam da li ima istomišljenika teze da je počela igra fondova tko će koga jače nategnuti i da se ne biraju sredstva…[shocked] ” Joj davids, nemoj molim te teze i hipoteze. Možeš ti bolje od toga. Barem mislim.[lol]

ne slažem se da ta hipoteza nema osnove. još prije 2 tjedna sam postao da sam razgovarao sa jednim visokopozicioniranim djelatnikom jedne od najjacih banaka. Veliki igraci igraju protiv malih, i veliki fondovi protiv malih iza kojih ne stoji bancin kapital. Kaze da ima previse fondova i da to treba ocistiti…


to je prava istina [thumbsup]

ja ocekujem da ce godisnja izvjesca zaustaviti daljni pad normalno onih tvrtki koje svojim rezultatima to opravdavaju a pozitivan trend ocekujem krajem treceg mjeseca jer ce fondovi pumpati cijene zbog nat-a i ulaska stranoga kapitala znaci jos neki mjesec do mijesec i pol stagnacija znacajniji pad vecine dionica ne ocekujem osim onih koje su po svojim fundamentima precijenjene[rolleyes]


Trenutno mi kupanje u toplicama odgovara. Neka jos malo sporta. Moram malo proanalizirati ovaj vikend. Neke dionice su moguce pri dnu ili ce eventualno jos malo propadati ili ulaze u fazu akumulacije. Generalno mislim da jos ima ohoho mjesta za pad na vecini pa tako i sam Crobex. Ali ne lovite me za rijec. Ovako nesto se prvi puta dogadja kod nas pogotovo na ovakvoj masi malih i institucionalnih investitora. Losih vijesti je puno da ne kazem sve vise. Ako se i ulazi u dionice treba biti jako, jako oprezan. Ja osobno jos necu. Sto ne znaci ako se sutra ukaze prilika da mozda ne promjenim misljenje. Po meni, tko je u dionicama sada mu se mozda bas i NE isplati ici van. Barem ne na cijeni vecinie dionica. Sto ako su relativno blizu dna? Sto ako su odradile vecinu pada – onda necete nadoknaditi gubitak izlaskom i ponovnim ulaskom ako to niste odradili na vrijeme. 100 puta je receno da niste niti zaradili niti izgubili dok niste prodali. Mislim da je to najbolji savjet koji vam itko moze dati. Vrijeme za ulazak – hmmmm, po meni jos ima vremena. Osobno necu zuriti. Za one koji su unutra i trpe relativno velike gubitke – cuvajte novac mislim da ce biti dosta prilika za dokup a sada mi se cini previse rano jer u ovom ludilu se ostane brzo bez casha ako se reagira na svak “mig” trzista – relax malo. Ako ne mozete pratiti postavite se nisko (ali mislim nisko na kupnji). Margini u ovoj situaciji – forget it! Po meni postoji jedan vrlo los scenarij koji bi vecinu mogao pretvoriti u siromahe a samim time i produljiti ovo stanje. Volatilnost je velika i puno je lakse pogodit izlaz na dnu i ulaz na vrhu nego obrnuto. Sto ako se ovakvo stanje nastavi 6mjeseci ili godinu dana sto je teoretski lako moguce? Niti za unutra, niti za van a “jahaci valova” odrzavaju kakvu takvu likvidnost i pomalo tope svoj kapital – brokeri i institucionalci trljaju ruke btw. Svi ocekujete FI kao spasonosno rijesenje. Do sada sto god je krdo predvidjalo nije se bas obistinilo. Jedino je krdo postalo malo manje. Sto ako FI bude klasicna PUMP&DUMP shema – malo se napumpa + veliki volumeni za iskrcaj i onda se nastavi pad a vi recimo ukipali margine unutra. Ja bankama i marginima ne vjerujem niti malo. Pogotovo ne u ova vremena. Ali tko voli neka izvoli. Kao sto je RealBear rekao kada popuste zivci lovci na valove obicno idu u pucku kuhinju. Citam u novm tiskanom izdanju business.hr da banke vele da nema puno margina vani i da su ih dosta eliminirali. Market uzima danak.

Opet depresivno drukerski post. E Petrove , Petrove….[lol] [lol]
Podebljao sam sve negativnosti u postu, a podcrtao pozitivnosti.
Ne mogu vjerovati da te netko plaća za ovo.
Zašto ti baš svima već mjesec dana dijeliš mudrosti, u javnost. Zašto ne zadržiš za sebe???
Ne vjerujem da si tako dobar i požrtvovan da hoćeš pomoću tvojih hipotetskih planova, da se netko obogati.
Mislim da ti je cilj napraviti paniku sijanjem negativnih postva po forumu. Vrlo dobro planirano.
BTW postovi tu uopće nemaju podloge. Pogotovo kad nisi viskopozicionirani bankovni službenik koji raspolaže hrpom informacija,a ni tada ne možeš odrediti smjer tržišta.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Generalno mislim da jos ima ohoho mjesta za pad na vecini pa tako i sam Crobex. Ali ne lovite me za rijec.

Mislim da je ovaj pad izazvan ničim i da je upravo počela stabilizacija i stagnacija. Ali ne lovite me za riječ.

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Losih vijesti je puno da ne kazem sve vise.

Šta onda ne bi trebala burza rasti zadnjih 10 godina po tome. Uvijek je bilo loših vijesti i uvijek će biti.

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Ako se i ulazi u dionice treba biti jako, jako oprezan. Ja osobno jos necu. Sto ne znaci ako se sutra ukaze prilika da mozda ne promjenim misljenje.

Preporuka za dugoročno ulaganje???? HM

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Sto ako su relativno blizu dna? Sto ako su odradile vecinu pada – onda necete nadoknaditi gubitak izlaskom i ponovnim ulaskom ako to niste odradili na vrijeme.

Kontradikcija svemu napisanom u svezi pada. Tipa, šta ako burza eksplodira.[yawn]

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Po meni postoji jedan vrlo los scenarij koji bi vecinu mogao pretvoriti u siromahe a samim time i produljiti ovo stanje.

Mogao bih barem navesti najcrnji scenario. Pitanje je dokle banke mogu potonuti, a nije im u interesu???
Čisto navlačenje na prodaju.

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Sto ako se ovakvo stanje nastavi 6mjeseci ili godinu dana sto je teoretski lako moguce.

Neutemeljena izjava. Činjenice 0 bodova. Šta ako vrijeme stane??? Stagniramo evo već godinu dana.

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Svi ocekujete FI kao spasonosno rijesenje.

Ne bih rekao. Jako puno dobrih vijesti i poslova stiže i objavljeno je. Situacija će se polagano početi smirivati.

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Sto ako FI bude klasicna PUMP&DUMP shema – malo se napumpa + veliki volumeni za iskrcaj i onda se nastavi pad a vi recimo ukipali margine unutra.

Opet izjava ŠTA AKO !! Pa ništa. Idemo dalje.

Von Braun, 16.02.2008. u 11:24
Citam u novm tiskanom izdanju business.hr da banke vele da nema puno margina vani i da su ih dosta eliminirali.

Business.hr se pokazao ka drukerska novina puna laži. Kao što je rekao kolega, da smo u americi, već bi tužbe frcale ko iskre.[thumbsup]

Preporuka….. čitajte poslovni.hr. Puno bolje novine.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

G. Von Braun samo tako nastavite pisati i neka “g. Petrov” nastavi sa svojim pisanjem.Lijepo je čuti različita mišljenja i percipiranja događanja na našoj burzi.Proljeće je tu,fino je i sunčano…pupati će i naša burza![thumbsup]

New Report

Close