Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BigBoss:

ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih…………………….

SLAZEM SE…
poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu…
htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu.
prodala je na 285kn….
nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik…
jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira…

Hm… ovo ispada već polako i komično. Kad je u pitanju novac i kapital jedini obzir postoji prema što većoj zaradi. Onaj tko ne može to prihvatiti ne treba niti ulagati na burzi. Nije burza socijalna ustanova [smiley].

You either do it right or you get eliminated!

BigBoss:

Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih…………………….

Nije najgore. Najgore je biti neobrazovan i dozvoliti da te drugi vozaju, kako na tržištu kapitala tako i u običnom životu. Nažalost, na neka zbivanja ne možeš utjecati, ali možeš se dobro pripremiti da gubici ne budu veliki.

Ako znaš da znaš da ne znaš da znaš, onda onaj koji ne zna, ali ne zna da zna da ne zna, nije ok[smiley]

Slažem se s ovim u potpunosti [thumbsup]. Obrazovanje je ključ napretka koliko god ljudi ne želili to prihvatiti ili imali protu”argumente”.

You either do it right or you get eliminated!


tigrus: ” BigBoss: ” ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih……………………. ” SLAZEM SE… poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu… htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu. prodala je na 285kn…. nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik… jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira… ” Hm… ovo ispada već polako i komično. Kad je u pitanju novac i kapital jedini obzir postoji prema što većoj zaradi. Onaj tko ne može to prihvatiti ne treba niti ulagati na burzi. Nije burza socijalna ustanova [smiley].

kolega ti se slazes sa mojom zadnjom recenicom…ponovio si ju, na malo drugciji nacin…
ako se slazes samnom, sto je komicno?


A brojne krvopije s duplim nickovima trude se da ih zastraše

tako je kolega, morate se vratiti unatrag u 12 mjesec i tu je odgovor, strašili su ih da neće stić dokupit
stranica je izabrana slučajnim odabirom, moglo je i par dana prije ili kasnije
Vaš link

Astralis:

tigrus: ” BigBoss: ” ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih……………………. ” SLAZEM SE… poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu… htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu. prodala je na 285kn…. nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik… jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira… ” Hm… ovo ispada već polako i komično. Kad je u pitanju novac i kapital jedini obzir postoji prema što većoj zaradi. Onaj tko ne može to prihvatiti ne treba niti ulagati na burzi. Nije burza socijalna ustanova [smiley].

kolega ti se slazes sa mojom zadnjom recenicom…ponovio si ju, na malo drugciji nacin…
ako se slazes samnom, sto je komicno?

Dio o tome gdje si rekao “ali trebali bi imati malo obzira”. Mislim takav komentar me navodi na to da neki od vas možda nisu do kraja upoznati sa funkcioniranjem kapitlazima, a posljedično i trgovanja na burzi. NHF

You either do it right or you get eliminated!

ČARUGA, 14.02.2008. u 16:38
Potrošač

Dobro se sjećam naše rasprave
Nije točno da sam vam ja to rekao
Kolega iznosite neistine i lažno me optužujete
Ako možete da me demantirajte sada stavite link s teme HT mislim da smo vodili raspravu sredinom druge polovice 10og mjeseca

A ja se toga dobro sjećam
A i vi znate nije bilo govora o ovome što navodite
Postoje i sada podatci
Zato nemojte nisko udarati

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Da sam imao nekog sa par tisuća postova i 9-godišnjim iskutvom na burzi u doba kad sam ušao u HT i samim time na burzu, poslušao bih sebe jer bi znao da moje mišljenje nije toliko glupo u koliko su me brojni forumašu uspjeli uvjeriti na HT-u. Meni je dovoljno da vidim da 2 iskusna mogu misliti drukčije da bih znao da ni jedna ni druga odluka ne mora biti kriva. Na HT-u se očitavalo samo jedno mišljenje od strane “iskusnih”, ne prodavat po bagatela cijeni ide to gore nakon ovog, pa nakon onog, pa smo sad tu di jesmo…

Ja znam jako puno kolega koji su dosta duže od mene na burzi, pa ne znaju šta je to bid i ask.
To ti ne znači ništa. Šta ako poslušaš Iveka i onda ode gore nakon tjedan-dva.
Na koga ćeš biti ljut? Na virtualnu osobu koja non-stop ponavlja isto?[wink]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


tigrus: ” BigBoss: ” ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih……………………. ” SLAZEM SE… poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu… htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu. prodala je na 285kn…. nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik… jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira… ” Hm… ovo ispada već polako i komično. Kad je u pitanju novac i kapital jedini obzir postoji prema što većoj zaradi. Onaj tko ne može to prihvatiti ne treba niti ulagati na burzi. Nije burza socijalna ustanova [smiley].

kolega nitko ne govori o tome da je nužno ilegalno kada netko stvara atmosferu kako bi se sam okoristio, makar to bilo i na egzistencijalnu štetu drugih, samohranih majki itd. nitko zato neće ići na sud, osim u slučajevima kad je drukčije definirano zakonom.

ali je također vrlo zdravo i normalno kada ljudi koji tako postupaju većini drugih smrde i izazivaju gađenje.

http://edition.cnn.com/2008/BUSINESS/02/14/us.trade.deficit.ap/index.html

Jel ovo pozitivno ?

