Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja znam jako puno kolega koji su dosta duže od mene na burzi, pa ne znaju šta je to bid i ask.
To ti ne znači ništa. Šta ako poslušaš Iveka i onda ode gore nakon tjedan-dva.
Na koga ćeš biti ljut? Na virtualnu osobu koja non-stop ponavlja isto?[wink]

Neću bit na nikog ljut, nisam ni sada. Samo kažem da je dobro čuti oba mišljenja prije nego SAM odlučiš.
Na moju žalost ja sam na HT-u čuo samo jedno mišljenje.
Dakle ja podupirem i iveka i tebe, samo vi pišite, ali je meni puno lakše donijeti odluku sada nego onda. Sad znam da ovo što si i sam napisao ,puno njih koji ništa ne znaju, e pa ja to tad nisam mogao procijeniti, jer nisam ni sam baš ništa znao.
Situacija s mojim znanjem se malo popravila, ali većina novih ipak neće potoršiti toliko vremena na novu tematiku nego će ići na sreću, na savjete drugih itd.
A kad je već tako dobro je imati i tebe i iveka na jendom mjestu, jer lakše poslušamo sebe. Ako sam ja jedini koji misli da će situacija ispasti na jedan način a 99% foruma mi govori da će ispasti na drugačiji, teško se držati svog uvjerenja,a pogotovo kad malo znaš, a ak osu mišljenja koliko toliko podjeljena onda je lakše raditi kako ti mozak nalaže.

sutra nas čeka još jedan dosadan dan

Cookie Monster


Potrošač, 14.02.2008. u 17:25
Potrošač

Dobro se sjećam naše rasprave
Nije točno da sam vam ja to rekao
Kolega iznosite neistine i lažno me optužujete
Ako možete da me demantirajte sada stavite link s teme HT mislim da smo vodili raspravu sredinom druge polovice 10og mjeseca

A ja se toga dobro sjećam
A i vi znate nije bilo govora o ovome što navodite
Postoje i sada podatci
Zato nemojte nisko udarati

[/quote]

Prvo, nisam napisao da ste mi rekli da ne prodajem, napisao sam da ste JEDAN od MNOGIH koji su na HT- u stvarali preoptimističnu situaciju u kojoj se svaki novopečeni osjeća kao da nemože izgubiti.
Nešto slično što ivek radi, on je prepesimističan, ali isto tako nikom direktno ne govori kupi ili prodaj.
Nije stvar onog što vi meni direktno kažete, taj dio ionako ne smatram bitnim s obzirom da vas ne poznam.
Ali ako se skupi 100 forumaša,a svi su iskuniji od mene, i svi drukaju prema gore i žale što nemaju para da dokupe, što bi ja trebao zaključiti iz toga, a uzmi u obzir da sam tek došao na burzu.
Evo sam jedan vaš preoptimističan citat:
16.11.2007. 16:59
“Uh da mi je sad love sve bi uvalio u ht”. Ekvivalent ovom kad ivek kaže ja ulazim tek kad dotakne 3700.
Niste ništa rekli,a sve je rečeno.
Ima i post gdje izričito kažete “ja nikom ne govorim da kupuje ili proda”.
Ivek govori isto. Samo pokušavam reći da niste toliko različiti, iako ste ovdje na suprotnim stranama.

Uostalom bilo je i grubljih postova i tog se sjećaš i znaš da ih ne mogu citirat jer su zbrisani postovi, ali nije ni bitno nisam te optužio za ništa osim da si bio preoptimistični u vezi HT-a.


A di su bili ti šta straše kad je HT bio na 360-380 pa da i mene prestraše. Svima bi na m bilo bolje da nas je tad imao tko prestrašiti.

Eto ja sam pisao, ali naravno da tada nitko nije slušao. A i zašto bi, svijet je onda bio ružičast i euforičan. A stvarno nije bilo tako teško ‘pogoditi’ kako bi se sve to moglo dalje razvijati. To naravno ne znači da treba slušati i vjerovati onom što je napisano na forumu i ja se dubinski nadam da forumaši mogu samostalno donijeti odluke.

