Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.derivate.n-tv.de/showpage.asp?pageid=54&pkbwnr=36809&inwpnr=22&inswpnr=22&stparams=equal|||||equal|-1|-1|

Hmm došlo mi na uzmem na ovo na 2214 i 2219, ali sam se suzdržao


netko je napisao da “svi gube kad pukne certifikat” : hm hm , ne čini mi se to baš kao točna informacija .. npr. :ovaj koji će kupiti ili je kupio po 2200 će biti možda/vjerojatno u dobitku ..

gubi onaj ko je kupio certifikat za npr. 500 kn (do 100 kn)
banka u principu ne gubi jer joj je to hedge pozicija (zaštita od gubitka)
onaj koji je kupio na 2.200 će biti u dobitku ako cijena krene gore, ali i on sutra već može zgubiti…


barem simpatizerima SDP-a nije zao sta su zgubili jer nitko nebi platio PKD

Uzeli bi bubašpari

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Preživio sam u dionicama pad burze 1995 .
Podravka sa 300 – 90
Kraš 480 – 180
Pliva 600-380
Laguna 1800-800

Ovo nije normalna Korekcija !

Ovo je namjerno uništavanje burze !

PREŽIVJET ĆU I OVO !!!

to nas čeka i na ERNT-R-A ( 2400)?

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Rafali na Adrisu ode par tisuća komada na 407…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Vidim da nekima certifikati nisu ni približno jasni

evo link pa možd abude jasnije:

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2850

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

hidroelektra u plusu, neka stabilna dionica[lol] [lol] [lol] [lol]

&

kaj sad svi čekaju amerikance pa da vide oćemo gore ili dolje [pray]

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Koja brana na ini na 2200 !
nema tu nikakvog pucanja nikakvog certifikata!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


_Mrzljak_: ” netko je napisao da “svi gube kad pukne certifikat” : hm hm , ne čini mi se to baš kao točna informacija .. npr. :ovaj koji će kupiti ili je kupio po 2200 će biti možda/vjerojatno u dobitku .. ” gubi onaj ko je kupio certifikat za npr. 500 kn (do 100 kn) banka u principu ne gubi jer joj je to hedge pozicija (zaštita od gubitka) onaj koji je kupio na 2.200 će biti u dobitku ako cijena krene gore, ali i on sutra već može zgubiti…

ok slažem se :

jedno retoričko pitanje; kako banka odabire certifikate ? koje će ponuditi tržištu ?
knock-out; one za koje vjeruje da će pući , ili one za koje vjeruje da će biti “uspješni” ?

slično je pitanje kako kladionica tj “koeficijent menađer” odabire koeficijente ?
pa odabire ih tj određuje po nekoj vjerojatnosti da se neki događaj dogodi ; npr. ako Dinamo igra sa inkerom koeficijent će biti 4:1 da dinamo pobjeđuje .. a ne 4:1 da Inker dobiva ..

New Report

Close