Jel ovo loše?

Samo da spomenem, ovlaš radi, kad je jdpl 1 put zaronio na 600, drys je bio 50.80. od tada su vozarine narasle, a drysys se katapultirao 40+% a di je naš junak ostao?

DRYSHIPS INC. (NasdaqGS:DRYS)

Last Trade: 85.30
Trade Time: 10:30AM ET
Change: 3.10 (3.77%)
Prev Close: 82.20
Open: 84.53
Bid: 85.28 x 400
Ask: 85.30 x 6600
1y Target Est: 110.25

Day’s Range: 83.50 – 86.70
52wk Range: 17.37 – 131.34
Volume: 1,556,510
Avg Vol (3m): 4,352,950
Market Cap: 3.09B
P/E (ttm): 9.56
EPS (ttm): 8.91
Div & Yield: 0.80 (1.00%)

1d 5d 3m 6m 1y 2y 5y

Annual Report for DRYS

Add Quotes to Your Web Site Add DRYS to Portfolio Set Alert Download Data


tigrus: ” Astralis: ” tigrus: ” BigBoss: ” ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih……………………. ” SLAZEM SE… poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu… htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu. prodala je na 285kn…. nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik… jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira… ” Hm… ovo ispada već polako i komično. Kad je u pitanju novac i kapital jedini obzir postoji prema što većoj zaradi. Onaj tko ne može to prihvatiti ne treba niti ulagati na burzi. Nije burza socijalna ustanova [smiley]. ” kolega ti se slazes sa mojom zadnjom recenicom…ponovio si ju, na malo drugciji nacin… ako se slazes samnom, sto je komicno? ” Dio o tome gdje si rekao “ali trebali bi imati malo obzira”. Mislim takav komentar me navodi na to da neki od vas možda nisu do kraja upoznati sa funkcioniranjem kapitlazima, a posljedično i trgovanja na burzi. NHF

postoji razlika izmedu divljeg kapitalizma i korektnog poslovanja. napredne kapitalisticke zemlje i kompanije teze win win odnosima. u predatorskim drustvima prevlada win lose odnos.
temelj svakog poslovnog odnosa je povjerenje, komunikacija i uvazavanje.
ova tri uvjeta su nuzna da dugorocnu odrzivost sustava.
s obzirom da je moj “obzir” usko vezan sa uvazavanjem, a nakon toga i s povjerenjem, mislim da bi neki morali (za svoje dugorocno dobro) preispitati svoje stavove…

Astralis:

tigrus: ” BigBoss: ” ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih……………………. ” SLAZEM SE… poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu… htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu. prodala je na 285kn…. nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik… jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira… ” Hm… ovo ispada već polako i komično. Kad je u pitanju novac i kapital jedini obzir postoji prema što većoj zaradi. Onaj tko ne može to prihvatiti ne treba niti ulagati na burzi. Nije burza socijalna ustanova [smiley].

kolega nitko ne govori o tome da je nužno ilegalno kada netko stvara atmosferu kako bi se sam okoristio, makar to bilo i na egzistencijalnu štetu drugih, samohranih majki itd. nitko zato neće ići na sud, osim u slučajevima kad je drukčije definirano zakonom.

ali je također vrlo zdravo i normalno kada ljudi koji tako postupaju većini drugih smrde i izazivaju gađenje.

Ovako prva stvar… nije nitko izrežirao ovaj pad cijena dionica tak da bi zaradio na dionicama jer ono što svi zaboravljate da nitko nikoga ne može natjerati da prodaje, a niti kupuje ako ne želi. Druga stvar, ako netko ima egzistencijalnih problema taj definitivno ni u kojem slučaju ne bi smio pomišljati o ulaganju na burzu… pa čak niti putem marketinškog “IPO”a HTa ili INE gdje su svi govorili o novcima koji maltene padaju s neba. Treća stvar… ako ne znaš kako funkcionira tržište kapitala ni u kojem slučaju nemoj biti investitor. Ove stvari se čine poprilično jednostavne, ali mnogi ih zaboravljaju u praksi pa se događaju takve stvari gdje ljudi svjesno ili u velikoj većini slučajeva nesvjesno rade sami protiv sebe.

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close