Pozdrav Iveku [thumbsup]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Astralis:
Ovako prva stvar… nije nitko izrežirao ovaj pad cijena dionica tak da bi zaradio na dionicama jer ono što svi zaboravljate da nitko nikoga ne može natjerati da prodaje, a niti kupuje ako ne želi”

kolega, kolega, pa ti si zaboravio osnove marketinga….
a zasto onda kupujes coca colu kad je poznato da je ona nezdrava?
[proud]
jel mozda zato sto u njoj uzivas ili sto te osvjezava, ledeno osvjezava? [lol] [lol]

Astralis:

tigrus: ” Astralis: ” tigrus: ” BigBoss: ” ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih……………………. ” SLAZEM SE… poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu… htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu. prodala je na 285kn…. nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik… jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira… ” Hm… ovo ispada već polako i komično. Kad je u pitanju novac i kapital jedini obzir postoji prema što većoj zaradi. Onaj tko ne može to prihvatiti ne treba niti ulagati na burzi. Nije burza socijalna ustanova [smiley]. ” kolega ti se slazes sa mojom zadnjom recenicom…ponovio si ju, na malo drugciji nacin… ako se slazes samnom, sto je komicno? ” Dio o tome gdje si rekao “ali trebali bi imati malo obzira”. Mislim takav komentar me navodi na to da neki od vas možda nisu do kraja upoznati sa funkcioniranjem kapitlazima, a posljedično i trgovanja na burzi. NHF

postoji razlika izmedu divljeg kapitalizma i korektnog poslovanja. napredne kapitalisticke zemlje i kompanije teze win win odnosima. u predatorskim drustvima prevlada win lose odnos.
temelj svakog poslovnog odnosa je povjerenje, komunikacija i uvazavanje.
ova tri uvjeta su nuzna da dugorocnu odrzivost sustava.
s obzirom da je moj “obzir” usko vezan sa uvazavanjem, a nakon toga i s povjerenjem, mislim da bi neki morali (za svoje dugorocno dobro) preispitati svoje stavove…

Tu se vidim miješaju kruške i jabuke… nema nikakvog uvažavanja, a niti povjerenja u slučaju kad se netko tko ima egzistencijalne probleme i malo ili nikakvo znanje o tržištu kapitala odluči ulagati na burzi [wink]. Kaj se tu podrazumijeva pod uvažavanje i povjerenje? Povjerenje da ću nakon kupnje određenih dionica bez ikakvog znanja sigurno zaraditi [rolleyes] i da u slučaju ako zagusti netko će mi se smilovati i uvažiti moju egzistencijalnu situaciju pa mi neće uzeti novce [rolleyes]…

You either do it right or you get eliminated!

ČARUGA, 14.02.2008. u 17:36
Potrošač

Kolega lažno ste me optužili a kada sam vas citirao pravite se da ne vidite
Ja nikad nikome nisam rekao da je budala ni da prodaje ni da ne prodaje
I nisam nikog zastrašivao
Evo naša jedina rasprava do sada http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1520&pg=1169

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Eto ja sam pisao, ali naravno da tada nitko nije slušao. A i zašto bi, svijet je onda bio ružičast i euforičan. A stvarno nije bilo tako teško ‘pogoditi’ kako bi se sve to moglo dalje razvijati. To naravno ne znači da treba slušati i vjerovati onom što je napisano na forumu i ja se dubinski nadam da forumaši mogu samostalno donijeti odluke.

Pozdrav Iveku [thumbsup]

A normalno da samostalno donose odluku, odluka je uvik samostalana pa makar je napravio na prijedlog nekog drugog jer misliš da on zna bolje, ali opet si sam odlučio da češ ga poslušat.

