Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A tko je to ako se smije znat [smiley]?

Febo[smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih…………………….

SLAZEM SE…
poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu…
htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu.
prodala je na 285kn….
nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik…
jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira…

Sve si dobro shvatio i nemam sto dodati.

Ah što volim ove sažete odogovre[angry]

Očito moram direktno pitat. Misliš onda trejdat na putu dolje ili samo ulagat.
Ako misliš trejdat već si imao jednu priliku od zadnjeg pada :PON-SRI.
Ja sam slab s lovom (količinski), ali kad bi se gledalo u % bez problema je bilo okrenuti 10%, pretpostavljam, kad je meni kao novom uspjelo.
Jedino sam si postavio pitanje kako bi se ponašao da imam veće iznose, možda onda strah presudi….

‘No, u zbilji znam dvojicu koji zarađuju na burzi već par godina.’

ja ne znam nikoga tko je izgubio na burzi u zadnje dvije godine!

ali znam mnoge koji će izgubit u narednih par mjeseci[smiley]

ivek123:

ČARUGA: ” No nemožeš ničim ni pobiti činjenicu da smišljeno pokušavaš širiti paniku na forumu. ” Ovo pobijam. Po meni je puno gore navlaciti ljude da upucaju lovu u nesto sto je vise nego diskutabilno i sto se nece bas tako skoro razmrsiti ili da bi se neki koji su shvatili gresku iskrcali i predali stafetu. Medjutim, za razliku od vecine sa druge strane ako nista drugo barem nikoga ne vredjam i ne gledam ovo osobno. Sada cuju dvije suprotstavljene strane pa neka odluce sami.

Ivek, ne bojte se ,ako Vam išta znaci ja sam krajnji neutralac i 40 % u cashu(bilo do danas 50) ali od takvih imate veliku podršku a svo ovi koji se nazivaju bikovima, mole boga da navuku na negdje -15-ak postotaka od ulaza pa bjezi van, ali sada su prenisko od ulaza a sami su i svjesni sto ih čeka-još okinava 15%-cca naravno[thumbsup]


Kako ti znas da ce okinut ? Vidovit si ?

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih…………………….

Nije najgore. Najgore je biti neobrazovan i dozvoliti da te drugi vozaju, kako na tržištu kapitala tako i u običnom životu. Nažalost, na neka zbivanja ne možeš utjecati, ali možeš se dobro pripremiti da gubici ne budu veliki.

Ako znaš da znaš da ne znaš da znaš, onda onaj koji ne zna, ali ne zna da zna da ne zna, nije ok[smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

BigBoss:

ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih…………………….

SLAZEM SE…
poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu…
htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu.
prodala je na 285kn….
nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik…
jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira…

Lako za kupaonicu. Ima stari i terminalno bolesnih koji ovdje pokusavaju skupiti za lijekove. Pa ih sada treba nagovoriti da utuku lovu ili dignu kredit je ovo “samo sto nije”. Neka kazu ljudi sto im pisem na private i da li ikoga nagovaram na prodaju!!!!

skype - ivek1234

Ma ajde ne lupajte,jos malo pa cete pisat..da ljudi ovdje skupljaju lovu za kupnju grobnog mjesta

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Kako ti znas da ce okinut ? Vidovit si ?

nitko ne zna di će okinut, ni ovi koji drukaju na gore ni ovi na dolje, ali svatko ima pravo iznijeti svoje mišljenje i argumente, koji argumenti su bolji neka procjeni svatko za sebe!
ali probajte biti realni, uzeti sve činjenice u obzir, bez obzira bili u dionicama ili ne
i ja bi da idemo UP, UP, ali….


‘No, u zbilji znam dvojicu koji zarađuju na burzi već par godina.’ ja ne znam nikoga tko je izgubio na burzi u zadnje dvije godine! ali znam mnoge koji će izgubit u narednih par mjeseci[smiley]

istina, lako je bilo zaraditi do sada, sad ćemo vidjeti tko su majstori.

pa naravno da na burzi treba i sreća. pred novu godinu vidljivo je bilo slijedeće:

– snažan rast crobexa u godini i pred sam kraj ponovo
– rast inflacije
– rast kamata
– ZERP i zastoj u pregovorima
– približavanje Kosova

To je bio jasan znak za izlazak u keš. osobno sam bio pohlepan i računao sam na još jedan bull run početkom godine. i zato sam popušio pola prošlogodišnje zarada dok nisam skužio da ode sve u k***. Srećom dio novaca sam izvukao oko HT IPO. Nisam prodao HT iako mi je bio target 370 kuna (glupson).

Imao sam nekoliko insajd informacija da kupujem. Pola ih je bilo ok, a pola je bila pušiona. Nisam nijednom poslušao.

Naučio sam slijedeće: ne postoji doba godine u kojem nešto mora rasti, fond manageri ne moraju imati pozitivan rezultat u nekom određenom kvartalu, drži se svoga targeta i prodaj kad se desi. Cijene po kojima kupuju fondovi ne moraju biti ok. I oni mogu kupovati preskupo. I nikada ne podliježi euforiji.

Sada pomalo i oprezno kupujem. I to isključivo one firme u koje ja vjerujem i koje su se pokazale financijski uspješne. Pratim financijske pokazatelje, pratim forum i konzultziram isključivo s ljudima od povjerenja.


tigrus: ” BigBoss: ” ivek123: ” ” Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih……………………. ” SLAZEM SE… poznam jednu samohranu majku koja se nadala ponekoj kuni na HTu… htjela je s tim novcem popraviti kupaonicu. prodala je na 285kn…. nisam ju uspio odgovoriti od toga…strah je bio prevelik… jasno je da burza nije za svakoga, ali trebali bi imati malo obzira… ” Lako za kupaonicu. Ima stari i bolesnih koji ovdje pokusavaju skupiti za lijekove. Pa ih sada treba nagovoriti da utuku lovu ili dignu kredit je ovo “samo sto nije”. Neka kazu ljudi sto im pisem na private i da li ikoga nagovaram na prodaju!!!!

TRUE[thumbsup]

New Report

Close