Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Potrošač:

Novi ljudi na burzi, koji još k tome nisu ekonomisti, nemaju baš nekog boljeg načina za naučit o burzi nego uletit u nju i švrljat po forumima i vidjeti kako to sve funcionira.

Problem se kod dosta forumaša (a i ljudi općenito) javlja zbog toga što svi misle da razumiju ekonomiju i da im nije potrebno nikakvo obrazovanje za to, a to je jako velika greška već u startu…


obrazovanej , a sta je to kako to funkcionira na nasem trzistu ?
molim preporuke koje to knjige moram procitati da bi naucio kada ce indexs gore ili dole .
dali se kupuju dionice po fundamentima ili dionice u fokusu ( trendu ).
zbilja neznam od kuda krenem ?
hvala

najvrednije stvari u životu su besplatne

@ Nevera
A. Elder : Come into my trading room – moja preporuka, ako možete čitati engleski. Knjiga je jednostavna i obuhvaća osnove s naglaskom na psihologiju trejdanja. Autor je napisao i puno poznatiju knjigu Trading for living, ali meni je ova puno bolja i zrelija.

Astralis:

Potrošač: ” Novi ljudi na burzi, koji još k tome nisu ekonomisti, nemaju baš nekog boljeg načina za naučit o burzi nego uletit u nju i švrljat po forumima i vidjeti kako to sve funcionira. ” Problem se kod dosta forumaša (a i ljudi općenito) javlja zbog toga što svi misle da razumiju ekonomiju i da im nije potrebno nikakvo obrazovanje za to, a to je jako velika greška već u startu…

tko kaže da ekonomist ima ikakve prednosti na tržištu kapitala od nekog matematičara, informatičara, fizičara itd….

Jasno… pa tko kaže da arhitekt ima ikakvu prednost prilikom projektiranja građevine pred primjerice teologom, kemičarem, sportašem, vodoinstalaterom itd… [rolleyes]

You either do it right or you get eliminated!


dali se kupuju dionice po fundamentima ili dionice u fokusu ( trendu ). zbilja neznam od kuda krenem ? hvala

ako investiraš – po fundamentima
ako trejdaš – one u fokusu
Sve ovisi o stilu ulaganja, ja imam dvije investicije, a s ostatkom trejdam. Dugoročno, te investicije mi donose cca 10-15% više nego samo trejdanje, ali ako s vremenom riješim te investicije, prelazim isključivo na trading. Čini mi se manje stresno i brže se realizira dobit.


… prelazim isključivo na trading. Čini mi se manje stresno i brže se realizira dobit.


Inače bi trebalo bit obrnuto, ali ako tebe adrenalin smiruje[thumbsup]

Astralis:

Potrošač:

Novi ljudi na burzi, koji još k tome nisu ekonomisti, nemaju baš nekog boljeg načina za naučit o burzi nego uletit u nju i švrljat po forumima i vidjeti kako to sve funcionira.

Problem se kod dosta forumaša (a i ljudi općenito) javlja zbog toga što svi misle da razumiju ekonomiju i da im nije potrebno nikakvo obrazovanje za to, a to je jako velika greška već u startu…

obrazovanej , a sta je to kako to funkcionira na nasem trzistu ?
molim preporuke koje to knjige moram procitati da bi naucio kada ce indexs gore ili dole .
dali se kupuju dionice po fundamentima ili dionice u fokusu ( trendu ).
zbilja neznam od kuda krenem ?
hvala

Samo po sebi teoretsko znanje bez prakse nije dovoljno, ali za uspjeh u praksi potrebno je imati jaku teoretsku podlogu – to vam je valjda jasno. Ovako… ima jako dobrih knjiga kao npr. Inteligentni investitor od Benjamina Grahama, zatim knjige od Warrena Buffeta… pa nešto i od naših financijskih stručnjaka kao što je Silvije Orsag i dr…

You either do it right or you get eliminated!

Loše vijesti:
http://edition.cnn.com/2008/BUSINESS/02/14/switzerland.ubs.ap/index.html

Dobre vijesti
http://money.cnn.com/2008/02/14/news/economy/bernanke_paulson/index.htm?cnn=yes

Asko:

Saladin: ” Astralis: ” tko kaže da ekonomist ima ikakve prednosti na tržištu kapitala od nekog matematičara, informatičara, fizičara itd…. ” Naravno…kao niti doktori medicine na hitnoj…[smiley]

smatraš li ekonomiju znanstvenom disciplinom ?

Ekonomija nije nikakva disciplina, ali ekonomika jest znanstvena disciplina.

You either do it right or you get eliminated!

http://www.bhbusiness.ba/pravila-za-trgovinu-dionicama

Evo jedna koja se kosi sa mišlju dosta forumaša.

“Nemoj kupovati dionice koje donose gubitke (eng. do not add to losing positions, average down) – nemojte dokupljivati dionicu koja pada. Suprotno od prethodnog pravila.”

[

Samo po sebi teoretsko znanje bez prakse nije dovoljno, ali za uspjeh u praksi potrebno je imati jaku teoretsku podlogu – to vam je valjda jasno. Ovako… ima jako dobrih knjiga kao npr. Inteligentni investitor od Benjamina Grahama, zatim knjige od Warrena Buffeta… pa nešto i od naših financijskih stručnjaka kao što je Silvije Orsag i dr…
[/quote]
oki znaci , nema druge nego potpisati Grahamov ugovor i zaboravit na njih pa kud puklo puklo .
a jokk nece ici .[thumbsup]

najvrednije stvari u životu su besplatne

http://www.bhbusiness.ba/pravila-za-trgovinu-dionicama EVO pa ucite

New Report

Close