RealBear, evo ja te se ne sjećam sa HT-a, a čitao sam ga 2 mjeseca svaki dan, očito si se izgubio u moru optimizma.
Sad lijepo imaš i medvjeđi brlog gdje forumaši mogu otić i čuti drugu stranu priče, pa će možda i skužit da trebaju nešto naučit da bi procijenili tko je bliže istini.
Kad imaš samo optimizam 0-24, a što se zamarat sa nekakvim učenjem kad ionako samo od sebe mora rast, sve je raslo zandjih 5 godina gledajući dugoročno, zašto bi sad stalo itd itd….

Novi ljudi na burzi, koji još k tome nisu ekonomisti, nemaju baš nekog boljeg načina za naučit o burzi nego uletit u nju i švrljat po forumima i vidjeti kako to sve funcionira. Evo ja sam uletio s HT-om kao i mnogi drugi. HT mi je zaglavio, a ovaj novac što sam naknadno dobio sam par puta trejdao i zaradio 10-ak%. Ali to se nikad ne bi usudio napravit prva 2 mjeseca burze. Tad sam imao previše nepoznanica.
Imam ih i sad još pozamašan broj, ali učim iz prve ruke koliko vidim u najtežem vremenu za crobex unazad 5 godina.
Ovo što ti predviđaš da će se događat s burzom je ipak samo predviđanje ništa drugo, isto kao i von braunov preveliki optimizam.
Trebalo bi se malo okrenuti stavu da je dobro i kad se pada i kad se raste. Zaradit se može u oba slučaja, a sve mi se čini da većina zna zaraditi samo kad je dugoročan rast. To bi i moja pokojna baba mogla nabost slučajno dionicu i reć vidi zaradila sam na burzi dosta u zadnjih 5 godina…..


Kolega lažno ste me optužili a kada sam vas citirao pravite se da ne vidite
Ja nikad nikome nisam rekao da je budala ni da prodaje ni da ne prodaje
I nisam nikog zastrašivao
Evo naša jedina rasprava do sada http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1520&pg=1169

Odgovorio sam, čekam da me se odmoderira….

Ponavljam nisam optužio….. i nemojte me sad ponvno uvlačit u HT. Ako ćemo se pozivat na sve i svašta, rekli ste vi dosta toga što je zbrisano, ali ja pamtim jer je bilo upućeno meni, naravno i moj odgovor vama je zbrisan, tako da se ne želim vraćati na to……

Jel možemo proći preko toga? mogao sam spomenuti Marcipana ili Rockyija umjesto vas bi li vam bilo lakše. Svi zajedno ste širili optimizam koj ise nije pokazao opravdanim.
Pročitajte sve postove na HT-u koje ste napisali ne samo upućene meni i porecite da niste bili preoptimistični…

Bio sam i ostao pri svom stavu i kamo sreće da su svi bili i ostali u HTu još bi bili u plusu

Vi dobro znate da nisam drukao

No to nije srž vi ste me optužili da sam vas nazivao budalom ako prodate i sl.

Što nije istina a što ne pamtiš tome nemoj izvrtat sliku
Ništa nije izbrisano i sve postoji i sada
Meni nije do prepucavanja i nemam preko čega prelaziti
Na vama ostaje da prosudite kakav ste post napisali
On služi vama na čast
Kao i moj meni
Pozdrav

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Čitajući ova prepucavanja iz jedne krajnosti kataklizmičkih razmjera pa do druge krajnosti utopijskih razmjera, vidim koliko su sve neki spremni napraviti da bi zaradili na tuđem neznanju i nesreći. Neka vam dragi Bog prosti grijehe![pray]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

@Čaruga

Definitvno si najčudniji lik na forumu na kojeg sam naletio do sad….
Izbrisano je jer sam ja poslao poruku moderatoru i nakon toga je pobrisa par postova koji su se nadovezivali i u kojima smo se zakačili…..

Ali evo javno ti se ispričavam ako se krivo sjećam ili ako sam nešto loše napisao… jednostavno m ise ne da prepucavati….

New Report

Close