Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo jedna koja se kosi sa mišlju dosta forumaša. “Nemoj kupovati dionice koje donose gubitke (eng. do not add to losing positions, average down) – nemojte dokupljivati dionicu koja pada. Suprotno od prethodnog pravila.”

Ovo je zamka većine ulagača. Masa investirora je kupila određenu dionicu po nekoj cijeni koja je sada puno niža. I što se radi: uprosječuje se gubitak ulaganjem nove kešovine, a ova i dalje pada i pada. Po mom mišljenju ovo je najčešća greška novih ulagača kao i onih koji su u dionicu uložili bez potrebnog znanja i mišljenja kada izaći iz iste.
Mene osobno više zanima “datum” izlaska iz dionice nego ulaska.

decki nemojte se sekirati oko dionica lose je za zdravlje[lol]

ne mari za male stvari i ostat ce male


robertus: ” a po tvome mišljenju??? ” U konacnici nije bitno sto ce biti sutra nego u narednom periodu od par mjeseci. Moje stajaliste je jasno i ne vidim razlog da ga mijenjam. Naprotiv. Ponavljam da jaki trzaji UP or DOWN nisu dobri. Vidjeli ste svi to prosli tjedan. Burza se mora sama zalijeciti a to bi moglo trajati.

Burza od 8% rasta godišnje, bi se stvarno trebala zaliječiti i to prema GORE.
Vrlo skoro.[thumbsup]

Vidim Ivek, ubacio si u višu brzinu. Sve pršti od političkih analiza o KOKOSOVU[wink][lol] [lol] [lol]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Potrošač:

Evo jedna koja se kosi sa mišlju dosta forumaša. “Nemoj kupovati dionice koje donose gubitke (eng. do not add to losing positions, average down) – nemojte dokupljivati dionicu koja pada. Suprotno od prethodnog pravila.”

Ovo je zamka većine ulagača. Masa investirora je kupila određenu dionicu po nekoj cijeni koja je sada puno niža. I što se radi: uprosječuje se gubitak ulaganjem nove kešovine, a ova i dalje pada i pada. Po mom mišljenju ovo je najčešća greška novih ulagača kao i onih koji su u dionicu uložili bez potrebnog znanja i mišljenja kada izaći iz iste.
Mene osobno više zanima “datum” izlaska iz dionice nego ulaska.


……….naravno i takvih igrača ima…..[wink]

......BESPLATNI SAVJET,NAJSKUPLJI SAVJET...

ivek123:

robertus: ” a po tvome mišljenju??? ” U konacnici nije bitno sto ce biti sutra nego u narednom periodu od par mjeseci. Moje stajaliste je jasno i ne vidim razlog da ga mijenjam. Naprotiv. Ponavljam da jaki trzaji UP or DOWN nisu dobri. Vidjeli ste svi to prosli tjedan. Burza se mora sama zalijeciti a to bi moglo trajati.

Burza od 8% rasta godišnje, bi se stvarno trebala zaliječiti i to prema GORE.
Vrlo skoro.[thumbsup]

Pa i hoce u to nema sumnje samo definiraj ovo “vrlo skoro” jer mi je to malo relativan pojam.

skype - ivek1234


Von Braun: ” ivek123: ” robertus: ” a po tvome mišljenju??? ” U konacnici nije bitno sto ce biti sutra nego u narednom periodu od par mjeseci. Moje stajaliste je jasno i ne vidim razlog da ga mijenjam. Naprotiv. Ponavljam da jaki trzaji UP or DOWN nisu dobri. Vidjeli ste svi to prosli tjedan. Burza se mora sama zalijeciti a to bi moglo trajati. ” Burza od 8% rasta godišnje, bi se stvarno trebala zaliječiti i to prema GORE. Vrlo skoro.[thumbsup] ” Pa i hoce u to nema sumnje samo definiraj ovo “vrlo skoro” jer mi je to malo relativan pojam.

Pa ti si dugoročni ulagač, ne znam zašto te to uznemirava.[pray]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Saladin: ” Astralis: ” Potrošač: ” Novi ljudi na burzi, koji još k tome nisu ekonomisti, nemaju baš nekog boljeg načina za naučit o burzi nego uletit u nju i švrljat po forumima i vidjeti kako to sve funcionira. ” Problem se kod dosta forumaša (a i ljudi općenito) javlja zbog toga što svi misle da razumiju ekonomiju i da im nije potrebno nikakvo obrazovanje za to, a to je jako velika greška već u startu… ” tko kaže da ekonomist ima ikakve prednosti na tržištu kapitala od nekog matematičara, informatičara, fizičara itd…. ” bravo saldini! pitaj ih kuda su nas to nasi ekonomist odveli. vise mi slice na ekonome.[lol]

to ti je isto kao i sa automehaničarima, sve zna o autima ali to ne znači da će bolje vozit od nekog pekara
[wink]

Cookie Monster


Pa ti si dugoročni ulagač, ne znam zašto te to uznemirava.[pray]

Ja hladan ko spricer. Kada udara margin call?

skype - ivek1234

po ćemu bi to sutra trebalo biti krvoproliće, svaki dan iste priće, daj ohladite malo.
I danas je trebalo biti krvoproliće, što svi čekaju zadnu priliku da izađu van prije velikog pada koji je po vama neizbježan, pa su danas uz ogroman promet izlazili iz dionisa, pliz?

vi znate nešto što ekipa koja trenutačno ima milijune u dionicama ne zna, te nadokupluje i ostaje u dionicama

mislim može doći do određenog pada ali baš da će biti krvoprolića

zašto bi baš sutra dionice trebale znatnije pasti?

&


Gdje su mi Von Braun, Toka, Caruga…..

Evo me Ivek bio sam malo na večerici, pa sam izgleda propustio dosta štiva.
Reci brate???

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Von Braun: ” Pa ti si dugoročni ulagač, ne znam zašto te to uznemirava.[pray] ” Ja hladan ko spricer. Kada udara margin call?

NEMAM CALLOVA…..samo kontriram tebi koji osim mantranja jedno te istog, nema šta drugo za reći.[bye]

Čaruga, IVEK ima frišku političku analizu Kokosova, bio anketar po kućama u Prištini[lol]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

mi idemo idući tjedan rast, ja mogu trpit svašta ali ovoga mi je dosta, ako budemo padali i idući tjedan u znak protesta ću se zapalit na trgu, oće tko samnom?

Cookie Monster

New Report

Close